fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 09:25:14 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3

Author Topic: Coś nie gra w Gun Runners  (Read 12694 times)

Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #15 on: April 05, 2013, 12:46:45 pm »

Ras - albo robi się coś dobrze, albo wcale.

Zmieniając temat....
Czy ktoś ma pomysł jak odpalić TLA2 pod linux, przez WINE? Bo wersję na win7 udało mi się naprawić, jednak to mnie nie zadowala.

Ras

  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #16 on: April 05, 2013, 02:56:56 pm »

Mobilne Internety i słabe transfery wykluczają pykanie w dowolną wersję FOnline, jak przypuszczam.

Testowałem FOnline na mobilnym Orange(Samsunga "Y" robił za router WiFi) i nawet dawało rade.
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #17 on: April 05, 2013, 03:32:12 pm »

Ty, ale kurwa czekaj. Tlamk2 rowniez nie ma spakowanych pliczkow z folderu data!
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #18 on: April 05, 2013, 03:55:54 pm »

Ja pierdole, co żeście się przyjebali wielkości, nawet na pierdolonym 2mb necie sciągnięcie clienta godziny nie zajmie, w miedzy czasie uda ci się jeszcze obejrzec film, i wrócisz na gotowe. ~300 mb to nie żaden argument, a apropo piramid i xenumuff, z tym wydaniem fode ma on tyle wspólnego że hej, problem jest w napędzanym hejcie na serwer Fode, a nie w nim samym. Jedyny problem to optymalizacja, ale tego jak z nią jest (Czy źle czy dobrze) niewiem, więc się nie wypowiem. Uszanujcie czyjąś pracę i albo zamknijcie buzię albo zrecenzujcie dokładnie z plusami i minusami. Może wtedy wypowiedź będzie troche bardziej wartościowa.
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #19 on: April 05, 2013, 04:11:18 pm »

Ja pierdole, co żeście się przyjebali wielkości, nawet na pierdolonym 2mb necie sciągnięcie clienta godziny nie zajmie, w miedzy czasie uda ci się jeszcze obejrzec film, i wrócisz na gotowe. ~300 mb to nie żaden argument, a apropo piramid i xenumuff, z tym wydaniem fode ma on tyle wspólnego że hej, problem jest w napędzanym hejcie na serwer Fode, a nie w nim samym. Jedyny problem to optymalizacja, ale tego jak z nią jest (Czy źle czy dobrze) niewiem, więc się nie wypowiem. Uszanujcie czyjąś pracę i albo zamknijcie buzię albo zrecenzujcie dokładnie z plusami i minusami. Może wtedy wypowiedź będzie troche bardziej wartościowa.
800MB i jeszcze + 200MB na pliki z F2. Tak, to rzeczywiście kurewsko dobre rozwiązanie.
Chce zagrać, już, zaraz, teraz, a nie patrzeć na nudne ściąganie modu. Choć transfer rzekomo się poprawił i leci max łączem, a nie ogranicznikiem do 230kb/s jak było to na samym początku imprezy.
Jak jednak wspomniałem już wielokrotnie, nie ma promocji, nie ma graczy, nawet gdyby jakikolwiek mod, był robiony przez team f2. I tyle w temacie.
I nie to żebym był wrednym chujem, co wszystko wie lepiej, podziwiam wkład pracy i zaangażowania w jakąkolwiek pracę, no ale do cholery, 800MB? Serio? Za mod bez plików z F2? Jovanko/Xenom wróć.
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #20 on: April 05, 2013, 04:13:54 pm »

Mobilne Internety i słabe transfery wykluczają pykanie w dowolną wersję FOnline, jak przypuszczam.
Twoje przypuszczenie jest z dupy mistrzu, w latach 2009-2011 grałem piwipi na mobilnym necie i nie musiałem pisać "zabili mnie bo lag!". Ping 100-150. Znam natomiast takiego jednego, w tym czasie (2009) 26-latka, który uparcie twierdził że na piwipi to on jest za stary i zniedołężniały :>

Co mnie totalnie rozwala to pierdolenie o optymalizacji FODE i podawanie za przykład TLAmk2, które niczego wspólnego z optymalizacją nie ma. Poza tym to co wesan napisał, czepiacie się FO:DE bo 2 lata temu Xenom wstawił screena z piramidami, myśliwcem i ferrari.

Argument z liczbą graczy też jest z dupy, bo wszystko zależy też od skali serwera, liczby map i tego, jak mechanika gry wspiera/wymaga interakcję między graczami. Można mieć serwer na którym 100 osób gra solo (przykładu nie trzeba daleko szukać) i można mieć serwer gdzie jest 40 graczy i gra przypomina bardziej grę multiplayer niż ten poprzedni..

Doprawdy dajcie sobie spokój z sianiem fermentu, bo żal dupę ściska, gdy się czyta takie wypociny.
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #21 on: April 05, 2013, 04:16:59 pm »

2 lata temu Xenom wstawił screena z piramidami, myśliwcem i ferrari.
Myśliwcem? Screen albo kłamiesz.
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #22 on: April 05, 2013, 04:30:48 pm »

I nie to żebym był wrednym chujem, co wszystko wie lepiej, podziwiam wkład pracy i zaangażowania w jakąkolwiek pracę, no ale do cholery, 800MB? Serio? Za mod bez plików z F2? Jovanko/Xenom wróć.

Skołował byś se porządny net, zamiast pierdolić idiotyzmy za pomocą sieci na korbkę.
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #23 on: April 05, 2013, 04:52:13 pm »

Twoje przypuszczenie jest z dupy mistrzu, w latach 2009-2011 grałem piwipi na mobilnym necie i nie musiałem pisać "zabili mnie bo lag!". Ping 100-150. Znam natomiast takiego jednego, w tym czasie (2009) 26-latka, który uparcie twierdził że na piwipi to on jest za stary i zniedołężniały :>
Dlatego "przypuszczam", nie "stwierdzam". Mobilnych Internetów używałem bardzo sporadycznie i nie testowałem na każdym jednym połączeniu płynności gry w FOnline. A za stary i za wolny na piwipi jestem cały czas, jeśli to ja byłem tym 26-latkiem.
Aha, wolę "magnificencjo", "mistrzu" jest zbyt mainstreamowe.

Co mnie totalnie rozwala to pierdolenie o optymalizacji FODE i podawanie za przykład TLAmk2, które niczego wspólnego z optymalizacją nie ma. Poza tym to co wesan napisał, czepiacie się FO:DE bo 2 lata temu Xenom wstawił screena z piramidami, myśliwcem i ferrari.
Optymalizacja, hłe hłe, dokupiłem niedawno do swojego zabytkowego laptopa 4 GB RAMu i dysk SSD, wentylator jak wył tak wyje, kiedy komputer jest obciążony Mapperem, klientem TLA mk2 czy kiedyś 2155 lub 2238.

FODE kojarzy mi się, jak w starym dowcipie, z dupą i to Xenoma, dlatego zmiana nazwy wydaje się rozsądna z marketingowego punktu widzenia. To był koleś z syndromem odwróconego króla Midasa - czego nie tknął, zmieniało się w gówno. I smrodek ciągnie się do tej pory, bo "FODE = piramidy z egiptuw xd" to jak widać popularne skojarzenie, nieobce nawet tobie.

Argument z liczbą graczy też jest z dupy, bo wszystko zależy też od skali serwera, liczby map i tego, jak mechanika gry wspiera/wymaga interakcję między graczami. Można mieć serwer na którym 100 osób gra solo (przykładu nie trzeba daleko szukać) i można mieć serwer gdzie jest 40 graczy i gra przypomina bardziej grę multiplayer niż ten poprzedni..
Podniecanie się statystykami tego lub innego serwera wydaje się ulubionym sportem szeroko pojętej społeczności FOnline'ów. Zresztą (znów ten Xenom) to od czasów FODE zaczęła się licytacja na ilość graczy (500! 600! over 9000k!), wcześniej były tylko postękiwania na forum 2238, że serwer umiera bo gracze walą focha i odchodzą.
Chujowemu serwerowi nie pomoże nawet zyliard graczy, jeśli jest chujowy. TLA mk2 ma całą masę upośledzonych ficzerów, debilnych pomysłów, designu uniwersum kompletnie z czapy, mapki są często zwyczajnie szpetne, brzdąkam w to z nudów, mam wolne do połowy kwietnia. Licznik dumnie obwieszcza a to 150, a to 200, a to ileśtam jeszcze graczy, z których spora część napisze "job tvoju mat' paliak" i to będzie cała interakcja. No, jest jeszcze okładanie się po ryjach z losowo spotkanymi gołodupcami na piasku, nie interesowałem się, jak tam wyglądają potyczki o skrzynki z bananami i czy dużo multilogów trzeba odpalać.

Doprawdy dajcie sobie spokój z sianiem fermentu, bo żal dupę ściska, gdy się czyta takie wypociny.
Nie marudź, radośnie zmieniliśmy kolejny temat w sejmik, leci już druga strona smętnego pierdolenia, a temat jeszcze nie zamknięty.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #24 on: April 05, 2013, 05:00:40 pm »

Optymalizacja, hłe hłe, dokupiłem niedawno do swojego zabytkowego laptopa 4 GB RAMu i dysk SSD, wentylator jak wył tak wyje, kiedy komputer jest obciążony Mapperem, klientem TLA mk2 czy kiedyś 2155 lub 2238.
Przy okazji tych inwestycji mogłeś zainwestować w puszkę ze sprężonym powietrzem za 10zł. Albo dać limit FPSów w configu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Optymalizacja w fonline wygląda tak, że na moim lapku (i7-2670QM, 16gb ramu, SSD, geforce 550M) klient tlamk2 ładuje się dobre 15 sekund.
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #25 on: April 05, 2013, 05:01:31 pm »

Skołował byś se porządny net, zamiast pierdolić idiotyzmy za pomocą sieci na korbkę.
Przestań latać po forum jak madzia po progu i zabierz się za promocję FODE np. nowe filmiki trzeba porobić, zrzuty ekranu i dokładny opis co jest w środku. Ino chyżo, bo jak z 14 graczy, zrobi się 11 może to zaważyć na losach rozgrywki.

Senocular

  • The Real Roleplayer
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #26 on: April 05, 2013, 07:17:32 pm »

Image zjebanego FODE forsuje jedynie Wichura i jego przydupasy. Wystarczy spojrzeć na temat o FODE w offtopie gdzie rozmawiają nie tylko Polacy i nikt tam nie pierdoli takich farmazonów. Zresztą czym tu się przejmować, wpływ na frekwencję serwera i tak to ma znikomy.
Logged
Favorite forum posters:
Mike Crosser, the underground

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #27 on: April 05, 2013, 07:40:01 pm »

Jestem coraz lepszy w psuciu serwerów, 2238 rozwaliłem ekonomicznie, a FODE psowam nawet bez pojawiania się tam. Czcijcie mnie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #28 on: April 05, 2013, 07:46:43 pm »

że na moim lapku (i7-2670QM, 16gb ramu, SSD, geforce 550M) klient tlamk2 ładuje się dobre 15 sekund.
Ile masz fps?
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #29 on: April 05, 2013, 08:25:44 pm »

180-190 w 1366x768
100-110 w 1920x1080
Pages: 1 [2] 3
 

Page created in 0.092 seconds with 18 queries.