fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 06:36:33 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 9

Author Topic: Servery FOnline  (Read 32038 times)

Servery FOnline
« on: March 11, 2013, 09:31:42 pm »

Tak z nudów pytam:
Zauważyłem że coś na Desert Europe się dzieje i server jest online, aż 4 osoby Online.
Plus znalazłem w czeluściach forum wzmiankę o tym  : http://fonline-aop.net/blog/.
Co o tym wszystkim myślicie?
Logged
TBH - The Black Hearts...
Future of wasteland

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #1 on: March 11, 2013, 09:51:31 pm »

Dopoki ten czy inny serwer sklada sie z surowego SDK, zamknietej bety, tryliarda swietnych pomyslow na forumie/papierze, blogaska i zapowiedzi, jak to bedzie wspaniale, kiedy wreszcie ruszy, nie ma co myslec.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Servery FOnline
« Reply #2 on: March 12, 2013, 09:29:20 am »

Ja wczoraj wszedłem z ciekawości i spotkałem gracza !!! i do tego polaka :) może nawet odwiedza to forum i to czyta, w razie co miałem nika FRUGO i niech się odezwie to można razem pograć i potestować nowego europejskiego FO. Innych też zachęcam do sprawdzenia co to za wynalazek zrobili.
Logged

kompreSor

  • FOnline 3
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #3 on: March 12, 2013, 09:39:22 am »

Tak z nudów pytam:
Zauważyłem że coś na Desert Europe się dzieje i server jest online, aż 4 osoby Online.
Plus znalazłem w czeluściach forum wzmiankę o tym  : http://fonline-aop.net/blog/.
Co o tym wszystkim myślicie?
deser europe jest od wczoraj!

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #4 on: March 12, 2013, 03:50:10 pm »

Logged
h
Re: Servery FOnline
« Reply #5 on: March 12, 2013, 07:35:41 pm »

tryliarda swietnych pomyslow na forumie/papierze
Akurat Desert Europe ruszył i działa, więc w sumie nie jest to na papierze, chociaż szczerze mówiąc nie chce mi się tego ściągać, widząc 2 osoby Online, i grając w "closed" bete. Może ktoś kto grał opisze dokładnie pierwsze wrażenia z tej open bety.  :-X
Logged
TBH - The Black Hearts...
Future of wasteland

jacky.

  • Guest
Re: Servery FOnline
« Reply #6 on: March 12, 2013, 10:46:46 pm »

B rozbudowany server ale potrzebuje wyjaśnienia i szlifu. Za tydzień moze być grywalny
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #7 on: March 12, 2013, 10:56:49 pm »

nessy grała to niech ci opisze podobno potrafi pisać po polsku

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #8 on: March 13, 2013, 08:47:01 am »

Za tydzień moze być grywalny
Albo bardzo niewiele wymagasz, albo przeceniasz możliwości ludzi pracujących za darmo nad darmową grą.
Logged
Nie biegaj za stadem.

jacky.

  • Guest
Re: Servery FOnline
« Reply #9 on: March 13, 2013, 08:52:16 am »

Gryealny- bedzie wiadomo ocb w tym serwerze i moze lekko go podszlifuja by był zjadliwy. Trochę sie zniechecilem jak jov kiedy szukałem 20min krzemienia
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #10 on: March 13, 2013, 09:52:13 am »

Pograłem chwilę. Dużo powiedzieć nie mogę ale napisze co czuję.
Ciekawszy początek, ale czy bardziej klimatyczny? nie sądzę. To wcześniejsze(2238) po prostu pojawianie się "gdzieś" bez wytłumaczenia miało to coś.
Bardziej zielono (więcej rodzajów drzewek i trawek i więcej tego nasrane) i ciekawsze lokacje. Np. Wpadam w enco a tu stacja benzynowa. Fajnie, zawsze to ciekawiej niż... nic.
Inna muzyka, fajna owszem ale stara to jednak trzymała klimat.
Miasta zniszczona europa, średnio to do mnie przemawia ale nie jest źle.
Expa dostaje się za zadane obrażenia - bijesz z pałki szczura - 7damage 7exp itd ale jak mobkowi zostaje 1 hp i walniesz za 2 do dostajesz 1 exp wiec expienie z miniguna na szczurach odpada.

Jak widzicie zwracam uwagę na klimat i szczegóły bo jestem graczem niedzielnym i gram dla fun. Pewnie experci jak popatrzą to zwrócą uwagę na ważniejsze elementy rozgrywki :)

Ogólnie europe na plus ale nie porwało mnie. Gram bo mi 2238 nie działa a i zawsze to miła odmiana. Znów nie wiem jak zdobyć najprostszy pistolet i jest coś ala surwiwal który czułem na początku 2238. Można poczuć się odrobine zagubionym ale czy nie chodzi nam o to w falloucie choć trochę?

Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #11 on: March 13, 2013, 11:48:43 am »

Może ktoś kto grał opisze dokładnie pierwsze wrażenia z tej open bety.  :-X

Początkowo odrzuciła mnie waga tego serwera, bo waży on tyle, co zwykły fallout. Składało się akurat, iż mój net miał się marnować, więc zassałem to i mogę napisać to i owo.

Cały serwer był pisany po angielsku, a jakaś połowa + hud jest po polsku, co jest dla mnie sporym plusikiem.
Jest jednak druga strona medalu, bo literówek jest tyle, że po prostu wylewała mi się to z monitora i kapie na podłogę.
Angielski język zaś pisany jest polszczyzną, więc tamci gracze będą czerpać nijaką korzyść z konwersacji ("fhere i am" po prostu rozwaliło system).

Ale jedziemy od początku;
Włączając serwer przywita nas całkiem fajny kawałek muzyczny, a i sporo nowych jest ingame.
Tworzenie postaci też nie obeszło się bez paru zmian. Dodano pare skillów i perki.
Unarmed i meele to teraz jedno - i dobrze. Dodano też jakieś "Tactical fighting" - nie wiem po co to komu, a opis za wiele nie mówi, no ale dobra.
Gdy na 2238 pare ludków myśli, jak zmniejszyć liczbę altów to tu jeszcze jest skill "Pozyskiwanie surowców"...

Po stworzeniu postaci, budzi sie ona w jakiejś jamie pełnej trupów i gówna. Słyszy głosy, ma jakieś dziwne przebłyski, jak po prochach i takie tam.
Potem do wyboru mamy 2 frakcje i kim bohater był w przeszłości, co chiba boostuje pare skilli.
Frakcje główne są dwie, ale i będąc w nich gracze mogą mieć swoją własną. Podam raczej kolorkami, bo nazw nikt nie spamięta;
Niebieska - Chcą złączyć Europe w jedną całość i coś tam - taka enklawa
Czerwoni zaś kierują się szlachetnymi pobudkami i chcą stworzyć świat w tolerancji i pokoju, etc, etc... klasyka.
(Po najechaniu myszką widać, kto w której jest.)

Potem jest już wolna amerykanka.

Cała mapa zaś została zrobiona od zera. Jej wygląd jest odkryty od razu i widać większe miasta, ale eksploracja nie została zabita, bo do tych mniejszych musimy dojść. Poruszając się po mapie postać dostaje ADHD. Przy 22% outdoora goni jak rakieta, a pojazdy też są.
Mapka wygląda ładnie, ale tak jakoś jakby nie falloutowo... ale raczej, jakby została podziabana przez meteoryty.

Poza tym dodana została masa itanzów, zbrój, klamek, mobów, no i questów. Postać ma pare nowych okienek, no i jest też coś, czego zawsze mi brakowało na 2238 - w kontenerach w miastach są też przedmioty... i o zgrozo.... Npc mają pieniądze!

Ogółem jest sporo niedoróbek, ale da się grać.
« Last Edit: March 23, 2013, 11:00:02 am by Mtax »
Logged
Re: Servery FOnline
« Reply #12 on: March 13, 2013, 01:11:18 pm »

Hmmmm... może za jakieś kilka dni/miesięcy się tego tknę, najważniejsze dla graczy chyba jest to żeby był grywalny i przyciągał ludzi, bo wtedy może powstanie jakaś konkurencja dla Fo2238, przez co Dev'y musiały by zacząć wprowadzać zmiany dla graczy, a nie dla niewiadomo kogo  :-\ . Staram się być dobrej myśli ^^
Logged
TBH - The Black Hearts...
Future of wasteland
Re: Servery FOnline
« Reply #13 on: March 13, 2013, 01:21:53 pm »

Ja próbowałem dzis włączyć Desert Europe, ale nie działa mi updater :/
A gdy włączę klienta to nie widać kursora
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Servery FOnline
« Reply #14 on: March 13, 2013, 01:30:35 pm »

Moja opinia po 3 dniach rozgrywki:

Ktoś miał jakąś koncepcje której nie umiał zrealizować bądź została ona przytłoczona innymi w stylu: "Tutaj damy to, tam walniemy tym, a jeszcze gdzie indziej doprawimy czym innym i będzie super!". Dlatego też pomimo ogromu włożonej pracy nie zostanie ona doceniona przez graczy.

Gdybym był Kilgorem powiedziałbym, że nie mieli dokumentacji czyt. chujoza.
Pages: [1] 2 3 ... 9
 

Page created in 0.103 seconds with 26 queries.