fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 11:48:47 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 [3] 4 5 6

Author Topic: jak poprawić fun  (Read 25518 times)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #30 on: February 21, 2013, 01:57:20 pm »

To się określ w końcu, a nie jesteś jak chorągiewka na wietrze.
Nie bądź niemiły dla człowieka, któremu skończył się Diazepam. Widzisz przecież, że nie ulewa już strumieniem świadomości, tylko ledwo wyskrobuje jedno zdanie. Głosy nie przychodzą na każde wezwanie, poczekajmy cierpliwie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #31 on: February 21, 2013, 11:31:48 pm »

pomysl: zareklamowac gre gdziekolwiek (np youtube). moze wkoncu nie graloby sie samemu

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #32 on: February 21, 2013, 11:49:32 pm »

Reklama? Przedni pomysł, mamy nawet ... eee ... twarz na pierwszą kampanię.

Logged
Nie biegaj za stadem.

BenKain

  • Independent Developer
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #33 on: February 22, 2013, 08:19:18 am »

Podoba mi się. Bardzo dobrze zrobione. Myślę, że seksapilu przyniesie wiele nowych graczy! : P
Logged

Rage master

  • Guest
Re: jak poprawić fun
« Reply #34 on: February 22, 2013, 10:51:46 am »

benkain ty nie lepiej wygladasz.
Logged

BenKain

  • Independent Developer
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #35 on: February 22, 2013, 11:03:43 am »

Cóż uh .... Dziękuję bardzo!

Przez sposób jesteś atrakcyjny Sam potwór....
« Last Edit: February 22, 2013, 11:09:27 am by BenKain »
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #36 on: February 22, 2013, 11:52:04 am »

Reklama? Przedni pomysł, mamy nawet ... eee ... twarz na pierwszą kampanię.



To w końcu na 2238 ma być LOLpley, PVP czy gej party?

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #37 on: February 22, 2013, 12:28:49 pm »

To w końcu na 2238 ma być LOLpley, PVP czy gej party?
O to należałoby spytać założyciela tematu, jest ekspertem od tych spraw. Rolplejował hydrant w GTA, można mu zaufać. 
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #38 on: February 22, 2013, 01:34:40 pm »

Rolplejował hydrant w GTA, można mu zaufać.

To też jest wyjście. Hydrant a nie tylko beczka/kibel.

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #39 on: February 22, 2013, 06:21:12 pm »

To ja może wrzucę jakieś obrazki, przedstawiające w moim nieskromnym mniemaniu szeroko pojęty "fun", jaki kiedyś 2238 oferowało. Szkoda, że w najlepszym okresie nie wiedziałem jeszcze, jak się wygodnie robi screeny. Rozdzielczość po hipstersku 800x600, kiedyś naprawdę na takiej grałem.


Bieganie w losowe encountery za skałkami, czasami jakiś uprzejmy człowiek parkował krowi wózek przy fibersach. Rozkwit botów, autoklikerów i wirtualnych maszyn datuje się mniej więcej na okres, kiedy wprowadzono 12 minut cooldownu między jednym a drugim machnięciem młotka. Ja wtedy jeszcze nie znałem tych pożytecznych narzędzi i próbowałem kopać ręcznie, bez ułatwiaczy. Poproszę medal z kartofla.


Bazar w NCR wyglądał kiedyś mniej więcej tak i nie o rozmieszczenie krzesełek chodzi. Parano, jeden z moich sensejów, grał jeszcze wtedy namiętnie.


Polowania w turach, taki Fallout tylko w towarzystwie (bo Fallout to m.in. walka turowa, cokolwiek małpy sobie stękają), na przykład tutaj w towarzystwie największego turbonuba z Południa. Przeciętni NPCe dawali się wtedy poskładać byle strzelbą, zostawiali wagony dobra, rozbestwiony obfitością wybierałem tylko co lepsze kąski.


Jak tury, to i pułapki w turach. To nie jest cała populacja serwera zebrana w jednym encounterze, w co teraz trudno uwierzyć.


Wtedy narodził się styl trollingu o nazwie Spartanie. Skuteczność mizerna, ale ileż radochy, jak się w końcu udało coś rozkręcić. Science w turach już nie działa, to może być ten zjebany ficzer, którego zjebaństwa jestem jakoby przyczyną. Mea maxima culpa, ale cholera, to było takie zabawne, ten płacz rozkręconych znaczy.


Do zabicia pojedynczego Anklavmenscha nie trzeba było dedykowanego cripplera, HtH trolla czy czegoś tam ani dual loga, wystarczył snajper, BG i drwal, wszystko nubskie oczywiście.


Pozostając w klimatach beznadziejnych ludzików - dedykowany pokrak pod flamera, do palenia wieśniaków i krów jak znalazł. Perk Pyromaniac ewoluował i można było potem wziąć podwójną dawkę, ale ze względu na śmieszny zasięg flamera nikt normalny sobie nie zawracał tym głowy.


There is a house in New Orleans they call a Rising Sun.


Ale 2238 to nie tylko walka (podobno teraz nawet tego już za bardzo się nie da). Zasada pierwsza: nigdy nie rozmawiaj o Fight Clubie.


A właściwie jebać zasady.


Cannonball Run uważam za zakończony. Wtedy podwójny Pathfinder - dobra nazwa na koktajl bazujący na spirytusie swoją drogą - to był szpan we wsi, potem po którymś nerfie nie miał już żadnego zastosowania i tak pozostało.


Miejsce, które zniknęło. Komu przeszkadzało - nie wiem. Potem wróciło, ale w międzyczasie wszyscy zdążyli o nim zapomnieć.


Czosnek to stan umysłu. Ale nawet oni próbowali, przynajmniej niektórzy.


On też próbował, niestety po raz drugi nie znalazł krowy.


Gromadzenie itanzów ...


... i kapsli ...


... jeszcze nigdy nie było takie proste. Zostało więc znerfione i wreszcie pojawił się realizm. Wraz z nim zniknęła połowa graczy. Kto to widział, żeby gra była lekka, łatwa i przyjemna.


Cóż zatem pozostaje? Praca u podstaw, zgodnie z ideałami pozytywizmu.


Można też korzystać z przewagi liczebno-ogniowej i masakrować NPCów, to się nazywało PvE. Itanzy już nie wypadały ...


... a jeżeli jakieś jednak wypadały, to były one śmieszno-straszne. Na przykład kije i kamienie, zgodnie z przepowiednią Alberta Einsteina.


Nawet teoretycznie mocniejszy przeciwnik zostawiał po sobie coś w rodzaju niemego szyderstwa, kiedy obszukało się stygnące zwłoki.


Zostało jeszcze stare dobre PvP, na przykład w New Reno, kolebce bezprawia, zbrodni i występku. Nieraz najlepszą taktyką było zwyczajnie zignorować niemrawego agresora, wzgardliwie odwróciwszy się doń plecami.


Zadanie na trzy z plusem - połącz kropki.




No, i to był fun. Był, nie ma, to i graczy nie ma. Prawda że proste?
Logged
Nie biegaj za stadem.

Swiatowid

  • Whens WIPE? ... Soon!
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #40 on: February 22, 2013, 10:14:08 pm »

Tak se pocztalem i w sumie ok uklulo mnie w oczy jedno hazel... Pisze ze wipy zmniejszaja grywanosc no jakby mi ktoś w mordę dał. Otóż z tego co widzę słyszę to prawie wszyscy gracze fonline nie mogą się doczekać tego cudownego wyrażenia jakim jest wipe. A to czemu a temu ze nasze namioty i bazy pękają w szwach od nagromadzonych tam itemow. Mamy też laty na każda okazję i pogodę tb rt pk itd. Czyli po kolejnym roku grania fo nie może nam zaoferować nic nowego. I pewnie koledzy się ze mną zgodza ze nic tak nie przyciaga jak nowe możliwości lokacie a nawet minimalne zmiany w systemie gry jakie daje nam wipe bo w sumie nie ma to jak poznawanie fo od poczatku.
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #41 on: February 23, 2013, 02:08:08 pm »

pomysl: zareklamowac gre gdziekolwiek (np youtube). moze wkoncu nie graloby sie samemu
Najpierw trzeba co reklamowac bo ta reklama moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku. Co chcesz potem plakac nad tym dlaczego nikt nie gra w fonline bo jest to zbyt trudna gra? Czy moze chcesz fale gimbo-mietkow grajacych 10 min i hejtujacych jaka ta gra jest straszna. Co popularne przyciaga wieksza ilosc pajacow, niestety w przypadku fonline jest inaczej i co gorsza jest gorzej niz powinno byc.
Logged

maszrum

  • Soldiers of Thunderstorm
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #42 on: February 23, 2013, 03:29:49 pm »

Najpierw trzeba co reklamowac bo ta reklama moze przyniesc wiecej szkody niz pozytku.

calkowicie sie z tym zgadzam. sciagniecie nawet 200+ graczy na server nie jest jakims wielkim problemem ani wyzwaniem. problelem bylo by utrzymac tych graczy dluzej niz tydzien. prawda jest taka, ze obecenie 2238 nie jest w stanie zaoferowac zbyt wiele. odnosze wrazenie ( zreszta chyba nie tylko ja ) ze autorzy tego projektu sami zabardzo nie wiedza dokad zmierzaja. naprawde fajnie, ze ostatnio zaczely pojawiac sie jakies updaty i poprawki ale to kompletnie nie zmienia postaci rzeczy i ogolnego systemu rozgrywki. 2238 aka 'faction mod' z frakcjami nie ma nic wspolnego.. obecnie to polaczenie singleplayer z ..wlasciwie nie wiem czym.

tak wiec reklama bardzo by zaszkodzila innym projektom fonline. ludzie mogli by sie bardzo zrazic do fonlina. a wszyscy chcemy chyba tego samego.
« Last Edit: February 23, 2013, 03:33:53 pm by maszrum »
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #43 on: February 23, 2013, 03:55:40 pm »

na samym poczatku otwartej bety sciagnelismy z Nice Boatem mnostwo osob do tej gry..

gra byla przyjemna, prosta w obsludze i w krotkim czasie do wszystkiego mozna bylo dojsc. pozniej sie zaczelo: tego nie wolno, tamtego nie wolno, a na to jebniemy x min czekania. w sumie i tak dziwne, ze przez jakis rok czasu populacja byla na dosc wysokim poziomie (kilkuset graczy). kazdy mial nadzieje ze glupie pomysly  (rozne dziwne cooldowny, pamieta ktos jeszcze "wyczerpujace sie" encountery albo diminishing exp z mobow i 5 exp po 15 killsach?) to przejsciowe problemy. kolejny wipe i dalsze utrudnienie grania (tym razem to byl m.in. koszmarny wm speed), a potem kilkunastomiesieczny czas do nastepnego wipa - i ludzie dali sobie spokoj. zmiany nigdy ogolnie nie dazyly w dobrym kierunku, nawet gdy cos sie zmienialo na lepsze, to bylo przycmiewane przez x innych wkurwiających zmian. ta gra dostala i tak za duzo kredytu zaufania od graczy, a obecnie porusza sie tylko sila bezwladnosci.

polecic komus teraz? heh, watpie zeby ktos dal sie nabrac drugi raz :)


ps. jakis czas temu wchodze na forum i co widze? temat o wzywaniu pomocy przez radio, ze to exploit i trzeba utrudnic. ja pierdole :D
fajnie jovanka, ze umiesz pisac skrypty, naprawde mnie to cieszy, ale przestan juz psuc ta gre..;]
« Last Edit: February 23, 2013, 04:08:50 pm by Kilgore »
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #44 on: February 23, 2013, 04:10:17 pm »

Taka prawda, tego chujostwa nie ma nawet co reklamować bo można zrazić ludzi do całego projektu FO. Chociaż za 2238 i tak ciągnie się już niesamowity smród i antyreklama.
« Last Edit: February 23, 2013, 04:14:47 pm by manero »
Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 6
 

Page created in 0.098 seconds with 24 queries.