fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 16, 2024, 08:14:32 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9

Author Topic: Zaawansowane techniki PvP i PK  (Read 35401 times)

Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #90 on: October 01, 2010, 12:41:26 pm »

W walce w turach stawiamy na jak największą ilość AP i wykorzystujemy ukształtowanie terenu. Szczególnie jest to ważne dla bursterów (bg i sg), ale snajper też może na tym skorzystać. Mądrze wykorzystując wielką skałę podjąłem walkę z gościem z plasma rifle, metal armorem i w pełni sił. Ja miałem kurtkę, huntinga i 2 hp. Nie zabiłem go jednak bo wcześniej zwiał. Ani razu do mnie nie strzelił. Mógł zrobić tylko 2 rzeczy - uciec lub podjąć beznadziejną walkę i stracić cały ekwipunek. Ponieważ widać było, że ma między uszami coś więcej niż miodek to uciekł. Najpierw pobawiliśmy się w kotka i myszkę. Tzn. ja wychodzę, strzelam, wracam. On próbuje podejść a ja uciekam dalej i w tej turze nie strzelam (strzelam w co drugiej). Jak trzeba było przeładować broń to też w tej samej turze nie strzelałem.
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #91 on: November 30, 2010, 06:01:43 pm »

a ja mysle ze poza AP ważny jest sequence. kto pierwszy odda strzal, szczególnie w przypadku snajpera który obezwładni przeciwnika(złamanie, wytrącenie broni, KO, instant)

nie bez kozery współczynnik ten jest liczony tylko w walce turowej.

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #92 on: December 05, 2010, 03:22:10 pm »

a ja mysle ze poza AP ważny jest sequence. kto pierwszy odda strzal, szczególnie w przypadku snajpera który obezwładni przeciwnika(złamanie, wytrącenie broni, KO, instant)

nie bez kozery współczynnik ten jest liczony tylko w walce turowej.

tak tylko, ze wszystkie walki PvP i 90% PK sa w rt poza tym snajperzy tak czy siak maja zawsze sequence wysokie
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #93 on: December 05, 2010, 03:49:28 pm »

racja, ale moja odopowiedź dotyczyła walki w turach. Poza tym snajper ze zwiekszonym sequence(trait kamikadze lub perk earlier sequence) będzie miał przewage.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #94 on: December 08, 2010, 03:26:05 am »

Kazdy szanujacy sie snajper posiada min 8PE a zazwyczaj 9-10. Jak powszechnie wiadomo sekwecja, czyli pozycja w kolejce do oddania strzalu w walce turowej, jest determinowana przez wlasnie percepcje.

W tym przpadku perk i trait o ktorych pisales sa zupelnie zbedne. Pozatym jest wiele duzo bardziej przydatnych perkow dla snajpera...
« Last Edit: December 08, 2010, 03:32:36 am by Zimny_Lechu »
Logged
There is only one tactical principle which is not subject to change. It is: "To so use the means at hand to inflict the maximum amount of wounds, death, and destruction on the enemy in the minimum time."
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #95 on: December 08, 2010, 01:13:54 pm »

dupajasiopierdzistasio :]
imo szanujący się snajper ma 10PE+sharpshooter. dystans to jego podstawowa przewaga.
Quote
W tym przpadku perk i trait o ktorych pisales sa zupelnie zbedne. Pozatym jest wiele duzo bardziej przydatnych perkow dla snajpera...

wrzuć w tury 2 snajperów po 10 PE w tury. Jeden z nich będzie miał dodatkowo earlier sequence.
wszystko jasne :]
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #96 on: December 08, 2010, 03:59:37 pm »

Quote
imo szanujący się snajper ma 10PE+sharpshooter. dystans to jego podstawowa przewaga.
Strata perka/special. Masz 10 PE, sharpshootera już nie potrzebujesz. Może dla jakiegoś anti-sneaker builda...
Quote
trait kamikadze
Jak najbardziej, bardzo przydatny jeśli walczymy w turach. Praktycznie za darmo mamy więcej Sequence.
Quote
perk earlier sequence
Strata perka. Są ważniejsze.
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #97 on: December 08, 2010, 04:53:19 pm »


imo szanujący się snajper ma 10PE+sharpshooter. dystans to jego podstawowa przewaga.


Nie. Snajper ktory walczy w turach nie korzysta z szarpshootera w tym przypadku, pozatym przez 10 PE rozumiem 9 + fajki (tanie i ogolnodostepne), szarpshooter nie daje nic do sekwencji wiec, jak pisal Floodnik, strata perka.

Quote
wrzuć w tury 2 snajperów po 10 PE w tury. Jeden z nich będzie miał dodatkowo earlier sequence.
wszystko jasne :]

Ten ktory dolacza do enco w walce turowej i tak oberwie pierwszy.... pozatym to snajper, kazdy strzal to loteria, i nic nie jest na wstepie jasne... ;]

Logged
There is only one tactical principle which is not subject to change. It is: "To so use the means at hand to inflict the maximum amount of wounds, death, and destruction on the enemy in the minimum time."

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #98 on: December 08, 2010, 08:05:21 pm »

imo szanujący się snajper ma 10PE+sharpshooter. dystans to jego podstawowa przewaga.

szanujacy sie snajper moze miec nawet i 7 pe, daje sharpshootera i fajki i ma 10... jak chcesz zobaczyc jak wyglada snajper to wejdz na topic "nasze buildy". jest tam moj build energy snajpera craftera ew 3poz -  i bez falszywej skromnosci stwierdzam, ze jest to chyba najlepsza "samowystarczalna" postac ew + PK +PvE, moze nawet by dala rade w PvP (oczywiscie taka postac by odstawala od powerbuildow bo ma tylko 1 strzal na "ture"/za malo hp)
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #99 on: December 09, 2010, 12:26:50 am »

fakt i mój snajper ma 9PE+sharp. mówiąc o 10 miałem na myśli efekt docelowy.
sharp pod same tury faktycznie sensu nie ma, ale ogólnej definicji snajpera zasięg to jego najmocniejsza strona. w walkach PvP w realu przewaga kilku hexow widocznosci jest wiele warta.
mieszają się nam 2 sytuacje - buildu pod tury i pod real time.

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #100 on: December 09, 2010, 01:17:26 am »

jesli chodzi o snajpera to podstawa takiego buildu sa krytyki (wszystko jedno czy tury cz rt) bardzo wazne w kazdym buildzie bojowym sa APki i perk BRoF (tez w turach i w RT) po tym jak devovie baaardzo ostro znerfili prochy i zmienili mozliwosc podwojnego nacpania na pojedyncze, dla snajpera sa wazniejsze staty niz PE ponad zasieg broni, wszystko jest kosztem czegos(dla snajpera najwazniejsze sa: LK=10 , PE=minimum 7+sharpshooter(ale wiecej niz 8 to raczej marnotrawstwo S.P.E.C.I.A.L.a), i agility(snajper kontra snajper wygra ten kto ma wiecej AP, BG trzeba skosic zanim podejdzie, itp) w moim buildzie mam 47 hexsow zasiegu a bron ma 45 wiecej nie potrzeba ewentualnie sa fajki w zamian za to po jecie mam APeki na 2 hity po oczetach w "turze"
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #101 on: December 09, 2010, 01:26:03 am »

45 hexow...
dupa nie snajper;p  45 hexow ma EW snajper, a dmg większy od SG i szybkostrzelność większa
snajper SG ma korzystać z najlepszej danej mu broni czyli snajperki i 50 hexow. co więcej wyniknie z shaprshootera to tylko plus dla snajpera, będzie mógł szyubciej namierzyć wroga.
snajper SG który ma nie korzystać z pełnych 50 hexów, to gra nie warta świeczki. wtedy lepszy EW. może bazooka?
tańsze, dmg większy.

jeśli chodzi o przewagę dużego zasięgu, idealnie to widać podczas TC w klamth. mimo tego że jest tam jest specyficzna sytuacja wąskiego garła, to doskonale widać przewagę snajpera z 50 hexami.

Profesorek

  • U talkin' to me?! F**K!!! *Pif Paf*
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #102 on: December 09, 2010, 01:35:35 am »

45 hexow...
dupa nie snajper;p  45 hexow ma EW snajper, a dmg większy od SG i szybkostrzelność większa
snajper SG ma korzystać z najlepszej danej mu broni czyli snajperki i 50 hexow. co więcej wyniknie z shaprshootera to tylko plus dla snajpera, będzie mógł szyubciej namierzyć wroga.
snajper SG który ma nie korzystać z pełnych 50 hexów, to gra nie warta świeczki. wtedy lepszy EW. może bazooka?
tańsze, dmg większy.

jeśli chodzi o przewagę dużego zasięgu, idealnie to widać podczas TC w klamth. mimo tego że jest tam jest specyficzna sytuacja wąskiego garła, to doskonale widać przewagę snajpera z 50 hexami.

moj build to snajper ew jesli mnie nie killniesz lub knockoutniesz pierwszym shootem to dostaniesz 2 w oczy i na bank kojfniesz, snajper ew wbrew pozorom ma wielka przewage jesli sie umie nim grac... pamietaj ze PvP jest w miastach a nie na wastelandzie
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #103 on: December 09, 2010, 01:39:48 am »

w tym wipe snajper EW jest przede wszystkim tani. lasery leżą na ziemi  :]
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #104 on: December 09, 2010, 01:52:14 am »

jak chcesz zobaczyc jak wyglada snajper to wejdz na topic "nasze buildy". jest tam moj build energy snajpera craftera ew 3poz -  i bez falszywej skromnosci stwierdzam, ze jest to chyba najlepsza "samowystarczalna" postac ew + PK +PvE, moze nawet by dala rade w PvP ......

 ohohohoho  :D usmialem sie  ;D

dlaczego??
-malo hp
-za duzo inta
-zawyzony skill w EW
-brof?? dla craftera?? oh...
« Last Edit: December 09, 2010, 01:54:57 am by Zimny_Lechu »
Logged
There is only one tactical principle which is not subject to change. It is: "To so use the means at hand to inflict the maximum amount of wounds, death, and destruction on the enemy in the minimum time."
Pages: 1 ... 5 6 [7] 8 9
 

Page created in 0.15 seconds with 18 queries.