fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 27, 2024, 08:20:12 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 3 [4] 5 6

Author Topic: jak poprawić fun  (Read 25799 times)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #45 on: February 23, 2013, 04:38:41 pm »

- Joł ziąs, cho pograj ze mną, stary dobry Fallout, tylko z innymi ludźmi! Będzie czad, dawaj.
- Joł, są jakieś questy?
- No jasne ziąs, możesz na przykład zanieść walizkę od Jesusa Mordino do Metzgera.
- Ło, a co jeszcze? Jaki to ma wpływ na świat gry?
- Eee, żaden. Co jeszcze, co jeszcze. O wiem, możesz polatać nosząc junk dla Emmy, jest sklonowana w trzech miastach i daje 300 XP.
- Że co?
- No i jeszcze łopata dla Marka, też 300 XP jeśli nie weźmiesz żadnego narzędzia.
- Narzędzia?
- Tak, gra oferuje w pytę krafting, najpierw szukasz krzemienia, żeby ściąć drzewo, potem robisz młotek i szukasz niewyczerpanego złoża. Jak jakieś znajdziesz, to przerabiasz setką kliknięć na naboje i wreszcie możesz coś zabić, gekona albo skorpiona. Musisz też kupić sobie profkę, a potem altem z dużym lockpickiem szukać blueprintsów, których nie ma, do wytworzenia przedmiotów z surowców, których też nie ma.
- Nie lubię tego, co jest kurwa, settlersy jakieś. Skąd mam wziąć pukawki?
- No, możesz polatać po encounterach, w których jedne NPCe biją inne. Jak coś zostawią albo będą zajęci walką, możesz próbować coś skubnąć i zwiewać, bo gonią. No i potem musisz sobie te rzeczy naprawić, najlepiej altem.
- Altem?
- Ta, najlepiej mieć kilka dedykowanych altów-kibli do różnych zadań.
- Jak tym nabić kilka leveli?
- Tagujesz BG, robisz flamera i paliwo i idziesz palić moleraty albo centki.
- A wypierdalaj.
- Dobra.



Reklamowanie 2238 sprawi, że na hasło "FOnline" ludzie będą reagować alergicznie. Próbowałem ściągać tego i owego, jakichś znajomych nerdów, z których każdy słyszał o Falloucie (i częściach innych niż 3), nie wytrzymał nikt. Jak teraz powiedzieć, że jest jakiś Nowy Wspaniały Serwer i wreszcie będzie fajnie? Nikt tego nie łyknie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #46 on: February 23, 2013, 04:40:52 pm »

Każdy kto choć trochę interesował się tematem FOnline (czy też Fallouta Online - niektórzy szukając tego hasła wpadali na FO) ma świadomość jakim syfem jest obecnie FO:2238. Także do tego projektu już się ludzi nie ściągnie, nie dopóki DEVteam będzie ten sam.
Jedyna nadzieja w innych FO projektach, tyle że tutaj też cicho - nie widzę nic sensownego na horyzoncie, co byłoby w na tyle zaawansowanym stadium, by w ogóle o tym mówić.
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #47 on: February 23, 2013, 04:47:44 pm »

Problem w tym że taka jovanka myśli że ona robi dobrze na tym serwerze i albo jest zbyt ślepa by zauważyć jak bardzo zbłądziła albo doszła do wniosku, że już i tak zbyt późno na odwrót czyt. przyznać że to między innymi ona swoim brakiem znajomości tej gierki pociągnęła ją na dno  ;)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #48 on: February 23, 2013, 05:00:43 pm »

Wychodzi na to, że ponad trzy lata rozwoju serwera nadaje się psu w podogonie, bo najlepiej byłoby wrócić do stanu z końca 2009 roku. Kiedyś pracowałem w miejscu, gdzie tabelka dłubana pół dniówki, na podstawie danych zbieranych trzy dni, okazywała się "już nie potrzebna". Te óczócie ...

Jedyna nadzieja w innych FO projektach, tyle że tutaj też cicho - nie widzę nic sensownego na horyzoncie, co byłoby w na tyle zaawansowanym stadium, by w ogóle o tym mówić.
No więc się nie mówi, nie w każdej bandzie starców i gimbusów jest jakiś Xenom. Zresztą co można odpowiedzieć na "when?" oprócz "soon" albo "when it's done"?
« Last Edit: February 23, 2013, 05:04:17 pm by Wichura »
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #49 on: February 23, 2013, 05:08:12 pm »

Zresztą co można odpowiedzieć na "when?" oprócz "soon" albo "when it's done"?
Imho wyznaczanie sobie konkretnych terminów to dobra rzecz. I szczerze mówiąc, jeszcze nie spotkałem się z żadnym przedsięwzięciem (czy to komercyjnym, czy pasjonackim), które nie miałoby żadnych, absolutnie żadnych deadline'ów - prócz FO:2238 rzecz jasna, ale tu tak było chyba zawsze...
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #50 on: February 23, 2013, 05:14:14 pm »

Terminy to jedno, ale konkretna, spójna wizja to drugie. Nic po wyznaczonym terminie rozwiązania, kiedy nie wiadomo nawet, kto kogo zapłodnił i co ma się urodzić - chłopczyk, dziewczynka, trojaczki czy zestaw garnków ze stali nierdzewnej.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #51 on: February 23, 2013, 05:21:09 pm »

bo najlepiej byłoby wrócić do stanu z końca 2009 roku.
stan z konca 2009 roku to era cooldownow i tego o czym wspomnialem - diminishing expa, wyczerpywalnych encounterow i innych bzdur. zaprzeczasz sam sobie.

jakbym mial wybierac, 4. sesja (tam gdzie zdarzalo sie 500 i wiecej graczy) + pozniejsze TRAFNE zmiany (kumulowany gathering/crafting, brak limitu profek, stary handel) + dodatkowe poprawki i byloby git.

no ale to tak w formie zludzen, bo wszyscy dobrze wiemy, ze do tego nigdy nie dojdzie ;]
Re: jak poprawić fun
« Reply #52 on: February 23, 2013, 05:21:30 pm »

Problem w tym że taka jovanka myśli że ona robi dobrze na tym serwerze i albo jest zbyt ślepa by zauważyć jak bardzo zbłądziła albo doszła do wniosku, że już i tak zbyt późno na odwrót czyt. przyznać że to między innymi ona swoim brakiem znajomości tej gierki pociągnęła ją na dno  ;)

Imho wyznaczanie sobie konkretnych terminów to dobra rzecz.

Franek, wyznaczanie terminów w komercyjnych grach to dobra rzecz, tak, ponieważ robią coś, zgarniaja kasę za preorder i zaczynają robić nową grę zostawiając mała grupe ludków aby poprawiali bugi, tutaj w świecie indie (wkoncu fo to też niezależny projekt) to działa inaczej, deadline oznacza ograniczenie gry do pewnego stopnia, i ok, można to osiągnąć gdy nie jest tą grą gra MMO, tutaj deadline niejest taki łatwy do określenia i twórcy chcą zrobić grę jak najlepiej, więc grzebią i grzebią ten przeklęty serwer aż bedzie wyślizgany, wypolerowany jak psu jajca, (one exception od tego to 2238, zrobili burdel i już go nienaprawia...) Dodatkowo produkcja serwera jest robiona przez fanów, nie poprzez idee jak inne gry, wiec devowie przychodzą i odchodzą, skąd mozesz wiedzieć czy twój kochany mapper, niebedzie klepał tilesów jednej mapy przez 3 miechy albo skrypter niedokańczając pogmatwanego skryptu zaginie w akcji nie żegnając się? poprostu sie nieda ustalić deadline, za dużo zmiennych, miedzy innymi także dlatego że każdy ma własne życie i ono może też wyciągnąć swą straszliwą łape i zabrać nam czas przeznaczony na produktywne krafcenie serwa. deadline iz bad.
« Last Edit: February 23, 2013, 05:24:29 pm by wesan »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #53 on: February 23, 2013, 06:09:48 pm »

stan z konca 2009 roku to era cooldownow i tego o czym wspomnialem - diminishing expa, wyczerpywalnych encounterow i innych bzdur. zaprzeczasz sam sobie.
Nie z grudnia/listopada czy kiedy tam wprowadzono powyższe idiotyzmy, tylko wcześniej, o jesień 2009 mi chodziło. Nie pograłem wtedy za wiele, m.in. z braku czasu, ale skałki bez limitu wymachów młotkiem znajdowane w encounterach pamiętam bardzo dobrze.

Brak limitu profek, hue hue, pamiętam to zdziwienie Solara, że on nadal jest. O idiotycznie ustawionej prędkości pełzania na worldmapie, którą można było zmienić w dziesięć sekund jednym parametrem ale po co, a która została wprowadzona nikt nie wie dlaczego (wyjaśnienia mile widziane, mogą być całkiem absurdalne) na coś około roku, wypłaszając niezliczone rzesze ludzi wkurwionych tym ślimaczeniem, będę pamiętał jeszcze długo. Zły dotyk boli.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #54 on: February 23, 2013, 06:13:50 pm »

Problem w tym że taka jovanka myśli że ona robi dobrze na tym serwerze i albo jest zbyt ślepa by zauważyć jak bardzo zbłądziła albo doszła do wniosku, że już i tak zbyt późno na odwrót czyt. przyznać że to między innymi ona swoim brakiem znajomości tej gierki pociągnęła ją na dno  ;)

Nie wypowiem sie w kwestii konkretnych osob, natomiast przestaje mnie dziwic to, co sie tu wyprawia.
Topic kazdego update'u zamienia sie w kilkanascie stron goracych podziekowan i fali uwielbienia.
Niewazne jak beznadziejne sa to zmiany i jak psuja rozrywke, zawsze znajdzie sie kilkudziesieciu klakierow, ktorzy tylko klaszcza.
Czyli jak ? oficjalnie wszyscy sa wniebowzieci, a slowa krytyki tylko w undergroundzie ?
Gdybym ja dostawal takie propsy tez myslalbym, ze robie "dobrze".
Logged

Nice_Boat

  • I shot a man in Reno just to watch him die.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #55 on: February 23, 2013, 06:23:55 pm »

Dla mnie undevelopment tego servera był, jest i będzie zagadką. Naprawdę nie było trzeba inżynierii rakietowej żeby to była fajna gra, wystarczyło w połowie 2009 nie robić żadnej rewolucji, wydawać jakieś drobne łatki i zostawić grę w spokoju bo była dobra. Ale nie, to by było zbyt proste i poszła rewolucja za rewolucją - po każdej gra była gorsza niż przed, do tego jakoś to wszystko bez celu i ładu robione. Jakbym był złośliwy to bym rzekł iż wyglądało to tak, że devteam 2238 któregoś dnia wpadł na pomysł, że w ich wiaderku jest łajno i stwierdził że jak je porządnie zamiesza, to się zrobi smaczne i przestanie śmierdzieć. Ale nie jestem złośliwy, a poza tym i tak wszyscy widzą te kleksy na ścianach i "piegi" na twarzach ludzi którzy dalej grają więc nie ma co tego gównianego tematu kręcenia wiaderkiem poruszać.

Do tego dochodzi jeszcze bardzo zauważalna, patologiczna nienawiść niektórych devów do graczy PvP i powracające jak zły sen próby zrobienia z 2238 gry marzeń każdego prawdziwego madmaxa.. kto pierwszy przestał grać jak okazało się że gameplay nie jest ani strzelankowy, ani survivalowy tylko po prostu do dupy? Madmaxy. Historia tej gry ma do oporu takich perełek, ale w sumie szkoda klawiatury, nie kopie się leżącego, blah-blah.

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #56 on: February 23, 2013, 06:34:35 pm »

Topic kazdego update'u zamienia sie w kilkanascie stron goracych podziekowan i fali uwielbienia.
Niewazne jak beznadziejne sa to zmiany i jak psuja rozrywke, zawsze znajdzie sie kilkudziesieciu klakierow, ktorzy tylko klaszcza.
Czyli jak ? oficjalnie wszyscy sa wniebowzieci, a slowa krytyki tylko w undergroundzie ?
Gdybym ja dostawal takie propsy tez myslalbym, ze robie "dobrze".
To akurat proste - nie został już nikt inny, klaszczą niedobitki, idlerzy z NCR i paru uzależnionych nolajfów. Zrezygnowała rzesza małp, którym popsuto Bananowe Boje, wykruszyli się samotni strzelcy, którym nie w smak było expić piątego alta-kibla do otwierania skrzynek albo okradania NPCów (to ostatnie chyba też już nie działa, nie wiem zresztą), nawet MadMax Wannabes, w tej liczbie i ja, dali sobie spokój. Zresztą
Do tego dochodzi jeszcze bardzo zauważalna, patologiczna nienawiść niektórych devów do graczy PvP i powracające jak zły sen próby zrobienia z 2238 gry marzeń każdego prawdziwego madmaxa.. kto pierwszy przestał grać jak okazało się że gameplay nie jest ani strzelankowy, ani survivalowy tylko po prostu do dupy? Madmaxy.
nie jestem osamotniony w tej ocenie, jak widać. I prawdą jest, że przyklaskiwałem niektórym zmianom, bo szczerze mi się podobały i wydawały dobre (zniesienie limitu profek na przykład albo kopalnie, strzeżone lub nie - cooldown przypisany do złóż w nich to już jawny debilizm). Niektóre nie, próbowałem zasugerować jak mogłoby to wyglądać, ale z podrzuconych pomysłów w grze znalazł się ten na domek zamiast namiotu. I nawet nie jestem pewien, czy na pewno był to mój pomysł.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #57 on: February 23, 2013, 07:13:07 pm »

cooldown przypisany do złóż w nich to już jawny debilizm

Takie pytanie na boku, kto z tego topica w ogóle jeszcze gra w ten 2238 Jovanka's edition?
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #58 on: February 23, 2013, 07:17:47 pm »


Takie pytanie na boku, kto z tego topica w ogóle jeszcze gra w ten 2238 Jovanka's edition?
Ja.
Logged
h
Re: jak poprawić fun
« Reply #59 on: February 23, 2013, 07:20:14 pm »

Ja.
Następne pytanie, trzyma cie sam serwer czy brak odpowiedników?
Logged
Pages: 1 2 3 [4] 5 6
 

Page created in 0.139 seconds with 18 queries.