fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 28, 2024, 05:33:04 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2

Author Topic: Moje postřehy z hraní fonline 2238  (Read 18688 times)

Moje postřehy z hraní fonline 2238
« on: April 04, 2010, 04:00:41 pm »

Předem, online hry jsem hrál naposledy cca. 5 let zpátky a to Ultimu na Kelevaru, bylo to v dobách kdy času bylo spoustu a Ultima mě uchvátila svým herním systémem, když jsem se na madbrahmíně dočetl o fonline, tak jsem neváhal a vyzkoušel fonline hned od začátku OPEN betatestu, fakt že to bylo strašné nedoladěné mě neodradil a pařil jsem o 106, nicméně jsem konečně dostal práci a začal studovat dálkově VŠ, rozhodl jsem se zapracovat si pořádně na postavě abych se mohl účastnit PVP akcí tehdejších atomic workers, dotáhl jsem postavu na level 17 a hra začínala být konečně opravdu zábavná.
Po prvním pracovním dni jsem se chtěl zalogovat a zjistil že postava neexistuje, 1. wipe... Tím jsem s Fonline skončil na půl roku, jelikož hře, která fungovala jako raná fonline jsem nechtěl věnovat víc jak hodinu času denně, nebyla šance se nějak znovu zapojit do dění ve hře.
Zprávy o Fonline jsem občas četl na madbrahmin a tímto haslo, nedávno jsem se dozvěděl o Wipe a přechodu do 2.5D, bláhově mě napadlo že hra ,kde vývojáři takto začínají zasahovat do grafiky už musí mít, alespoň trošku vyladěný herní systém, navíc jsem byl zrovna nemocný doma, takže čas byl.
Vytvořil jsem postavu a začal opět hrát. Ze začátku to bylo celkem fajn expy a levelování šlo celkem rychle, do žádných gangů jsem jít nechtěl a hrál za vlka samotáře, protože jsem přišel že ve vedení gangů většinou bývají zakomplexovaní puberťáci s přebytkem volného času.(zkušenosti s Ultimy)
Jakmile jsem se vrátil do pracovního procesu zjistil jsem že hra je pro občasného hráče nehratelná, vývojáři nemají absolutně vymyšlený systém, pouze neustále něco nějak dolaďují a základní nedomyšlenosti jako cooldowny a nemožnost identifikovat PKčka nechávají ladem.
Nutnost neustále sledovat changelog ( změny v sytému každé 2 dny) a cooldowny mě od hry opět odradily, poslední kapkou bylo Broken Hills kde jsou nyní snad jen PKčka a většina mojí hotovosti v bance. Moje oblíbené město se stalo místem, kde po Vás tak možná hodí Plasmový granát.

Pokud se na FOnline podíváme objetivně tak zjistíme, že pokud by hra byla z jiného universa tak ji nehrajeme, je neodladěná a blbá, s minimální hráčskou základnou. Fonline tu měla být ve stabilní verzi tak pře 5 lety, teď už přišla hodně s křížkem po funuse, jelikož původním milovníkům falloutu je většinou mezi 20 a 30 lety, takže pokud už hrajou nějakou onlajnovku tak si za ni rádi zaplatí za kvalitní zábavu. Já sám mám zkušenost,i že když někomu řeknu že něco jako fonline existuje, tak každej řekne bomba, paráda, super... Ale nikdo na to už nemá čas.

O dalším hraní už neuvažuju, jelikož za půl roku vývoje se nezměnila jediná z věcí co mě štvala a nevěřím tomu že jsem jediný.
Logged

Sius

  • Sheep EX machina!
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #1 on: April 04, 2010, 04:55:29 pm »

Zkus toto vmést do tváře developerů a jediné co ti odpoví je, že "wasteland is harsh". V mnoha aspektech vývoje nám ukázkově předvádí jak se to nemá dělat. Žádný pořádný koncept hry nebo třeba jen představu o finálním díle bych u nich nehledal. Podle mého jen skládají mozaiku z malých střípků, které pohromadě prostě nefungují a spojuje je jak si psal jen láska k universu. Podle mého FOnline nemá odzvoněno. Je to velice slibný projekt, ale až příliš se snaží jít ve stopách single playeru a jenom zvažovat převzetí funkčních mechanizmů z jiných MMO je tu považované za rouhání.

Proto FOnline se ve vývoji plazí a někdy (jak třeba teď) to vezme přes bahno. Je to sice špinavější a těžší cesta, ale zato je delší. Takže asi tak.

crash^US

  • There is no "us" in this.
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #2 on: April 04, 2010, 05:58:18 pm »

Zkus toto vmést do tváře developerů a jediné co ti odpoví je, že "wasteland is harsh". V mnoha aspektech vývoje nám ukázkově předvádí jak se to nemá dělat. Žádný pořádný koncept hry nebo třeba jen představu o finálním díle bych u nich nehledal. Podle mého jen skládají mozaiku z malých střípků, které pohromadě prostě nefungují a spojuje je jak si psal jen láska k universu. Podle mého FOnline nemá odzvoněno. Je to velice slibný projekt, ale až příliš se snaží jít ve stopách single playeru a jenom zvažovat převzetí funkčních mechanizmů z jiných MMO je tu považované za rouhání.

Proto FOnline se ve vývoji plazí a někdy (jak třeba teď) to vezme přes bahno. Je to sice špinavější a těžší cesta, ale zato je delší. Takže asi tak.

V tom s tebou souhlasim.
Akorá si nejsem jistej jestli má FOnline budoucnost, tímhle způsobem jak to devs vedou...
Logged
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #3 on: April 04, 2010, 07:32:02 pm »

...
Hele ja to hraju pred timhle wipem co byl a uz po wipu se toho dost zlepsilo a myslim,ze se to neustale zlepsuje.PK si muzes oznacit tak,ze kdyz te sejme mu das dablika a uvidis ho cervene.Zadalsi,je to mmo takze je tu kladen duraz na partu (gang) a ten ma vetsinou pratele,nepratele atd a ja treba v jednom jsem a tam se do namecoloringu pridavaj vsichni tak,taby to bylo prehledny a vedel si,kdo jepritel a kdo nepritel.
Logged
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #4 on: April 04, 2010, 11:58:23 pm »

Jo MMO co ma prioritu v tom aby si hral vy parte / gangu a neexistuje nic co by si v grupe mohol podniknut. Ziadne PvE "instancie". Mozes vlietnut na nake prisery do pustiny ale ze by existovalo nake zdielane XP v parte tiez nehrozi. Jedine co mozes v parte robit je len town control.

Deathmann skus si oznacit niekoho ked bezi :). Taktiez nikde sa takto oznaceny ludia nezapisuju, ziadny friend / enemy list, nezapisuje sa to ani do namecolorizingu pokial ich tam nepridas. Odveci

Inak suhlasim so vsetkym co napisal romus.

Vravi sa ze je to beta test, ze treba cakat, vsetko sa vyvyja. Lenze mam pocit ze devs to maju nejak pomylene ako by malo vyzerat MMO.

Brzdi to aj fakt ze jedine co su schopny menit su nake velkosti hodnot cooldownu, alebo robit nake scripty. Akonahle sa jedna o naky hlbsi zasah tak uz to je uprava enginu a to oni nevedia / nemozu. Ako sa moze nieco efektivne vyvyjat ked sa to nemoze menit? Vacsina navrhov je zmetenych zo stola ako tazko implementovatelne.. tak dpc naco to potom robia, ako ta hra ma teda vyzerat?
« Last Edit: April 05, 2010, 12:00:38 am by Vaultman »
Logged
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #5 on: April 05, 2010, 10:29:46 am »

Vsak co cekas od bety :) jeste tu je spousta veci co je potreba doladit. Tohle neni wowko,kde si muzes sam udelat instanci... Nedelejte z tyhle hry neco,co neni... Jinak v jednom s tebou souhlasim a to jsou ty dungeony,ale rekni ti jak by to dopadlo v pripade,ze by to bylo nekde na pevnym miste. Kempily by to PKcka jako ted kempi kazdy nechraneny mesto a zajimavy lokace a zase by tu byla druha strana lidi,co by rvala,ze to furt nekdo kempi a neda se to hrat vzdyt to vidis na forku :). Bych to zkusil prednest formou nejakyho questu nebo nejak tak,ze bys proste zasel k nejakymu npc,co by ti na mape hodil nahodne nejaky misto a tam bys to mohl jit vystrilet se skupinkoku a pak bys treba jeste dostal odmenu...
Logged

Sius

  • Sheep EX machina!
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #6 on: April 05, 2010, 10:46:53 am »

Je to beta a jako takovou ji beru. Developeři na jednu stranu všude argumentují tím, jak málo času tomu můžou věnovat a že to dělají ve svém volném čase atd. To chápu a chápu taky to, že opravit chyby nebo přidat novinky prostě zaber nějaký ten čas, ale nechápu to, že se na opačné straně barikády snaží v některých aspektech tvořit hru jako kdyby měla zítra vyjít hotová verze.

Vem si příklad na "fixnutých" expech za craftění a levelování. Podle developerů by nemělo být možné vylevelovat postavu za 1 den na 21ku, souhlasím, ale proč nastavili podmínky tak, že obyčejný hráč nedosáhne ničeho bez toho aby zabíjel nesmyslné množství času opakováním naprosto nudných aktivit. Pokud by bylo co dělat, tak ani nepípnu, ale je to beta a je tu hovno co dělat. Stačilo by zrychlit levelování na hodnoty jaké byly v minulosti nebo mezi něma udělat nějaký kompromis, tak aby lidi mohli hrát a užívat si hru, experimentovat a blbnout a ne otročit 10 hodin aby měli 15 minut čím střílet.
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #7 on: April 05, 2010, 10:59:09 am »

Mno za jeden den to asi nedas na 21 lvl to jo no :),ale podle me oni nepocitaji s aspektama jako je treba kempeni dolu a ty debilni timeouty. Krafteni lvl 2 veci zabere klidne i 40 minut na jednu vec a da ti to 500xp,takze udelas jednu vec a pak nemas 40 minut co delat (teoreticky) :) a to by chtelo zmenit. Jinak se me jeste celkem nelibi to,ze jsou vendori precpany vsemoznejma kravinama a nemas pomalu sanci tam najit neco k uzitku a tak premejslim nad jednim navrhem kterej by tohle zmenil. Otazkaje vsak takova,zdali by to proslo ze :)
Logged

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #8 on: April 07, 2010, 12:45:20 am »

No co sa tyka hracskej zakladni tak sa dost mylis. Priemerny pocet online je okolo 500, maximum bolo okolo 600, co je podstatne viac ako cez season 3. Ohlasy hracov na nedavne zmeny su vacsinou pozitivne. Je ale pravda ze momentalne je hra stavana pre ludi s dostatkom volneho casu a hranie mimo gang je takmer nemozne.
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing

Lordus

  • So long and THANKS for all the fish!
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #9 on: April 10, 2010, 11:06:07 am »


 Naprosto s Tebou souhlasim, Romus. Tohle se celou treti eru snazim vykladat na foru, ale nikdo z devs tomu nevenuje pozornost. Oni kazdym wipe (resp. pred nim) investuji enormni mnozstvi casu a prace do zmeny ekonomiky, ktera se stejne ukaze jako zbytecna, resp. neprinasi to nic noveho. Kdyby investovali zlomek casu do pridani obsahu atd., bylo by to jine.

 Ja sam jsem ve treti ere hral jen na pocatku, pak jsem si dal pauzu a pak jsem se vratil kvuli lidem z VSB. Ale ted uz jsem skoncil a jestli se ke hre vratim, tak az v lete, kdy bude snad vice casu. Ale na druhou stranu, leto je leto a nechci ho prosedet u compu.
Logged
So long and THANKS for all the fish!
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #10 on: August 27, 2010, 06:15:46 am »

Mě hra celkem příjemně překvapila ..., ale místní komunita zas nepříjemně. Množství zlodějů a PK je naprosto obludné a když se za váma v obchodě staví x zlodějů (kor když viditelně mají o mnoho vyšší lvl a výbavu), tak je to dost ubohé.

Hra dobrá celkem, hráči špatní ...
Logged
Burn the heretic, kill the mutant, purge the unclean!

Enzo

  • Homeless wastelander
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #11 on: August 27, 2010, 06:29:58 pm »

Mě hra celkem příjemně překvapila ..., ale místní komunita zas nepříjemně. Množství zlodějů a PK je naprosto obludné a když se za váma v obchodě staví x zlodějů (kor když viditelně mají o mnoho vyšší lvl a výbavu), tak je to dost ubohé.

Hra dobrá celkem, hráči špatní ...

vzhledem k tomu, že hra silně cílí na PvP faktor a v podstatě celá hra je jedna velká PvP area (nenapadá mě jiná hra, kde může hráč umřít opravdu absolutně všude), není se čemu divit... nemluvě o tom, že mám u spousty hráčů pocit, že originální Fallout ani nehráli, což celkové atmosféře taky nepřidává...
Logged
Enzo Wolf
former President of Fenix Trading company
former Trading counsellor of former Gray Rock village :D
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #12 on: August 27, 2010, 07:14:55 pm »

vzhledem k tomu, že hra silně cílí na PvP faktor a v podstatě celá hra je jedna velká PvP area (nenapadá mě jiná hra, kde může hráč umřít opravdu absolutně všude), není se čemu divit... nemluvě o tom, že mám u spousty hráčů pocit, že originální Fallout ani nehráli, což celkové atmosféře taky nepřidává...

A tudíž je nejlepší PvP vymazat a hrát RP  :)
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!

Sius

  • Sheep EX machina!
  • Offline
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #13 on: August 27, 2010, 10:01:27 pm »

A tudíž je nejlepší PvP vymazat a hrát RP  :)

PvP a RP se vzájemně nevylučují.

Navíc PvP dominuje jen proto, že je boj asi tak jedinou věcí co se dá ingame dělat. Zbytek je buď zabugovaný nebo hotový z 1/10. A místo toho aby PvPčkařům vymezili koutek na hraní mimo dosah civilistů, raději podporují boje ve městě, které má vítěz "bránit". Přitom se prakticky všichni chovají k NPC jako raideři. Krapet na hlavu postavený systém, ty mě vypleníš dům a já ti za to budu každý den odvádět desátky. Celkově celý TC mě začíná těžce nudit až s*át bo zabírat města jako Den nebo Gecko samotnými hráči... prostě to smrdí a s univerzem se to neslučuje ani v tom nejdivočejším snu.
Re: Moje postřehy z hraní fonline 2238
« Reply #14 on: August 28, 2010, 02:02:31 pm »

PK není PvP taky ...

Ale dost FOnline mi připomíná UO, kterou jsem dost dlouho hrával a i byl členem RT jednoho shardu.

Ono když se tu člověk rozkouká, tak zjistí, že spoustu zakladních věcí si lze sám vyrobit a hra pak už je trochu snesitelnější.

Mám jednu otázku: lze smazat postavu?
Logged
Burn the heretic, kill the mutant, purge the unclean!
Pages: [1] 2
 

Page created in 0.123 seconds with 22 queries.