fodev.net
Other => Polskie Pustkowia => FOnline:2238 Forum => Archives => Zaginione holotaśmy => Topic started by: Kharaam on February 21, 2010, 01:59:45 pm
-
Na początku bardzo przepraszam wszystkich urażonych naszą niecodzienną inicjatywą, ale to musiało się po prostu stać...
Young Conservative Women Association, Street Queens oraz LAW postanowiły zorganizować małą Spartakiadę i wybrać się na pole bitwy!
Wczoraj dzielni Spartanie odpierali najazdy okrutnych Persów z północy- jak na Spartan przystało, na golasa i z włócznią w ręku!
Zrobiliśmy trochę zamieszania, ale mieliśmy kupę dobrej zabawy, poniżej screenowa relacja z bitew:
Zbiórka
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/63451f91dcbf226b.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/63451f91dcbf226b.html)
Tutaj odważny szturm na Persów
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/743441e4ce567652.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/743441e4ce567652.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ff196cbd42113053.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/ff196cbd42113053.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8dd5a9c036c459ff.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8dd5a9c036c459ff.html)
Można zauważyć, że na tym etapie padły już dwa trupy!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/76d81f1346799dbb.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/76d81f1346799dbb.html)
Tutaj Spartiata Tyro "zauważa" groźniejszego przeciwnika, pancernego Persa z "ognistym patykiem" LSW
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a42d2397f7234e31.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/a42d2397f7234e31.html)
Od tej chwili konsekwentne Termopile, czyli produkcja mielonych Spartan...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bc30b8c72dc8a109.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/bc30b8c72dc8a109.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c1752cea45210c1f.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/c1752cea45210c1f.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dfd5d31733ddc342.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/dfd5d31733ddc342.html)
Tutaj Spartiaci powrócili zza grobu aby mścić się na wrogach!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7543e35319757511.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7543e35319757511.html)
Kolejny radosny szturm... Madness!!!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4aed18925eacb59d.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4aed18925eacb59d.html)
Tak, bolało
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6e1a0e4176934e0d.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6e1a0e4176934e0d.html)
Tutaj z świeżym Spartatiatą-Thatsider, który trafił na nas przypadkowo i od razu wstąpił w szeregi (brawa dla tego pana za poczucie humoru)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9b21673751a42452.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9b21673751a42452.html)
Zielony napis po środku ekranu naprawdę kusił...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7483005f31120620.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/7483005f31120620.html)
Na szczęście do Redding nie daleko...
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6487650677756ade.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6487650677756ade.html)
Kolejny odważny szturm
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0afb5f2d61ae4361.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/0afb5f2d61ae4361.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/405f60e6f748268b.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/405f60e6f748268b.html)
Że co? Nice_boat, Vedaras King... no to ładnie
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/39df4f427ccd7506.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/39df4f427ccd7506.html)
Tutaj wymiana poglądów na pieści, niestety ktoś miał granaty i popsuł zabawę
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3331392b0a7d18ea.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/3331392b0a7d18ea.html)
Nie powstrzymało to nas... Kserkses padł z naszych rąk :D
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9f3987d69a670fa2.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/9f3987d69a670fa2.html)
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f4151f64787d5fb6.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f4151f64787d5fb6.html)
Miasto jest nasze, tak myśleliśmy, ale VSBDelta znowu popsuł zabawę grantami
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/53db3bd135ef341f.html (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/53db3bd135ef341f.html)
Dziękuję wszystkim za współpracę, liczę na powtórkę z eventa i większa ilość Spartan na przyszłość!!!
-
O masz następny... Co Wy macie z tym dawaniem linków do zdjęcia w jakimś serwisie. Nie wygodniej bezpośrednio do zdjęcia lub do pełnego rozmiaru?
-
wybacz jestem Noobem nawet w tej kwestii, dopiero się uczę... z tego co ustaliłem na serwisie, z którego korzystam nie ma linków lepszych niż te "pełne"
Kajam się i już poprawiam, na tyle ile umiem...
-
Na tym "powiększonym"... prawy przycisk myszy, kopiuj adres obrazka... ;d
-
Kharaam wybacz po prostu szlag mnie z tym trafia, prawie codziennie dostaje jakieś pliki od przejrzenia i w większości strona całego serwisu + obrazek ładuje się dłużej niż to warte zachodu, dlatego najlepiej podać link bezpośredni do obrazka, zamiast do strony z obrazkiem.
-
Pies chędożył serwisy obrazkowe, jak nasza nubowska akcja się podobała?
Chciałbym, jako jeden z inicjatorów Sparty, uprzedzić ewentualne płacze upośledzonych małp z północy - każdy sprzęt, jaki wpadnie nam w ręce, poddajemy w miarę skromnych możliwości działaniu potężnego zaklęcia Science. Spartanie gardzą pancerzami i bronią palną, to dobre dla marynarzy, pedałów i kobiet :>
Sparta! .o/
-
Nastepnym razem poinformujcie mnie o takim wypadzie, mam postac do melle ;)
-
Dobrze proszę pana.
-
Sign me in, czas skopac pare waste-landowych dup ! :PP
-
SZACUN dla odważnych spartan :) Świetna inicjatywa :)
-
Następnym razem załóżcie taki temat zanim zrobicie jakas akcje a nie po.
-
Następnym razem załóżcie taki temat zanim zrobicie jakas akcje a nie po.
Stracimy element zaskoczenia.
Poza tym nad miastem zawiśnie wtedy nie 40 mężnych wojowników jak zwykle, tylko 80. Chociaż w sumie byłoby śmieszne obserwować, jak zabijają się własnymi rakietami :>
-
Poprostu niektorzy chca wziąśc udział w czym ciekawyszym, a na GM nie ma co liczyc jak narazie.
-
Poprostu niektorzy chca wziąśc udział w czym ciekawyszym, a na GM nie ma co liczyc jak narazie.
Czytaj czasem inne działy, myśmy już zobaczyli na własnych tyłkach, jak kończy się ogłaszanie swoich nubowskich zabaw (http://fodev.net/forum/index.php?topic=1885.0). Dlatego ze szkodą dla normalnej części społeczności bawimy się zazwyczaj w wąskim gronie.
-
dzieki za wszystkie screeny, liste graczy - napewno sie przyda!
jutro rozpoczyna sie dosc ciekawy event.. tylko i wylacznie dla polakow
stay tuned!
-
"guys just chillout, is only a game.. "
;)
-
Poprostu tez chcialbym wziąść udzial w erpegowaniu.
-
dzieki za wszystkie screeny, liste graczy - napewno sie przyda!
O rly?
(http://www.imagic.pl/files/16414/avenger%20demot.JPG)
-
dzieki za wszystkie screeny, liste graczy - napewno sie przyda!
jutro rozpoczyna sie dosc ciekawy event.. tylko i wylacznie dla polakow
To raczej Ty nie pograsz, bo wolisz z Rosjanami, nieprawdasz?
Niby nie mnie nie ma na tej liście ale strach i tak jest przeogromny. Chyba odinstaluje klienta... ???
-
Obawiam się, że odinstalowanie klienta za dużo nie pomoże. Mashroom i reszta gieroji dorwą nawet niezalogowane postaci:(
-
Nie wiem czy Maszrum nie miał na myśli eventu, który miał miejsce koło NCR - Who will disable more weapons and armors for SOT. Bezcenny jest widok graczy kiedy piszą, że będą nas prześladować jak tylko rozbierzemy im CA/BA lub avengera. W tym samym czasie dowiedziałem się, że takie rozbieranie sprzętu jest żałosne. A jak bardzo żałosny jest gang, który wpada z 7 mercami na mapę przeciwko mnie i kumplowi? Albo później, żeby mieć jakiekolwiek szanse na wygraną przychodzi się z 12 mutkami (z czego przeżyła mniej niż połowa). Jeśli dalej SOT będzie tak grało, to walki będą wyglądały tak jak wczoraj, wtedy zobaczymy kto dłużej pociągnie. I tłumaczenie "nauczyliśmy się tego od NA" jest stwierdzeniem faktu: uczymy się od durniów jak być większymi durniami.
-
Powinniśmy ogłosić akcję demilitaryzacji pustkowi - rozkładamy każdą broń na czynniki pierwsze, a z junk robimy kastety!
-
SOT vs LAW ciekawe =D
-
Szkoda, że straciłem moje printscreeny z kulminacyjnych momentów obrony Modoc przez dzielnych Spartan.
Dzid i nieugiętych wojów stojących ramię w ramię było zdecydowanie więcej. Oczywiście niebieskie wdzianka schronowe są w stanie pochłonąć każdą ilość amunicji 5 mm, rakiet czy mfc. Ale widok PK w pancerzu CA wiejącego przez całą wioskę przed kolesiami z włóczniami i kamieniami - BEZCENNE.
Akcja głównie dla zabawy i rozerwania, więc niech nikt się nie gniewa za guzy na czole albo rozkręcone miniguny. A kto nie miał wrogich zamiarów nafaszerowania nas ołowiem, mógł wyzbyć się diabelskiej technologii zniszczenia, chwycić za dzidę i stanąć z nami w jednym szeregu. Czego przykładem był choćby Vedaras :)
-
To mam nadzieje że nikt nie pogniewa sie za nie rozkręcenie broni.
Bo buduje pomnik upamietniajacy wojnę i składam go z różnych broni ^^^
-
Wpadam sobie pamiętnej nocy do modoc, widzę bandę wariatów z włóczniami krzyczących coś bez sensu :] Akurat zatłukł mi postać ktoś nie od nich, ale fajnie było :]
Naprawdę fajnie to wyglądało chłopaki, jak PK to kurde ze sznytem i lansem (i z gołą klatą!). I chociaż Sparta h. warta, to Spartanie mają moje uszanowanie, pozdro ;D
-
Pomyśleć ,że mój char ma 250 hp lecz jest kobieta :<
-
Pomyśleć ,że mój char ma 250 hp lecz jest kobieta :<
To niezwykle istotna kwestia w temacie dotyczącym Spartan, cieszę się, że się tym podzieliłeś.
-
Spartanek nie ma i nie bedzie wsrod spartan :)
-
Moge być jakoś poinformowany gdy spróbujecie znowu pobawic sie w RPG?
-
Jasne :) Poprzez PMke dostaniesz info.
-
Nie nazywałbym tego RPG :P raczej easter eggowym eventem wymyślonym oddolnie
-
takie pytanko mam, ktoś grał może trochę więcej postacią throwing, unarmed? czy z spartanem 10LK jestem w stanie rzucając włócznią zadać persom krytyka w rękę i wytrącić z niej ognisty kij? :D albo walnąć krytycznie piąchą w jaja i przewrócić wroga?
-
No ba, zdążysz nawet zabrać mu broń i z miejsca rozmontować:P
-
wygląda, że następna fala spartan będzie ostro wyspecjalizowana i gotowa na hardcorowe PvP :P drżyjcie Persi!
-
I będzie tak, jak na rzeczywistym Pustkowiu - walki będą odbywały się na kije i pałki, a broń palną będą mieli nieliczni i będzie niesłychanie cenna oraz pilnie strzeżona.
Czyli w jakiś przewrotny sposób Spartanie przyczyniają się do urealnienia rozgrywki :>
-
I będzie Czwarta Wojna Światowa, zgodnie z teoriami dotyczącymi Trzeciej.
-
Spartanek nie ma i nie bedzie wsrod spartan :)
Ale są amazonki. :x
-
i nawet "okres historyczny" się jakoś zgadza, niech GM da Ci skin tribalki bez jednego cycka i chętnie powitam Cię w naszych szeregach!
-
musze sobie jakieś łuki załatwić i noże do rzucania =D
-
No ba, zdążysz nawet zabrać mu broń i z miejsca rozmontować:P
Hah mam nadzieję, nic tak nie boli jak stracenie broni w skutek akcji "wściekłe kombinerki"
-
He he, zabawna sprawa.
Z pewnością znacznie ciekawsze zajęcie, od podpierania ścian w NCR.
Udanego polowania.
-
Moge być jakoś poinformowany gdy spróbujecie znowu pobawic sie w RPG?
Tez poproszę info, na blue najlepszy jest Gatling. Może uda Wam się go rozkręcić?
-
wystarczy odpowiednia ilość Spartan i rozkręcimy wszystko!
-
A ja slyszalem ze Spartan byla garstka natomiast Persow bylo kilka/kilkanascie razy wiecej :)
-
A ja slyszalem ze Spartan byla garstka natomiast Persow bylo kilka/kilkanascie razy wiecej :)
Dobrze słyszałeś :)
Jeśli się przyjrzeć sytuacji na Pustkowiach, to nadal tak jest - w porównaniu do ogólnej liczby graczy Spartanie wciąż stanowią niewielki tego ułamek. Tyle, że ten ułamek rośnie :)
Ja również prosiłbym o info przez PM, jeśli się będą odbywać kolejne radosne sparingi między Spartanami a Persami. W miarę swoich (skromnych jeszcze) możliwości włączę się do zmagań :)
Pozdrawiam!
-
Ale są amazonki. :x
jakie jest oficjalne stanowisko na temat spartan płci żeńskiej? mogą dołączyć?
-
Trzeba poszukać wzmianek o kobietach lub kobiecych sojusznikach u boku Spartan :)
-
Docelowo ma nas być 300 nie? jak na razie circa about 12 było. Kobiety zapewne witamy z otwartymi rękoma, w roli amazonek- tutaj jeszcze potrzebne potwierdzenie KOwca :)
-
Tez poproszę info, na blue najlepszy jest Gatling. Może uda Wam się go rozkręcić?
Miałbym dylemat, w końcu nie widzi się tego często. LSW czy inne tam rakietki to co innego.
Kobiety w roli Spartan - jakoś mi to nie pasuje.
-
DeathClound to Spartanin!!!
Wczoraj wpadając ginął pare razy NICZYM jakiś demon z paroma życiami ! Reinkarnacja normalnie!
przyjął mnóstwo kulek na klate BRAWA ! :)
-
eee tam nawet Gatlinga bym rozkręcił... w końcu na co mi takie cuś?
DeathCloud- gratulujemy... debiutu?
-
DeathClound to Spartanin!!!
Wczoraj wpadając ginął pare razy NICZYM jakiś demon z paroma życiami ! Reinkarnacja normalnie!
przyjął mnóstwo kulek na klate BRAWA ! :)
Chodzi ci o kiedy nasi robili sobie pulapki na graczy i jak wpadalem to ginolem zanim zdązyłem wykrzyczeć "nie strzelac?'
-
Chodzi ci o kiedy nasi robili sobie pulapki na graczy i jak wpadalem to ginolem zanim zdązyłem wykrzyczeć "nie strzelac?'
Widzisz, jesteś takim samym nubem z Południa jak ja - to nie były "pułapki na graczy", tylko zapewne "kontrola miasta". Na czym to polega - wszyscy, którzy wchodzą zostają zastrzeleni na miejscu przez dzielnych wojowników, sterczących przy spawnie wejściowym. W ten sposób zapewnia się bezpieczeństwo w danym mieście, to oczywiste.
Nie pytaj mnie o logikę tego zachowania, jak już mówiłem - nub z Południa.
-
Chodzi ci o kiedy nasi robili sobie pulapki na graczy i jak wpadalem to ginolem zanim zdązyłem wykrzyczeć "nie strzelac?'
karawanowe zasadzki rządzą :)
-
Bleh. Oczywiscie ze gangi zapewniaja w ten sposob bezpieczenstwo w miescie... sobie :P
Gracze, ktorzy przychodza do miasta w czasie TC sa sami sobie winni. Jesli chodzi o logike tego - krotkie wyjasnienie: 3/4 bluesuitow, ktorzy przychodza to zlodzieje zabierajacy sprzet lezacy na ziemi.
Swoja droga ciekawe jak Florkowi pojdzie z Gatlingiem :P
-
gatling na bluesuit ? Bój sie boga RJ bój sie !
-
Żeby zachować scisłość to gatling opłaca się używać tylko na bluesuit :P
Co do tej spartakiady, zorganizowanie się i produkcja/farmienie wyższej jakości sprzętu nie jest trudna.
Zawsze można też zostać na poziomie dzidy, pamietajcie tylko, że fallout nie uwzględnił tarczy XD
Co do town control, nauczcie się, że jak jest napisane, iż takie a takie miasto jest przejmowane to nie należy do niego wchodzic.
Chyba, że macie potencjał do przejęcia kontroli.
A DarkAngel może poprosić Gma o zmianę płci i zostanie Spartanem XD
-
tu chyba nie chodzi o wpadanie do miasta podczas TC, ale o sytuacje takie jak np. w Junktown kiedy to miasto jest zablokowane przez dzielnych wojowników przez bite 2 godziny, bo chłopaki nie chcą przypadkiem nikogo wpuścić do miasta. TC- wiadomo, że gdy wchodzisz to sam się prosisz o kulkę w łeb, a jeśli w "godzinach wolnych" włażę do Modoc po mięso (albo do Broken Hills po uran) i muszę się przemykać gdzieś bokiem, posyłać kumpla na zwiad, a potem to mięso przerabiać po jednej sztuce na raz... to jest przesada i właśnie "wściekłe kombinerki" polują na takich panów
-
Junktown to jest południe a tam wpadam tylko na karawany SF także nie wiem kto tam bloczy i po co. Jeśli o Modoc chodzi... W tym mieście zawsze się roiło od napalonych dzieciaków którym jakimś cudem udało się wyprodukować albo podwędzić broń. Ostatnio sam zostałem napadnięty przez typa w pidżamie i z bazooką w łapie, więc shit happens.
-
a jeśli w "godzinach wolnych" włażę do Modoc po mięso (albo do Broken Hills po uran) i muszę się przemykać gdzieś bokiem, posyłać kumpla na zwiad, a potem to mięso przerabiać po jednej sztuce na raz... to jest przesada i właśnie "wściekłe kombinerki" polują na takich panów.
Moim zdaniem to jest właśnie piękne, te skradanki po niebezpiecznych miastach i szybka ocena -" czy ten chłopina co przede mną stoi to ja go znam?;] Strzeli, nie strzeli? Ale zaraz tam przed sklepem stoi Velvior to go znam to mi pomoże w razie czego.
Moim zdaniem to jest świetne, że w miastach północy panują właśnie takie "twarde" relacje z innymi ludźmi. Do tego uważam, że ta cała przemoc na pustkowiach, której motorem jest chęć wzbogacenia się jest jak najbardziej potrzebna nam wszystkim. Na prawdę w ten sposób rodzi się wiele ciekawych historii i jest o czym opowiadać w NCR.
Sam mam na swoich sumieniu sporo dusz, na ogół bez jakiś wyniosłych powodów. Często po prostu strzelam bez słowa, ale wydaje mi się, że nie to jest problem i nie z tym wszyscy walczą.
( Podstawowa różnica jest taka, że moja postać nie jest wybrakowana, a przeciwnicy na ogół są ode mnie zwyczajnie silniejsi, dlatego staram się doprowadzić do sytuacji, w której mam przewagę taktyczną/NIE MECHANICZNĄ). Takie walki to w moim odczuciu sama przyjemność, chociaż pewnie więcej na nich straciłem niż zyskałem.
Problemem w moim odczuciu są grupki bezmózgów z kalekimi buildami typu 1CH, którzy jakby tego mało, że mają przewagę w umiejętnościach bojowych/ekwipunku to jeszcze działają w ten sposób, żeby wybierając się na kolejną rzeź nowych graczy w Modoc/NR/Broken/Den mieć nad nimi przewagę liczebną. Do tego wszystkiego dochodzi fakt wykorzystania mechaniki - kampienie gridów, "zasadzki" z karawaną.
Mało tego mając te wszystkie przewagi (liczebną/skillową/wynikającą z mechaniki) klikając na kolejną niebieską postać, której jeszcze na dobrą sprawę nie wczytała się mapa miasta/karawany, mają czelność przychodzić na forum i rozprawiać o tym jakimi niesamowicie uzdolnionymi motorycznie graczami są.
Ja pytam co to są za umiejętności?
Reasumując chodzi mi o to, że walka/pk'owanie/pvp sama w sobie nie jest zła, jest wręcz potrzebna, ale nie w taki sposób jak prowadzą ją prości ludzie (np. z LSW, Red Army) - stanowiący swoistą tłuszczę naszego fonline'owego społeczeństwa.
-
Mało tego mając te wszystkie przewagi (liczebną/skillową/wynikającą z mechaniki) klikając na kolejną niebieską postać, której jeszcze na dobrą sprawę nie wczytała się mapa miasta/karawany, mają czelność przychodzić na forum i rozprawiać o tym jakimi niesamowicie uzdolnionymi motorycznie graczami są.
Ja pytam co to są za umiejętności?
Nie od zawsze było nas dużo i nie od zawsze mieliśmy lepszy sprzęt. Pytasz co to są za umiejętności? Otóż oznajmiam ci, że takie bez jakich nie przeżyjesz w miastach północy i nic z tym nie zrobisz. Nie zmienisz wszystkich ludzi i zawsze ktoś cie na gridzie skampi.
Reasumując chodzi mi o to, że walka/pk'owanie/pvp sama w sobie nie jest zła, jest wręcz potrzebna, ale nie w taki sposób jak prowadzą ją prości ludzie (np. z LSW, Red Army) - stanowiący swoistą tłuszczę naszego fonline'owego społeczeństwa.
Grałeś kiedyś z nami? To może dołącz i podziel się uwagami u nas na mumble. Posłuchamy z chęcią twoich rad jak walczyć pvp w tej grze :)
-
@Yanglegend
Dobry tekst. Szczerze sie usmialem :D
Ciekawe zdanie masz na nasz temat :D
-
Pytasz co to są za umiejętności? Otóż oznajmiam ci, że takie bez jakich nie przeżyjesz w miastach północy i nic z tym nie zrobisz. Nie zmienisz wszystkich ludzi i zawsze ktoś cie na gridzie skampi.
Bez kampienia grid'u ?
Od trzech "zagład Ziemi ;]" pomieszkuje sobie na północy i nie narzekam pomimo, iż nie wykorzystuje mechaniki w tak lamerski sposób.
Grałeś kiedyś z nami?
Grałem z Havoc'iem jak was dzieci jeszcze na Świecie nie było. ;]
-
@up
Przepraszamy Mistrzu! Padamy przed Toba na kolana, prosze przyjdz do nas i oswiec nas.
Trollowanie na poziomie nie powiem kogo... a poza tym fajny off-top :)
-
własnie off-top, pamiętajmy, że to jest Sparta i w gruncie rzeczy nie chodzi nam o pvp :P
inicjatywa ta ma na celu po części wywalenie PK z pólnocy, walczymy o "wolne pustkowia"
chcielibyśmy pozbyć się tych dla których to kolejny quake ...
-
Nie mam na myśli włażenia do miasta, kiedy wszyscy widzą zegar TC - to chyba oczywiste, że jak widzisz kibolską ustawkę, nie podchodzisz pytając o godzinę i papieroska. Chodzi o nazywanie rzezi "zapewnianiem bezpieczeństwa", z czego zawsze będę szydził, jak z każdej innej oznaki głupoty.
O tym, że gangi (obojętnie jakie, zielone, czerwone, sraczkowate czy w kratkę) przeważnie wiszą nad miastem / kampują na gridzie, wiem nawet ja, stały bywalec śmietnika w NCR. I naprawdę się dziwię, że komuś chce się w ten sposób bawić - ja umarłbym z nudów, wpatrując się kilka kwadransów w okienko podglądu lokacji, bo może akurat ktoś tam przyjdzie. Już wolę skałki.
I idźcie sobie porównywać długości gangowych wacków gdzie indziej, tu! jest! Sparta!
Moje motywy nie są tak skomplikowane ideologicznie, jak to Kharaam przedstawił. Ja po prostu uwielbiam być czyjąś zadrą w tyłku, takim małym złośliwym gnomem, wyższą klasą trolla, jak to kiedyś Kilgore raczył nazwać. Loot mnie nie interesuje za bardzo, zaopatrzenie na polowania i PvE mam, a że na przykład ostatnio skillem Science ukarałem przykładnie DMC za popsucie nam zabawy w pewien sobotni wieczór, może mnie tylko radować :> Jeden z nich zamieścił już w "Sugestiach" postulat, by walki w większej ilości graczy odbywały się wyłącznie w trybie RT - słusznie dla niego, jestem za stary i za wolno klikam, by mieć w tym jakieś szanse. A w turach wiadomo, odrobina cierpliwości, nieco szczęścia i już mogę krzyczeć "WTS alloys".
-
Świetnie ujął to Ojciec Wichura, zresztą niesłusznie przypisany do naszego gangu przez pewne osobistości. Oczywiście nie mam na to wpływu, ale mam nadzieję, że Ojca nie uraziło to zbytnio i dalej będziemy dreptać wokół siebie w harmonii. Wracając do tematu i trochę od niego odbiegając. Pozwólcie, że zacytuje mojego starego druha Rejfyla: "Zaczynam rozumieć BBS. Na dłuższą metę PvP to jedyne co w tej grze może przynieść radochę." Jako LAW ciągle stawialiśmy na RP ale kiedy projekt Hub zaczął umierać powolną i naturalną śmiercią doszliśmy do wniosków, które przytoczyłem w cytacie mojego kompana. Zaczęliśmy robić patrole wokół NCR jako LAW Patrol. Zabijaliśmy winnych i niewinnych, w 90% przypadków chodziło o przeszukanie delikwenta i odchodził wolno. Nadziewaliśmy się na różnych ludzi, zaczęliśmy prowadzić walki z Rosjanami, z których wynosiliśmy nie tylko sprzęt ale i kupę frajdy. Następnie zaczęły się potyczki z SOT, które przeobraziły się w regularne bitwy. Wiele z nich przegraliśmy, jednak to nas tylko motywowało do dalszych działań. Zdobywanie miast na tą chwilę kompletnie nas nie interesuje, przynajmniej większości z nas. Nie obrażając zacnych kolegów z RDA, ale dziwię im się, że niektórym jeszcze się to nie znudziło. PvP jest świetne tylko zależy od podejścia 2 stron. Jeśli dalej SOT będzie wpadało z 10 mercami to będą mieli gwarantowany pokaz "Rozłóż to sam". Nie chcą walczyć normalnie to będę mieli partyzantkę.
W związku z tym podoba mi się posiadanie jakiejś idei do PvP tak jak Sparta. Niestety fizycznie nie mogłem uczestniczyć w tym pokazie umiejętności macania się i mam nadzieję, że w najbliższym czasie Ojciec Wichura znowu wpadnie do nas na kanał i rzuci: "Heil dzieciaczki! Macanko w xxx o godzinie xxx :*"
-
No niestety . Dzisiaj jakoś tak Polacy się podzielili . Zamiast przed ruskami to oni przeciwko :) 2 rozne karawany polakow :) zobaczymy co z tego bedzie
-
panowi PK załóżcie sobie do cholery w końcu własny temat pt"walki pk" i możecie na nim omawiać przejmowanie miast, eliminowanie graczy itd do woli. Nie trolujcie tu, czy kolejny temat ma być załatwiony? Chcecie pogadać o sparcie-proszę bardzo, jeśli nie to nic nie piszcie bo nas spartan nie interesuje to co macie do powiedzenia. Jest tu jakiś moderator?
-
Ja tylko chcialbym podsumowac i dokonczyc moja mysl.
Naprawde powodów do dumy z napadniecia w 10 na 1 "Persa" miec nikt nie powinien. Ja rozumiem jakbyscie w 10 sie wybrali i zaatakowali z wloczniami miasto bronione przez NA w czasie TC wtedy moglibyscie powiedziec, iz jestescie prawdziwymi Spartanami, gdyz "Persow" (NA) jest od groma i jeszcze wiecej. Screeny by byly niesamowite i uciecha (nawet jesli poleglibyscie w ciagu pierwszych paru sekund) wielka.
Nie wiem jak reszta RDA, ale ja bym z checia w takiej akcji wzial udzial :)
-
ta inicjatywa miała wyglądać tak jak piszesz, okazało się, że mieliśmy trochę większą siłę niż myśleliśmy- stąd te zmiany, ponieważ tu nie ma wojskowego drylu czy administracyjnych przepisów, wszystko jest maksymalnie elastyczne i płynne.
Chętnych na Spartan zapraszamy, kiedy znowu będziemy atakować- o to głowę zawracajcie Wichurze, ja nie wiem.
-
Co prawda nie byłem na wielkiej Bitwie Spartan ale wczoraj miałem zaszczyt być na małym spartańskim ewenciku w Modoc i powiem wam: Dźwięk rozkręcanej broni z powalonego własnoręcznie Persa jest piekny...
-
Wy zamiast krzyczeć "This is Sparta" powinliscie krzyczeć "For Science"
-
Lepiej krzyczeć już '' Za ludzkość '' :))))
-
Powinniśmy też wyznaczyć oficerów politycznych, żeby strze... ekhm... wyznaczyć Dzielnych Spartan do dźgania w plecy dzidami Tchórzliwych Spartan Uciekających Z Pola Bitwy (są tacy...?) :P
-
Powinniśmy też wyznaczyć oficerów politycznych, żeby strze... ekhm... wyznaczyć Dzielnych Spartan do dźgania w plecy dzidami Tchórzliwych Spartan Uciekających Z Pola Bitwy (są tacy...?) :P
Tchórzliwy Spartanin to nie Spartanin, tylko miękka pipka, taka jak te płaczki którym rozkręciliśmy zabawki.
Zatem, odpowiadając - nie, nie ma takich :>
-
Zaberish przyznaj, że chciałeś po prostu więcej fragów :P
-
:D
Jak na razie to bardziej jestem "frag-giverem" niż kolekcjonerem, heh. Ale to się zmieni (mam nadzieję) jak tylko trochę wyekspię mojego super-uber-melee Spartanina :D
Poza tym jak już mam kogoś dźgać w plecy, to złych Persów z tą ich złowrogą "technologią" :)
-
Ja tylko chcialbym podsumowac i dokonczyc moja mysl.
Naprawde powodów do dumy z napadniecia w 10 na 1 "Persa" miec nikt nie powinien. Ja rozumiem jakbyscie w 10 sie wybrali i zaatakowali z wloczniami miasto bronione przez NA w czasie TC wtedy moglibyscie powiedziec, iz jestescie prawdziwymi Spartanami, gdyz "Persow" (NA) jest od groma i jeszcze wiecej. Screeny by byly niesamowite i uciecha (nawet jesli poleglibyscie w ciagu pierwszych paru sekund) wielka.
Nie wiem jak reszta RDA, ale ja bym z checia w takiej akcji wzial udzial :)
Screeny pokazują jak cała spartańska armia zmuszona została do drogi "na drugą stronę i z powrotem" przez jednego persa z LSW.
Szczerze mówiąc to że grupka debili (:*) jest w stanie rozerwać patykami uzbrojonego żołnierza to absurd zahaczający o królestwo Monty Pythona, jednak gra spartanami przeciwko normalnym powerbuildasom przy przewadze tych drugich to nie absurd, tylko... Robienie z siebie debila.
Bo jak sam widzisz ekipa której dano możliwość pogonienia (czyli jakiejkolwiek akcji) kogoś przez chwilę - mimo iż po chwili zginęła - dobrze się bawiła.
Dobrze by się też bawili ginąc przed wykrzyczeniem "This is sparta"?
-
Zauwaz, iz mielibysmy przewage atakujac z zaskoczenia :)
A poza tym juz wszyscy pokazalismy, ze jestesmy debilami grajac/testujac FOnline na tym momencie rozwoju. Dziwne, ze nikt tego nie zauwaza...
-
A poza tym juz wszyscy pokazalismy, ze jestesmy debilami grajac/testujac FOnline na tym momencie rozwoju. Dziwne, ze nikt tego nie zauwaza...
Ha! Lejesz miód na moje serce!
A tutaj mały obrazek propagandowy: http://img11.imageshack.us/img11/6996/spartansc.jpg (http://img11.imageshack.us/img11/6996/spartansc.jpg)
-
Obrazek dooooooobry! 10 punktów i butelka wódki dla tego pana!
faktycznie, tak uparcie grać w jeszcze nie gotową grę...cały czas narzekając, przynajmniej jak kiedyś już powstanie "release" to będziemy mogli wspominać stare dobre czasy i czego to się w becie nie robiło...
-
Hehe faktycznie obrazek dobry :) Nie wpadłem jeszcze na Spartan ale wątpię żebym miał płakać o zwykłe LSW, które i tak powoli staje się przedmiotem rozbiórki o wiele bardziej wykwalifikowanych scientistów niż macie w szeregach. Swoją drogą Spartanie w falloucie są tak klimatyczni jak czekanie (przez uber pro pvp) na world map. Jak powiedział RJ jesteśmy debilami bo w to gramy lecz z drugiej strony nie ma lepszej gry w tym klimacie ^^
Jakoś musimy sobie radzić więc Spartane polujcie na NA! Oni szerzą propagandę 'bezpiecznych miast', RDA nie kłamie w żywe piksele mówiąc, że stworzymy jakieś bezpieczeństwo na Wastelandzie.
-offtop-
Któryś raz już w temacie pada słowo 'powerbuild', jedyny sposób ich uniknięcia to zrobienie rollu na cechy SPECIAL (coś a'la Baldurs), najlepiej w odstępach co 10 minut (jak relog postaci). Chociaż to i tak nie powstrzymałoby niektórych przed wielogodzinnym rolowaniem na CH:1 xDD
-koniec offtopu-
-
Jakoś musimy sobie radzić więc Spartane polujcie na NA! Oni szerzą propagandę 'bezpiecznych miast', RDA nie kłamie w żywe piksele mówiąc, że stworzymy jakieś bezpieczeństwo na Wastelandzie.
Mi tam wszystko jedno, komu zabawki rozkręcę. NA, DA, VHS, PKP czy PZU, rozkręca się tak samo. Od zwykłego dystansu do siebie i świata zależy potem, czy dostanę PMkę w stylu "great event, loads of fun, more plox", czy raczej "gdzie jest k...wa moje mini?!", ewentualnie to samo via IRC. I to bardzo nieładnie, że ta upośledzona północna małpa MSH szerzy brudne pogłoski, jakobyśmy okradali kogoś z zabawek - zwyczajnie wytrącamy im je z ręki, czego nie potrafią pojąć. Cóż, małpi mózg jest mniej sprawny niż ludzki.
Co znaczy "roll na cechy SPECIAL"?
-
Strenght, Perception, Endurance, Charisma, Inteligence, Agility, Luck. S.P.E.C.I.A.L. Teraz wyobraź sobie że rolujesz ile wynoszą te cechy. Odcina Cie to od mozliwosci robienia powerbuildow typu 1 charyzm itd.
Co do pogłosek na IRC. Wchodzę tam rzadko to nie mam problemów. Zresztą sam wiesz jaki tam poziom wypowiedzi panuje.
-
Wiem czym jest SPECIAL, jestem wariatem, nie idiotą :>
Chodzi mi o to "rollowanie" - jakiś test przy wykonywaniu dowolnej akcji przez ludzika?
-
Roll czyli rzut kością.
Czyli "create new character" i wszystkie cechy postaci by byly losowane zamiast przydzielane.
-
Trzeba będize wasze Spartańskie akcje tu opisac.
http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RockBeatsLaser (http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/RockBeatsLaser)
Choć nie wiem czy ktos z was doslownie pokonal kogos z laserem przy pomocy kamyków.
-
Hmmm z laserem nie ale mini już się rozkręcało:D, raz mi się nawet granaty plazmowe trafiły to oddałem właścicielowi jak wrócił z kolegiami, jak to chyba nie muszę tłumaczyć:D
-
A kiedy i gdzie można Was porozkręcać? 8)
-
Piwosz jak masz zamiar sam próbować to może ci się nie udać bo nas zazwyczaj 10+ jest. A co do miejsca ataku to ci nie mogę powiedzieć... stracilibyśmy element zaskoczenia a jak wiadomo taktyka to połowa sukcesu:)
-
Ponad 10, uzbrojeni tylko we włócznie, kamyki i powalacie MG? To jakieś słabe te MG musi być. Jak chcecie zmasakrować modoc to dajcie znać.
-
(http://img718.imageshack.us/img718/3804/screen27022010090439.jpg )
Since Power:)) Rosjanie nie byli zadowoleni walczac 7 vs 1 zebym im stuff rozwalal :)
-
Zastanawiam się nad zrobieniem alta Spartanina , jakies sugestie co do builda?
-
Zastanawiam się nad zrobieniem alta Spartanina , jakies sugestie co do builda?
Hmm... Może coś takiego...?
STR: 5
PER: 6
END: 6
CHA: 3
INT: 7
AGI: 8
LCK: 6
traits; finesse, small frame
tags: melee, outdoorsman, science
perki: awareness, more criticals, better criticals, lifegiver, living anatomy, more criticals, more criticals
skille: melee 200+, science 80 (100), first aid 60+, outdoor 120+, doctor 60 (pod "living anatomy").
Taki koleżka po wyexpieniu będzie miał ~170 HP, 31 crit chance i 9 AP.
Wszelkie uwagi i konstruktywna krytyka mile widziane :)
-
finezja- dyskutywna sprawa, czyli temat "Citical hit for no damage" dopoki bedziesz skutecznie łamał ręce to spoko, ale czasem krew zalewa gdy strzeljąc ze snajperki w oko nie zadajesz obrażeń...
-
@Kharaam - może być i za 0 dmg, byle powalił na ziemię :) Poza tym akurat ten ludzik strzelać raczej nie będzie potrafił :)
Po przemyśleniu pewnych kwestii doszedłem też do wniosku, że STR wystarczy 4 - warunek: build będzie wtedy pod Sharpened spear (a nie pod super sledge) albo cokolwiek innego, co nie wymaga więcej siły. Czyli np. Louisville Slugger (jest w ogóle w FOnline ta broń?). No bo jeśli to prawdziwy Spartanin, to nie będzie używał Ripperów i tym podobnych techniśmieci :D
Zamiast finezji może być (ostatecznie) trait "one-handed", bo włócznie są jednoręczne, a +20% to hit drogą nie chodzi. Oczywistym minusem jest -40% do ataku broniami dwuręcznymi (czyli np. sledgehammerem i Louisville Sluggerem...)
Ostateczną ostatecznością (dla walczących w Turn Based) może być jeszcze trait "Kamikaze". Spartanin po serii z miniguna i tak polegnie niezależnie od "wrodzonej" klasy pancerza, a te +5 sequence może czasem oznaczać, że zaatakujemy pierwsi.
Wracając do STR - jeśli zostawić na 4, to można też wtedy zdjąć 1 z percepcji (czyli PER: 5), no bo w końcu nie strzelamy. A zaoszczędzone w ten sposób 2 pkt dać w AGI, do 10. I będzie ciut więcej AP :)
Można też zamiast "science" otagować "unarmed" i robić Spartanina walczącego włócznią i bez niej :D Ten science otagowałem ze względu na "rozkręcanie", więc to raczej moja fanaberia niż cokolwiek innego.
Można też zamiast "lifegivera" wziąć "bonus HtH damage". Ludzik będzie miał mniej HP (co w konfrontacji z minigunem i tak niewiele zmieni), ale będzie zadawał odrobinę więcej dmg. Ewentualnie "Action boy" - zawsze to 1 AP więcej...
Build podany przeze mnie wygląda tak głównie ze względu na to, żeby można było w miarę sprawnie taką postać wyexpić. Ale jak pokazałem powyżej co najmniej kilka rzeczy można zamienić na inne, bardziej przydatne do walki, a mniej do normalnego grania. Chociaż z drugiej strony - czy Spartanin jest postacią do normalnego grania...? :P
Jak mówiłem - wszelka konstruktywna krytyka mile widziana :)
-
zrezygnujcie z poercepcji dla spartanina, endurance i STR na 10 250 hp + 2 tougness +2 Lie giver + 3 dowolne perki do wybrania i miniguny ise chowac moga, i beda,
-
Ja tego Spartanina nie bede expil zbytnio.
Po przemyśleniu to chyba bym się zdecydowal na gościa z mlotkiem, bo wtedy w razie czego mial bym kogos do kopania rudy.
A czy w FO jest animacja śmierci gdzie postac rzuca kilka metrow dalej jak sie ja zatlucze mlotkiem? Bo wtedy bym wziął traita Bloody Mess
Mysle tez na postacią z Unarmed bo wtedy postac nie musiala by zdobywac broni by walczyc.
A poco jej 3 CH?
-
Osobiście myślę, że taki spartanin powinien mieć Throw. Żeby trafić w oko persa zza winkla XD
Zresztą wyobraźcie sobie minę minigunnera który zadał mniej dmg z pestek niż dzida która mu oko wybiła XD
-
Ja chcialbym zobaczyc spartana co maja tylko kamien wygrywa z persem uzbrojonym w plazme lub laser.
A szykujecie jakas spartanska akcje w imie nauki dzisiaj?
-
No wiecie co chłopaki... było tak fajnie, spontanicznie i bez sensu, a tu zaraz buildy, power upy, sratytaty. Trochę luzu kurna! Na spartanina nada się nawet ten 10 alt lekarz-handlarz co to go włączacie tylko do zrzucania śmieci do sklepów.
Nie zabijać spontaniczności!!!
-
Zalezy dla kogo.
Poza tym swoja główna postacia , co z zamierzenia jest snajperem, tez nadalbym sie na Spartanina, bo mam pewna przydana cechę, trudno sie mnie pozbyc. Jak zgine to moge z dużej odleglosci przyjsc z powrotem.
-
(...)
A poco jej 3 CH?
Zasadniczo po to, żeby mógł biedak spokojnie handlować z każdym handlarzem :) Mój ludzik ma CHA:1 i tylko niektórzy sklepikarze nie czują do niego obrzydzenia :D
-
A poco handel Spartanowi?