fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 07:38:18 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3

Author Topic: Coś nie gra w Gun Runners  (Read 12693 times)

WildChild...PL

  • Ty i Ja jeden świat!
  • Offline
Coś nie gra w Gun Runners
« on: April 02, 2013, 02:53:24 pm »

Zrobiłem zadanie w Gun Runners jakieś 10-12 razy ( paczka do NCR) i cały czas gość nie chce mnie wpuścić do fabryki. Czytałem troche forum i trzeba mieć przynajmniej 1000 reputacji z czego wynika, że już dawno powinienem mieć dostęp do adv. workbencha. Nie wiem o co biega.
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #1 on: April 03, 2013, 08:31:44 pm »

Nie graj na 2238. Przejdź na TLA2, tu masz opis instalacji http://www.fonline.ru/forum/threads/2580/ W razie czego pomoże Ci sierociniec, który już tam działa.

DocAN.

  • Testing FO: Reloaded
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #2 on: April 03, 2013, 08:46:39 pm »

Dokładnie nic dodać nic ująć, 2238 po ostatnim updacie dobił resztkę graczy którzy pokładali jakąś iskrę nadzeji w dev teamie
Logged
FOnline: Reloaded - Post apocalyptic mmorpg
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #3 on: April 04, 2013, 02:32:19 pm »

Na Desert Europe też przydałoby się pare nowych graczy. ;d
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #4 on: April 04, 2013, 02:39:05 pm »

Na Desert Europe też przydałoby się pare nowych graczy. ;d

FODE bierze po same jaja, między innymi brakiem optymalizacji/kompresji i wielkością klienta 8)

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #5 on: April 04, 2013, 05:29:35 pm »

FODE bierze po same jaja, między innymi brakiem optymalizacji/kompresji i wielkością klienta 8)
Patrząc po linku do ściągania (akurat z yandex.ru) wcale o wiele mniej nie zajmuje (541 mb vs 812 mb), a co do optymalizacji - opowiedz więcej.
Logged

Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #6 on: April 04, 2013, 07:30:54 pm »

Patrząc po linku do ściągania (akurat z yandex.ru) wcale o wiele mniej nie zajmuje (541 mb vs 812 mb), a co do optymalizacji - opowiedz więcej.

TLA2 357MB  8)
Pisałem Ci już co wypadałoby zrobić. Wrzuć chociażby cały ten szajs z katalogu /data do zip, bo po co ma się to walać luzem? Wywal wszytko to co zbędne i co nie ma klimatu, zostaw tylko questy, dobry crafting, w ogóle zrób tak aby było jak na TLA2 lub 2238 sprzed 4 lat i będzie ok.
Ponad 800MB za mod, do moda to srogie przegięcie.
I nie zapominaj o promocji. Filmiki z gry + screen (ale jakieś nowsze, a nie kilku miesięczne/letnie). Dobry opis i może, zaznaczam MOŻE po tym jak TLA2 się znudzi, ludzie zaczną to doceniać.
Sam rozmiar pliku który trzeba pobrać zniechęca, nawet przy łączu 60MB, bo po jaką cholerę mam pobierać aż tyle, w czym FODE jest lepsze od 2238 czy TLA2?

A i jeszcze jedna rzecz... To nadal jest FODE, w skrócie chujnia, jak ktoś pamięta czasy osobnika na X. Gdyby zmienilibyście nazwę na FODEv2 czy coś w tym stylu, gracze postrzegaliby to inaczej, tymczasem jest "e chuj, fode wyszło z bety i pewnie ma piramidy".
« Last Edit: April 04, 2013, 07:34:56 pm by wrednypiwosz »
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #7 on: April 04, 2013, 08:00:03 pm »

Az dziwie sie ze gierka z ponad dziesiecioletnia grafika potrafi zarznac nawet najnowsze kompy. Optymalizacja fonline to temat chujnia i watpie ze cos sie zmieni za kilka miesiecy, lat haha dopiero jak kupie nowy kombajn to moze :D
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #8 on: April 04, 2013, 08:51:25 pm »

A i jeszcze jedna rzecz... To nadal jest FODE, w skrócie chujnia, jak ktoś pamięta czasy osobnika na X. Gdyby zmienilibyście nazwę na FODEv2 czy coś w tym stylu, gracze postrzegaliby to inaczej, tymczasem jest "e chuj, fode wyszło z bety i pewnie ma piramidy".
A nie ma? Jakże to?

Marka FODE nieodmiennie kojarzy mi się z Xenomem, "ej zrubmy piramide takom z egiptuw iksde" i beznadziejnymi mapami.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #9 on: April 04, 2013, 10:37:09 pm »

To można jakoś do sierocińca dojść na TLA MK2? Mam postać 8 level, pod vlose combat, i planuje zająć sie craftem, tyle że ciężko samemu coś zdziałać, nawet nie wiem jak skąd brać metal party i junk. Z opisu za bardzo nie wynika
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #10 on: April 04, 2013, 10:45:30 pm »

Podłączam się do pytania.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #11 on: April 04, 2013, 10:51:11 pm »

To można jakoś do sierocińca dojść na TLA MK2? Mam postać 8 level, pod vlose combat, i planuje zająć sie craftem, tyle że ciężko samemu coś zdziałać, nawet nie wiem jak skąd brać metal party i junk. Z opisu za bardzo nie wynika
Jak wybiegles ze slejw campa jak proca to co się dziwisz, żeś się niczego nie nauczył.
Junk wyciągasz toolsem z kupek śmieci, i masz szanse że wypadnie Ci junk, metal parts, lub steel, lub gówno.
z resztą podobnie jak na 2238, tylko tu nie musisz szukać drzewek z rączką.
Pierwsze primo ultimo, nie rób postaci pod close combat, bo to po prostu chujowe na dłuższą metę.
SG, FA i repair starczy, ładujesz pierwsze lewele do 40% outdoora i bierzesz perk survivalist, dzięki czemu outa masz wymaksowanego, a potem tylko po równo do tych 3 skilli co masz otagowane.
Jak narazie mamy tylko małą piwnice (ach powrót do korzeni) ale zbieramy na coś większego.
« Last Edit: April 04, 2013, 10:58:06 pm by Tomowolf »
Logged
h

Ras

  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #12 on: April 04, 2013, 11:34:39 pm »

Jeden jest błąd w kliencie że są jeszcze spakowane niektóre animacje z F.Tiktaka... w sumie to chyba ok 200 mb i faktycznie można się tym zająć ale nikt do tej pory nie widział w tym problemu i tego tak nie przeżywał.
Ale pierd*lenie że 800 mb to dużo to jakieś dziwne usprawiedliwienie czegoś czego nie rozumiem albo nie mam czasu zrozumieć. Sugerowanie że gra która mniej waży jest lepsza dlatego bo mniej zajmuje jest debilne. Skoro ~300 mb więcej od TLA jest dla kogoś "ściągać albo nie ściągać bo waży w huj dużo i zostanie mi wolnego miejsca na dysku G: tylko 149 gb" to chyba jedynym logicznym powodem może być internet mobilny i brak transferu bo dla kogoś ze stałym łączem te kilka mega w tą czy tamta stronę jest niezauważalne.
...pewnie bardziej od tych 300 mb bolą co to niektórych wciąż błąkające się wypowiedzi i wizje waszego ulubionego ex "developera" FOnline:Desert Europe ale to już nie mój problem.
Krótka piłka, jak ktoś będzie chciał grać to zagra... a jak nie to zawsze będzie coś na NIE... i tyle w temacie.

Pozdro dla graczy


btw, co do rozmiaru clienta zajmiemy się tym w miarę jak będzie trochę wolnego czasu.
« Last Edit: April 04, 2013, 11:36:27 pm by Ras »
Logged
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #13 on: April 04, 2013, 11:52:40 pm »

Też mam małą piwnice :P
i mam chyba jakiegoś buga bo nie mam toola w fixboy ;/
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Coś nie gra w Gun Runners
« Reply #14 on: April 05, 2013, 12:03:34 am »

To można jakoś do sierocińca dojść na TLA MK2?
Jakiego sierocińca, na demony i diabły? Udało się dzisiaj kupić najdroższe 12 hexów jakie do tej pory widziałem, czyli dziurę w ziemi za 35k. Klimat jak w UK na zmywaku, kiedy piętnastu Polaków wynajmuje jeden pokój dla oszczędności i śpią na zmianę :> Trudno stamtąd wyjść, jak spotka się kogoś już w środku, bo miejsca brakuje, co dopiero o uruchamianiu sierocińców mówić. Zbieramy na jakąś większą kwaterę, ale pewnie będzie jak zwykle - ktoś zajebie uzbierane grajcarki, kupi autko za milion dolarów, a potem wpieprzy się raidersom pod lufy i tyleśmy autko widzieli.
Nie zawracałem sobie głowy craftowaniem czegokolwiek, realizm wygrał w tych tabelkach ze zdrowym rozsądkiem. Ktoś się przejął sapaniem MadMax Wannabes, że do kurtki potrzebny jest sznurek, chemikalia do zmiękczenia skóry i tak dalej, dziwne zaiste, że guzików osobno crafcić nie trzeba.

Niby to ciekawa zabawa na zimowe (hłe hłe) wieczory, ale mam dziwne wrażenie, że znudzi się jeszcze szybciej, niż wystartowała.

Skoro ~300 mb więcej od TLA jest dla kogoś "ściągać albo nie ściągać bo waży w huj dużo i zostanie mi wolnego miejsca na dysku G: tylko 149 gb" to chyba jedynym logicznym powodem może być internet mobilny i brak transferu
Mobilne Internety i słabe transfery wykluczają pykanie w dowolną wersję FOnline, jak przypuszczam.
Opasły klient to żaden powód do wstydu, Hello Kitty Online waży 2 GB.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Pages: [1] 2 3
 

Page created in 0.113 seconds with 18 queries.