fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 28, 2024, 11:29:12 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4

Author Topic: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika  (Read 21736 times)

Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #15 on: May 09, 2010, 10:22:56 am »

Dobra może pojechałem po bandzie...Chodzi mi o ogólne narzekactwo (bardzo to polskie), ja natomiast ciesze się, że komuś się chce. Po prostu pokaż, że można to zrobić lepiej. Na czytaniu mądrych postów na forum nie straciłem, ale te nic nie wnoszące, krytykanckie mnie irytują. A co do "trudnych" słów  nie będę przepraszał tylko zachęcam do lektury książek.
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #16 on: May 09, 2010, 10:43:07 am »

Właściwie to składnia była zaburzona, ale ja po prostu jestem wredny. Właśnie dlatego się czepiam do tych, co według mnie czepiają się tego, do czego nie ma się co przyczepić. :)

Riot ma rację, nie można porównać 'Hammer Time', bo jest jedyną pracą na ten temat (co właściwie stawia ją na szczycie... jedno przedmiotowej list :]).
« Last Edit: May 09, 2010, 04:48:02 pm by vilaz »
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #17 on: May 09, 2010, 01:29:02 pm »

Prawda to.

Jednakowoż azaliż wżdy chciałbym zauważyć, że sam fakt, że nikomu innemu się nie chciało, choć takie tematy są potrzebne, już o czymś świadczy. Ja na przykład mam nadzieję, że takie pojedyncze teksty klejone przez Wichurę zmotywują kogoś innego do działania.

... Chociażby po to, żeby było porównanie i by mogło się w końcu okazać, jakim nubem jest Wichura.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #18 on: May 09, 2010, 11:52:53 pm »

Mniej przypierdalania się celowości młotka w temacie, więcej merytoryki bym prosił. Kopia tego wrzucona na anglojęzyczną część forum czymś takim zaowocowała - dodaj to, popraw tamto, opisz to, com niezwłocznie w miarę skromnych możliwości uczynił.

Czy tworzyć coś jeszcze? Ale na jaki temat?
"Jak zostać największym i najgroźniejszym madafaką Pustkowi?" - to proste, odpal Fallouta 2.
"Jak zrobić dobrą postać?" - to pytanie z cyklu "Jaki samochód wybrać?". Również proste - czarny, czarne są stylowe. Trzeba sobie odpowiedzieć na jedno zajebiście ważne pytanie - co zamierzam tą postacią robić? Poza tym jest już temat "Nasze buildy".

A zatem?
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #19 on: May 10, 2010, 12:42:46 am »

Elektroniczne części można znaleźć również w Waterworks i Junkyardzie (Junkyard jest na południe od SF)
Logged
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #20 on: May 10, 2010, 01:13:18 pm »

Do pozyskania Chemical Compounds wystarcza 40% science skill (sprawdzone empirycznie).
Logged

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #21 on: May 10, 2010, 03:43:34 pm »

Wichura to może ja zaproponuję.

1. Ultimate noob guide - Jak się strzela? czemu jaki powiem komuś 'cześć' to ginę? Jak postawić namiot? Itd. tyle że w konwencji dokładnie sprintscreenowanego poradnika. Na kształt 'Hammer time". Wiele ludzi ucieka od FOnline, bo 'wasteland is harsh' tym bardziej dla nowicjusza w świecie Fallout.

2. Ilustrowany przewodnik po pustkowiach. Wycieczka po ciekawych miejscach wastelandu! Jednostronny bilet do Glow. Wizyta w największym grobowcu świata, niesamowitym - Vault 13! itp. itd. :]

Chciałeś propozycji to starałem się coś napisać. Nie besztać, bo to tylko luźne myśli.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #22 on: May 11, 2010, 02:21:41 pm »

Poradnik naprawdę świetny ;).
Jeśli chodzi o HQ ore to polecam chodzenie do kopalni w godzinach porannych oraz nocnych  :).
Logged
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #23 on: May 14, 2010, 09:36:23 pm »

Czy ktoś z forumowiczów należy do gangu który ma na własność kopalnię? Koszt takiego luksusu wynosi 75k $. Moje pytanie tyczy się 'wyposażenia' działki - czy poza Minerałami i Ironem, są tam materiały HQ i ew. (choć na to nie liczę) uran?
Logged

Pandemon

  • The GM-eater
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #24 on: May 14, 2010, 09:40:25 pm »

Jedynie zwykłe iron ore i zwykłe mineralsy, na dodatek w ograniczonej ilości... totalnie nieopłacalna rzecz.
Logged
There is nothing as demotivating as the Game Masters

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #25 on: May 14, 2010, 09:41:20 pm »

Nie, nie ma tam HQ, uranu ani tanich i łatwych kobiet :>
Co więcej, w tej chwili wygląda to tak, że po wyczerpaniu złóż taka kopalnia nadaje się tylko w kibel. Poza tym nie można do niej dodać innych graczy tak, by widzieli lokację.
Lexx himself na razie odradza kupno, dopóki tego nie dopracują.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #26 on: May 14, 2010, 09:44:38 pm »

Ok, dzięki za szybką odpowiedź
Jak nakłonić niewolników do roboty? Do tej pory gdy wydałem im polecenie tylko raz machnęli młotem i tyle...
BTW czy jak zostawię niewolnika, to czy złodzieje mi go nie okradną z urobku?
Logged
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #27 on: May 15, 2010, 09:01:30 am »

mam problem gdzie znajde tyton ??
prosze odpowiedzcie mi bede bardzo wdzieczny
Logged

KerUr

  • Jestem roztańczonym pyłem tego świata! - Tyler Dur
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #28 on: May 15, 2010, 04:18:31 pm »

mam problem gdzie znajde tyton ??
prosze odpowiedzcie mi bede bardzo wdzieczny

w "głowach" devów , no może gdzieś już w skrypcie FO
Logged
Mania prześladowcza Wichury  ?
Przejdzie coś takiego ?
Jeśli masz jakiś problem do mnie zapraszam na PW, nie śmieć forum

vilaz

  • #1 Cat's Paw Fan!
  • Offline
Re: Hammer Time! czyli poradnik początkującego górnika
« Reply #29 on: May 16, 2010, 01:37:08 am »

Ok, dzięki za szybką odpowiedź
Jak nakłonić niewolników do roboty? Do tej pory gdy wydałem im polecenie tylko raz machnęli młotem i tyle...
BTW czy jak zostawię niewolnika, to czy złodzieje mi go nie okradną z urobku?

Trochę wiary w biednych młotków! Zazwyczaj ja swoich slaveów zostawiałem na dluższy czas w kopalni i albo dostawałem 5-6 różnych surowców kopalnianych, albo zastawałem ich czystych do cna i biednych jak ich zostawiłem (co zrzucam właśnie na zlodziei :P )

PS. przepraszam za pisanie pod wpływem :P zacząłem, nie chciałem kończyć :( jeszcze raz przepraszam dobranoc ^^ Więcej nie będę
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl
Pages: 1 [2] 3 4
 

Page created in 0.125 seconds with 18 queries.