fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • May 15, 2024, 01:12:31 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9

Author Topic: Zaawansowane techniki PvP i PK  (Read 35365 times)

Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #60 on: July 27, 2010, 12:19:03 pm »

Okay... czas na kolejną technikę PvP (moim zdaniem wybitnie "niszową" ale ciekawą) o frapującym (mam nadzieję :P) anglosaskim tytule:

"Switching the combat mode will lead to his DOOM" :D

Krótkie story (jeszcze z czasów mojego pierwszego SG snajpera - Terrorizera): kampiłem raz na mapie nad NCR i rozwaliłem gościa - big gunnera. Po jakimś czasie wracając na to miejsce tym razem to ja wlazłem na niego i zostałem rozwalony a gość zdobył radio z ustawionym moim kanałem (były to jeszcze te czasy kiedy nosiłem ze sobą radio :P). Pogadaliśmy sobie przez radio i umówiliśmy się na trzecią walkę, na pustyni. Puścił mi call, poszedłem - i tu żeby było jasne, obie pierwsze walki odbyły się na mapie ale w real time mode - wchodzę a tu wita mnie turn-based combat mode :D Zanim się połapałem zrobiłem postacią parę kroków żeby lepiej się ustawić, czyli zmarnowałem AP z pierwszej tury, a gość AP z pierwszej tury przeznaczył oczywiście na sianie do mnie ołowiem :D Koniec był oczywisty, zszedłem szybko nie robiąc mu większych problemów ;)

Tak więc generalnie, jeśli lubimy dawać przeciwnikowi szansę odegrania się, lub sami zmanipulujemy go do tego stopnia, żeby się zgodził i będzie to walka ustawiana przez radiowe "call" na mapie, pamiętajmy, że jeżeli to przeciwnik robi "call" to on decyduje na jakich zasadach będzie toczyć się pojedynek. I odwrotnie, jeśli zgodzi się, żebyśmy to my ustawili miejsce, możemy go nieźle zaskoczyć, wystarczy zmienić tryb na odwrotny do tego w którym ostatnio z nim walczyliśmy, LUB odwrotny do tego, którego się po nas spodziewa :D

Tyle ;) Do następnego :) 
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #61 on: July 27, 2010, 12:36:52 pm »

Świetna sprawa Jack!

Właśnie szkolę niebieskiego do walki PvP, ot co, do takich samotnych polowań. Muszę ci powiedzieć, że świetnie mi się czyta twoje porady i doświadczenia w sprawie PvP. Pewnie skorzystam z paru w najbliższym czasie. Dzięki za dzielenie się swoimi historiami o podbojach i porażkach. ;)
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #62 on: July 27, 2010, 12:56:38 pm »

Świetna sprawa Jack!

Właśnie szkolę niebieskiego do walki PvP, ot co, do takich samotnych polowań. Muszę ci powiedzieć, że świetnie mi się czyta twoje porady i doświadczenia w sprawie PvP. Pewnie skorzystam z paru w najbliższym czasie. Dzięki za dzielenie się swoimi historiami o podbojach i porażkach. ;)

Miło mi :)

Jak zaczynałem topic sam dostałem spore wsparcie od doświadczonych graczy i naprawdę mi to pomogło! Wystarczy spojrzeć na niektóre wypowiedzi z pierwszej zakładki... nawet te POZORNIE ogólne rady były NA MAXA przydatne, bo nie mówię tu o szczegółowych których jest cała masa.

Tak więc nadszedł czas aby zwrócić zaciągnięty dług i tyle ;) Poza tym brakowało mi tu czegoś takiego, szczególnie dla ludzi lubiących PvP ale nie będących w jakimś gangu. Bo że gang wszystkiego nauczy swoich członków to doskonale wiemy (i mamy przecież zajebiście profesjonalne polskie gangi) ale jest też sporo ludzi którzy nie są (z różnych powodów) w gangu a nie mają ochoty lamić na maksa przy każdym pojedynczym starciu :D

No i cały czas czekam też na Wasze doświadczenia i przemyślenia odnośnie różnych form walki, ulubionych taktyk, lokalizacji i innych patentów, które mogą nam wszystkim się kiedyś przydać ;)
« Last Edit: July 27, 2010, 04:57:30 pm by Jack Torrance »
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #63 on: July 27, 2010, 06:22:52 pm »

No dobra, nic testowanego ale wpadłem na to przed chwilą. Czasami w okolicach NCR da się znaleźć zwyczajnego ecountra, z takim niewielkim śmiesznym budyneczkiem, patrząc do góry. Taka niepozorna budka. Zakładam, że jeżeli się tam wpadnie w Real time, to rzucą się na ciebie crittersy. Wbiegasz do budynku, zatrzaskujesz drzwi za sobą i cierpliwie czekasz. Jak już ktoś się wpakuje do tej samej walki co ty i wystrzela crittersy w okolicy budki, z pewnością zajrzy do środka. Czemu? (nie wiem, ale) Ja tak często robię, ot co, z nudów! Wiem, że tam nic nie ma (i na szczęście, nie było do tej pory) ale jest to pewne uatrakcyjnienie. Ofiara otwiera drzwi i dostaje pierwszą serię, pełne zaskoczenie. Możliwe, że oponent nie zdążył nawet broni przeładować :].

Piszę to jako całkowity noobek PvP, absoultnie nie podparte, żadnymi naukowymi dowodami fabulacje. Będę to musiał kiedyś sprawdzić :P
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #65 on: July 27, 2010, 07:51:36 pm »

Ano na newbie, bo się profesjonaliści na 100% zjarzą, że coś tu śmierdzi ^^.

Albo na niewolnika :> stawia się takiego mnicha/loner'a pośrodku mapy i obraca. Daje się mu taktyczny nożyk i czeka, aż ktoś złapie przynętę. Zanim ktoś się sczai, że Slave, nie równa się Loner, może być za późno. :]
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #67 on: July 28, 2010, 12:39:01 pm »

No ale takowy osobnik z awarenes'em, nie rzuci się zaraz na kogoś z ripperem. Wiem, wiem plan ma dziury i by tylko na nobków działał, ale ja idę kombinować dalej ^^. Gdyby tylko dało się nadawać imiona slave'om :>
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #68 on: August 08, 2010, 02:20:54 am »

Dobra, po dłuższej (aczkolwiek nie całkowicie bezproduktywnej :P) przerwie, czas na mały update ;)

1. Jak walczymy snajperem z innym snajperem

Do snajpera walimy ZAWSZE w oczy, liczymy na knockdown po pierwsze, na blinded po drugie, na KNOCK OUT po trzecie (genialna sprawa, szczególnie jak my jesteśmy sami a przeciwników np. 2). Po pierwszym blinded jeśli gość ma POSTAĆ DO PvP (czytaj: DOC-a na np. 100-110 :P) uleczy się, ale przy drugim blinded złapie timeout na Docu i albo zwieje albo go załatwimy.

Jeszcze jedno - walcząc ze snajperem, jak mamy możliwość ODWRACAMY się po strzale tyłem, bo z przyzwyczajenia wali w oczy, a wtedy trafi nas tylko w głowę i szansa na krytyka spada o 20%, szansy na blinded nie ma żadnej oczywiście. I generalnie w walce ze snajperem MOŻNA się wycofać jak coś nam się nie podoba, typu odbiec gdzieś za róg, uleczyć się itd - w uzasadnionych przypadkach to nie jest zły pomysł.

2. Jak walczymy snajperem z big gunerem

Do big gunera walimy ZAWSZE w ręce, liczymy na upuszczenie broni i na złamanie ręki. Zasada jak wyżej - raz się uda i gość jest dobry to podniesie broń i się uleczy, drugi raz - jest załatwiony prze timeout na Doc-u. NIE WALIMY W OCZY do big gunera, bo nawet z blinded (Percepcja 1) naciśnie spust i rozchlapie nasze flaki po całej okolicy. Sprawdzone :P

Jeszcze jedno - walcząc z big gunerem NIE UCIEKAMY i NIE ODWRACAMY się, bo większość big guns ma zasięg całkiem spory (ok. 35 pól) i jeśli jesteśmy np. na 30 polach to przy próbie wycofania się gość zwyczajnie trafi nas serią w plecy i pozamiatane. Big guner ma potężny damage, w odróżnieniu od snajpera, który waląc nam w tył głowy niekoniecznie musi zadać nam 100 czy więcej obrażeń :P Tak więc z big gunerem DO SKUTKU aż dwa razy połamiemy ręce inaczej wydaje się nie mieć to większego sensu.

3. Build do PvP to build z SG/EW/BG (niepotrzebne skreślić), FA i DOC (!!!).

Bez Doca możemy zapomnieć o PvP. Dlaczego? Bo po prostu dostajemy blinded od snajpera na początku starcia i możemy już podziękować i grzecznie udać się na grida bo GÓWNO zrobimy :P Niby banalne, ale niektórzy zdają się nie rozumieć, że bez Doc-a nie ma PvP. Rzecz jasna, kolejna rzecz sprawdzona na sobie :P Chcecie mieć postać do PvP (nawet zwykłą, nie power build, nie na dragach itd) musi mieć FA i DOC, DOC na jakieś 100-110, FA najlepiej 150-160... 

4. Ammo .223 a ammo do assault rifle

Po dyskusjach z manero stwierdziłem, że manero ma rację - assault rifle mając dwa rodzaje ammo, jedno zwykłe (kiepskie na opancerzonych przeciwników), drugie armor piercing (kiepskie na nie opancerzonych) jest jednak kiepskim wyborem, bo żeby być efektywnym trzeba by zmieniać to ammo niejednokrotnie w trakcie walki, a to jakaś ekwilibrystyka :/ Tak więc nieśmiertelne ammo .223 do snajperki i hunting rifle wydaje się być jednak lepszym wyborem. Reasumując: używać snajperki i hunting rifle z .223, assault sprzedać w sklepie :P Na to by jednak wychodziło. Jeżeli powyżej pisałem COŚ INNEGO, przepraszam za dezinformację, ale cały czas czegoś tam się uczę... ;)

Tyle ;) Do następnego!
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #69 on: August 08, 2010, 02:39:33 am »

dzis mialem taka mila akcje, farmilem z kumplem masters army kiedy wbilo do mnie 2 ruskich. Pamietaj, ze jezeli wbijasz na enco masz strasznie niskie szanse na przezycie - majac sekwencje ok 20 czekasz z 2 kolejki zanim strzelisz. Tak wiec wbilo nam na enco 2 ruskich, jeden laser rifle a drugi bazooka. I co? Ja, majac 223 pistol napieprzalem w oczka, nie liczylem na cripplowanie rak. I o dziwo, laserowiec dostal hita za 100, knock down, a drugi za jakies 50 i knock out. Tak wiec pamietaj - bedac w turach masz ZAWSZE przewage nad wbijajacym! Musisz o tym zawsze pamietac! To tyle, palce mnie bola od pstrykania w klawiature telefonu.
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #70 on: August 08, 2010, 02:46:16 am »

dzis mialem taka mila akcje, farmilem z kumplem masters army kiedy wbilo do mnie 2 ruskich. Pamietaj, ze jezeli wbijasz na enco masz strasznie niskie szanse na przezycie - majac sekwencje ok 20 czekasz z 2 kolejki zanim strzelisz. Tak wiec wbilo nam na enco 2 ruskich, jeden laser rifle a drugi bazooka. I co? Ja, majac 223 pistol napieprzalem w oczka, nie liczylem na cripplowanie rak. I o dziwo, laserowiec dostal hita za 100, knock down, a drugi za jakies 50 i knock out. Tak wiec pamietaj - bedac w turach masz ZAWSZE przewage nad wbijajacym! Musisz o tym zawsze pamietac! To tyle, palce mnie bola od pstrykania w klawiature telefonu.

Cenna uwaga TheRiot, ja np. nie wiem takich rzeczy bo patologicznie NIENAWIDZĘ turn-based i ekspię zawsze w real-time, a jest przecież masa ludzi którzy robią to w TB właśnie. Zresztą nowy build snajpera BĘDĘ ekspił w TB na mutated molerats do któregoś tam levelu, więc przyda się to wiedzieć, bo zawsze ktoś może wpaść "z przyjacielską wizytą" :D
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #71 on: August 08, 2010, 02:53:37 am »

expiac lepiej miec tb jezeli nie ogarniasz i chcesz miec wszystko pod kontrola, exp w rt jestes albo kozakiem albo po prostu masz duzo hp. Powiedz, snajper pod jet czy nie?
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #72 on: August 08, 2010, 03:04:44 am »

Nie, czysty build, do tego całkowicie spieprzony przez brak DOC-a :/ i 3 CHA (tu akurat miałem takie debilne "założenie", że ma mieć) dlatego robię nowy, z 1 CHA tym razem i w ogóle wypas :D ale też bez dragów.

A ekspić w real time można bez stresu np. na "ghul crazies" obok Necropolis, exp idzie wolno co prawda na wyższych levelach, ALE ci konkretni ghule mają te zalety, że albo biegają z hunting rifle i zapasem ammo .223 - czyli z tym z czym biega SG snajper w "tańszym" wariancie, albo mają assault rifle (PRZYNAJMNIEJ 1 ma zawsze w grupie) które można za dobrą kasę sprzedać w sklepie (jak się ma 3 CHA rzecz jasna :P albo przenieść na inną postać i sprzedać tamtą). Efekt jest taki, że po jakimś tam czasie ekspienia na ghul crazies ma się sporo kasy ze sprzedaży assaultów wraz z ammo oraz CAŁĄ MASĘ huntingów i ammo .223. Naprawdę przyjemna sprawa, jak ktoś nienawidzi turn-based ;) Ale jak pisałem też będę tak ekspił niedługo bo podobno nieporównywalnie szybciej to idzie.

Edit:

Odnośnie tego co pisałeś TheRiot o swoim spotkaniu z "braćmi ze Wschodu" :P to według mnie sprawa wygląda tak, że do big gunnerów warto walić w ręce, bo jak wejdzie krytyk i złamiemy mu łapę to aby gość MÓGŁ nam oddać musi:
- użyć Doca
- podnieść broń i włożyć do aktywnego ekwipunku
- dopiero teraz może strzelać
A jak walniemy mu knockdown z blinded to musi:
- podnieść się z ziemi
- strzelić (ma w dupie blinded bo z PE 1 i tak robi z nas sieczkę)
Dlatego z punktu widzenia tego, co jest bardziej OPTYMALNE lepiej walić zawsze w ręce, co nie zmienia tego, że jak w Twoim przypadku, uda się walnąć skutecznie w oczy i gość dostaje knock out też jest super. Wszystko prawie jest super co DZIAŁA (w sensie: my żyjemy, przeciwnik - NIE :D) ale biorąc pod uwagę, że ta gra w dużej mierze opiera się na czystej statystyce, to przy większej ilości takich przypadków walenie w ręce big gunerów powinno być skuteczniejsze.
« Last Edit: August 08, 2010, 03:39:51 am by Jack Torrance »
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #73 on: August 08, 2010, 12:33:08 pm »

Ja swoim wojem ze super młotkiem sprawiedliwości expiłem na moleratach, desert stalkerach, a teraz na zmianę deathclawy lub centaury i to wszystko na RT.
Nawet jak ktoś do mnie wbije to wystarczy podbiec do niego i uderzyć pchnięciem w nogi lub oczy.
Knockback na 10 hexów + złamana kończyna gwarantowane!
Fakt, że w TB masz więcej czasu do namysłu ale dla mnie to jest zbyt nudne i żmudne :P
Logged
Re: Zaawansowane techniki PvP i PK
« Reply #74 on: August 08, 2010, 12:48:39 pm »

Pazoxi, mówisz tak jakby każdy był taki głupi że widząc młotek nie zacznie walić pierwszy.

Ja expiąc na moleratach miałem taką akcje, że expiłem w rt, wbił mi koleś z mini i było pozamiatane.

- strzelić (ma w dupie blinded bo z PE 1 i tak robi z nas sieczkę)

1 PE =/= blinded. o ile się nie myle, blind ma jakieś dodatkowe punkty karne do używania broni. Tak więc minigunner z blindem musi podejść dość blisko, żeby nas zabić + pamiętaj że amunicja się ' rozchodzi '
Pages: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 9
 

Page created in 0.138 seconds with 19 queries.