fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 28, 2024, 05:25:02 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 ... 7 8 [9]

Author Topic: Servery FOnline  (Read 32033 times)

Re: Servery FOnline
« Reply #120 on: April 20, 2013, 07:21:27 pm »

Najpierw bylo o fovie teraz o turach?
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #121 on: April 20, 2013, 07:23:32 pm »

To już zostało ustalone, nie nadążasz.
Re: Servery FOnline
« Reply #122 on: April 20, 2013, 07:26:02 pm »

W jaki sposób przestaje istnieć, jak widoczność jest globalna, bez znaczenia czy jest się za ścianą czy głazem? Będąc przy girdzie, widzę gracza z drugiego końca mapy, mimo że pomiędzy jest budynek, śmieci i ściany...
No tak, źle mnie zrozumiałeś :P Mówiłem o 2238, gdzie jest możliwe utracenie kogoś z pola widzenia. Chodzi mi o to, czy da się tutaj stworzyć WH.
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #123 on: April 20, 2013, 07:27:47 pm »

No tak, źle mnie zrozumiałeś :P Mówiłem o 2238, gdzie jest możliwe utracenie kogoś z pola widzenia. Chodzi mi o to, czy da się tutaj stworzyć WH.
Tak. W każdej grze da się stworzyć WH. W końcu te ograniczenie jest tylko na konkretnego gracza.
Re: Servery FOnline
« Reply #124 on: April 20, 2013, 08:04:45 pm »

Za czym niby nie nadazam? :D Ty zmieniles temat, nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ale tla ma "przypominac" fallouta 2, choc mozna sie tutaj klocic ze jedank nie przypomina. Fov is fine as it is i ciesze sie ze nie ma tego zjebanego gdzie stojac plecami do kogos juz go nie widziales. Dobry fiuczer ale nie na gre w izometrii.
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #125 on: April 20, 2013, 08:16:49 pm »

Tak. W każdej grze da się stworzyć WH. W końcu te ograniczenie jest tylko na konkretnego gracza.
Jeśli klient nie otrzymuje informacji o pozycji jakiegoś gracza(tak jest chyba w FOnline w przypadku, gdy kogoś nie widzisz), to nie będzie o nim wiedział(wyczarujesz?). Chyba że mówimy o tak drastycznych środkach jak włamywanie się na serwer/jakiś sposób oszustwa serwera(a te rzeczy to kwestia zabezpieczeń). W ogóle to przepraszam za offtop.
Logged

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #126 on: April 20, 2013, 11:52:32 pm »

Jeśli klient nie otrzymuje informacji o pozycji jakiegoś gracza(tak jest chyba w FOnline w przypadku, gdy kogoś nie widzisz), to nie będzie o nim wiedział(wyczarujesz?). Chyba że mówimy o tak drastycznych środkach jak włamywanie się na serwer/jakiś sposób oszustwa serwera(a te rzeczy to kwestia zabezpieczeń). W ogóle to przepraszam za offtop.
Tja, pozycje są nadawane tylko gdy gracz znajdzie się w zasięgu wzroku (pakiety nie latają już od zawsze z tego co kojarzę, kiedyś to sprawdzałem), odpowiada za to server side'owy check_look. Ewentualnie można by wyeliminować powolne pojawianie się critterów po stronie klienta.
Logged

Re: Servery FOnline
« Reply #127 on: April 21, 2013, 12:26:43 am »

Na początku na 2238 był "pełny" fov tak jak na TLA. Przy ograniczonym fovie scouting, bieżące info od sniperów i sneakerów via TS/Mumble odgrywa znacznie większą rolę. Podobnie jeśli chodzi o dynamiczne manewry w walce, przy ograniczonym fovie jest więcej możliwości, ataki z flanki i z tyłu są znacznie skuteczniejsze, a same walki szybsze.

Osobiście mam mieszane odczucia. Przy pełnym fovie gra się sporo wygodniej a gra jest bardziej "żywa", ale walki są statyczne w porównaniu do ograniczonego fova.

Swiatowid

  • Whens WIPE? ... Soon!
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #128 on: April 24, 2013, 02:47:21 pm »

A pierdolisz pan, tla to wlasnie magia fonline, nie wiem dlaczego uczepiles sie craftingu skoro wszystko mozna kupic w sklepach. Ja osobiscie uzywam craftingu tylko jako dodatek do expa i sprzedawania za kase.
nie no spoko loko koko koko euro bylo spoko
tyle ze zanim do ciagniesz te kupione itemy do tej za sra... dziory to bedziesz martwy 3 razy i gdzie tu fun?
expienie pozal sie boze moze i jest od groma questow ale komu sie chce biegac po mapie i ich szukac.
probowałem expic jako caravan guard ..... ruskie rules a ja znalazlem sie w grobie.
Karawana pozwala na pk/pvp pomiedzy graczami majacymi ja chronic LAME.
« Last Edit: April 24, 2013, 02:51:41 pm by Swiatowid »
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #129 on: April 24, 2013, 03:10:00 pm »

No to niezly jestes skoro nie dajesz sobie rady. Do tej pory zginalem tylko 15 razy, mam 15 level, 114% outdoora pozwala na omijanie kazdego encountera. Tylko raz zostalem zabity na encu przez gracza i to w dodatku, gdy mialem hmmmm 6 lvl i bylem blue?

Kryjowke z transmitera mam blisko miasta, w miescie zbieram sporo smieci, wytwarzam z nich itemy, sprzedaje w sklepach za kase, lub ammo. Praktycznie moj exp to tylko craft i questy, najwiecej zabilem skorpionow 70, a ludzi tylko 2.

Mape mam prawie cala odkryta, nie liczac navarro i okolic. Ty zapewne grasz w zorganizowanej grupie, wiec nie powinienes miec raczej problemow, ja gram sam i jakos potrafie sie dobrze bawic  ;D Zreszta od wypuszczenia sdk tla caly czas nakurwialem tylko tam z grupka znajomych i bylo super.
Logged

Swiatowid

  • Whens WIPE? ... Soon!
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #130 on: April 24, 2013, 08:02:58 pm »

przeciez wszyscy wiemy jaki jestes zajebisty i po co sie chwalic
dobra to tez ogarnelem ale...
... po ... kombinowac
« Last Edit: April 24, 2013, 11:29:57 pm by Swiatowid »
Logged

DocAN.

  • Testing FO: Reloaded
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #131 on: May 10, 2013, 10:20:29 pm »

Jako Team przeszliśmy na TLA mk2 bo 2238 umarło, jeśli chcesz do nas dołączyć to przejrzyj ten topic i ślij PMki do mnie albo do Kilogra gdyż Manero dołączył do grupy ulubionych forumowiczów Jovanki  ;D

Logged
FOnline: Reloaded - Post apocalyptic mmorpg
Pages: 1 ... 7 8 [9]
 

Page created in 0.053 seconds with 18 queries.