fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 28, 2024, 11:36:39 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6

Author Topic: jak poprawić fun  (Read 25507 times)

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #15 on: February 19, 2013, 09:55:52 pm »

Moim zdaniem dodanie featuresow, które proponuje w swojej krucjacie poprawiło by gameplay gry, głównie z uwagi na niedoskonałości systemu altowego jaki obecnie panuje.
Gracze, którzy skupili by się na graniu 1 postacią mieli by możliwość rozwinięcia wszelkich niezbędnych cech koniecznych do niezakłóconego funu. Jednak znając podejście ekipy inżynierów z dev teamu, albo tego w ogóle nie wprowadzą, albo dokonają jakiś kompromitujących zmian w sugestii.

Docan przyznaj się, że miałeś ten tekst na CTRL + V :p

A żeby nie było że nie na temat, to szczerze mówiąc ciepło wspominam 4 junk i 2 ep ze śmietnika w NCR i VC co 10 minut xd
« Last Edit: February 19, 2013, 10:02:02 pm by manero »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #16 on: February 19, 2013, 10:13:02 pm »

Ja ciepło wspominam latanie z młotkiem po piasku w poszukiwaniu kamyków i fanty wypadające z ubitych NPCów, które nie rozśmieszały stanem i ilością.

ten temat wiele wyjaśnia, popularność serwera zaczęła się sypać gdzieś od połowy tego tematu.
http://fodev.net/forum/index.php/topic,73.msg298.html#msg298
Bo ja wiem, 2010 to był dość tłusty rok jeśli chodzi o ilość nowych graczy. Nolajfiłem wtedy chędogo, bywały dni, że oprowadzałem po kilkoro nubiąt naraz lub po kolei. Fajnie było, polatałbym znowu ze strzelbą za krowami, ale jak se pomyślę, ile to biegania żeby trafić na jakieś niewyczerpane skałki, potem znów mozolne zbieranie kapsli na profkę, potem trenowanie drwala tak, by przeżył zbuffowanych raidersów, miotających krytyki z rozklekotanego Mausera jak wściekli ... Nie, nie chce mi się, polatam se gdzie indziej.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #17 on: February 19, 2013, 10:46:23 pm »

no właśnie. uczęszczałem wtedy do miast po surowce, jakieś niby duperele, ale w ten sposób natrafiało się na innych graczy, można było pobajerzyć z obcokrajowcami etc. zawiązywały się pakty, były większe wkręty, gdy musiałeś np. odwiedzić dane miasto, najczęściej niestrzeżone tylko po to, by coś wartościowego z niego przynieść. teraz wszyscy kiszą się w strzeżonych miastach bez wyraźnego celu. nie rozumiem też dlaczego trend brania i robienia narkotyków, alkoholu, hazardu, przemocy i prostytucji nie został zachowany w fonline po tej role-playowej wersji z f1 f2. no może średnia wieku już nie ta.. nie ma co gorszyć młodzieży.. proszę was... to infantylne być porządnym na forach gry, która wręcz kipiała brutalnością niczym duke nukem.  ;D

z tego wątku [mocno okrojonego z postów], który przesłałem na poprzedniej stronie pamiętam, że przed wielkimi lagami bawiliście się wspólnie tez w e-piwo! za pisanie prawdy dostałem bana. takie coś mocno zniechęca, zwłaszcza gdy "zarządca" rozmawia na pustyni z krowami! [w jego mniemaniu "uprawia rp" chociaż nie ma pojęcia o samp]. wy za posłuszeństwo robiliście burdel, banując wszystkich sprzeciwiających się praktykom chociażby izuala. ja wiem co się stało, ale to już jest nieistotne. grunt wichura, że już nie będziesz grał. trzymam cię za słowo.

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #18 on: February 20, 2013, 07:35:46 am »

SAMP a rolplej, o kurwa, a ty tu mówisz o e-piwie a tam co e-gangster e-jp100%
Mówisz przez nasz lolplej się pierdoliło i gracze uciekali, i ludzie bany dostawali jak się nie bawili z nami, o kurwa, tak dobrze się jeszcze wcześniej nie uśmiałem.
Czekam na więcej panie kometo.
« Last Edit: February 20, 2013, 08:59:26 am by Tomowolf »
Logged
h
Re: jak poprawić fun
« Reply #19 on: February 20, 2013, 12:57:39 pm »

SAMP a rolplej, o kurwa, a ty tu mówisz o e-piwie a tam co e-gangster e-jp100%
Mówisz przez nasz lolplej się pierdoliło i gracze uciekali, i ludzie bany dostawali jak się nie bawili z nami, o kurwa, tak dobrze się jeszcze wcześniej nie uśmiałem.
Czekam na więcej panie kometo.

On może mieć racje Tomo... Przez epiwo, zabijanie krów przez sq na namioty, PK nie miało kogo bić, bo wszyscy byli w jednej kupie, a jak wiadomo kupy nikt nie ruszy, a kiedyś był podziały i złe PK z północy nie było tak inteligentne, aby przejść się na południe.

Quote from: AmneziaHaze
ja wiem co się stało, ale to już jest nieistotne

Wiesz, ale nie powiesz? A masz wąsy, czy mleko pod nosem?

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #20 on: February 20, 2013, 02:16:48 pm »

Cały czas próbuje zrozumieć co on pisze - z tego co nabazgrał to my SQ, mamy konszachty z diabłami, czy Giejemami, to chyba to samo, a za to nikt nam nie może nic zrobić.
No tak Samira, przyznaj się, ile drzew posadziłaś u nas w bazie, za te 100 kilo wungla na zime. ;- )

(No a myślicie skąd te magiczne drzewa w bazie.)
Logged
h

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #21 on: February 20, 2013, 04:34:48 pm »

z tego wątku [mocno okrojonego z postów], który przesłałem na poprzedniej stronie pamiętam, że przed wielkimi lagami bawiliście się wspólnie tez w e-piwo! za pisanie prawdy dostałem bana. takie coś mocno zniechęca, zwłaszcza gdy "zarządca" rozmawia na pustyni z krowami! [w jego mniemaniu "uprawia rp" chociaż nie ma pojęcia o samp]. wy za posłuszeństwo robiliście burdel, banując wszystkich sprzeciwiających się praktykom chociażby izuala. ja wiem co się stało, ale to już jest nieistotne.
Musisz grzecznie poprosić Głosy, żeby podpowiadały ci po kolei, bo jak mówicie wszyscy naraz, to trudno zrozumieć.
Na e-piwie, urządzanym oficjalnie w barze w Hub, byłem chyba raz czy dwa. Postałem trochę drwalem, kazali mi schować strzelbę i zabronili bałakać po polsku, to poszedłem w cholerę i więcej nie wracałem. I tak najlepsze eventy robił zawsze Sierociniec, wiadomo. Kogo i gdzie banowałem - ano, paru retardów na #sq, kilku wyróżniających się turbodebili na forumie Sierocińca i chyba tyle. Nie sądziłem, że ma to aż taki wielki wpływ.

grunt wichura, że już nie będziesz grał. trzymam cię za słowo.
Na 2238? Bardzo wątpliwe, bym jeszcze wracał, ale nie deklaruję się głupio, nie mam tego zwyczaju.
Póki co możesz założyć, że grać nie będę i wziąć się za naprawianie, sugerowanie, doradzanie i ulepszanie. Pójdzie gładko, Wichuj nie przeszkadza, Sierocińców nie ma, nic tylko się dobrze bawić z niecałą setką ludzi, trzymających się serwera 2238 z braku sensownych alternatyw.

Cały czas próbuje zrozumieć co on pisze - z tego co nabazgrał to my SQ, mamy konszachty z diabłami, czy Giejemami, to chyba to samo, a za to nikt nam nie może nic zrobić.
Skup się młody człowieku, przecież mówią ci wyraźnie, AmneziaHaze i Głosy w jego głowie - to ten zjebany Sierociniec popsuł grę, zbanował Polaków na forum, zniechęcił i przegonił 300 graczy, zepsuł ekonomię, znerfił to i owo, a na dodatek jeszcze zlikwidował dynamikę. Samo zło i kaka demona.

No tak Samira, przyznaj się, ile drzew posadziłaś u nas w bazie, za te 100 kilo wungla na zime. ;- )
To była tona sto, bo ja potem jeszcze przywiozłem, leniwy pieronie.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #22 on: February 20, 2013, 10:33:18 pm »

skoro e-piwo upadło, podobnie jak genialny umysł wichury i całej tej cyrkowej ekipy to chyba musi być jednak coś na rzeczy! nie da się czytać tego pieprzenia. na samp reggie role-play itp spędziłem miło wiele godzin i fajnie się odgrywało poszczególne role. dało się jakoś przerobić sa i co z tego, że inne serwery np. deathmatchowe biły go na głowę pod względem ilości osób tam grających. 200-300 osób wystarczało żeby mieć fun, a tutaj w tym czasie trzeba było przerabiać e-piwo i sierocińce z jakże obeznanymi specjalistami z zakresu gier wideo. ale co ja mogę wiedzieć, wyprzedzam cię doświadczeniem w grach zaledwie o jedną dekadę i mimo wszystko wypadłem z obiegu czyż nie.  ;D

serdecznie mam dość tego napompowanego środowiska dzieci neostrady. mogliście mieć choć odrobinę klasy i przynajmniej spróbować zrozumieć dlaczego graczy ubywa a nie w drugą mańkę. i nie winię was o to, że nie rozumiecie o co mi chodzi, ale przynajmniej moglibyście się nieco zreflektować dlaczego jest tak a nie inaczej. tłumacz garbatemu, że ma dzieci proste.
« Last Edit: February 20, 2013, 10:43:52 pm by AmneziaHaze »
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #23 on: February 20, 2013, 10:35:52 pm »

.
« Last Edit: February 20, 2013, 10:42:38 pm by AmneziaHaze »
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #24 on: February 20, 2013, 11:17:15 pm »

zeby poprawic fun z gry, to wpierw musialby jakis być

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #25 on: February 20, 2013, 11:38:55 pm »

O, nie przesadzaj, fun był całkiem spory, kiedy działały pułapki w turach, zabawki z NPCów wypadały sensowne, na skałki można było latać wszędzie i bez limitu, a proporcja "żmudne i nudne zajęcia / radocha ze strzelania do pikseli" wyglądała mniej więcej 20 / 80, nie odwrotnie. A potem przyszły cooldowny, 12 minut na porcję kamyków i nic już nie było takie samo.

skoro e-piwo upadło, podobnie jak genialny umysł wichury i całej tej cyrkowej ekipy to chyba musi być jednak coś na rzeczy! nie da się czytać tego pieprzenia. na samp reggie role-play itp spędziłem miło wiele godzin i fajnie się odgrywało poszczególne role. dało się jakoś przerobić sa i co z tego, że inne serwery np. deathmatchowe biły go na głowę pod względem ilości osób tam grających. 200-300 osób wystarczało żeby mieć fun, a tutaj w tym czasie trzeba było przerabiać e-piwo i sierocińce z jakże obeznanymi specjalistami z zakresu gier wideo.
Mój umysł ma się całkiem dobrze, może chodziło ci o słowo "pomysł"? Staram się pomóc, jak widzisz.
Nadal nie wiem, kto cię zmuszał do picia wstrętnego e-piwa i ganiania krów z Sierocińcem, może jakaś podpowiedź?

ale co ja mogę wiedzieć, wyprzedzam cię doświadczeniem w grach zaledwie o jedną dekadę i mimo wszystko wypadłem z obiegu czyż nie.  ;D
Pamiętam takiego jednego kwiata, był strasznie dumny ze swoich TYSIĘCY godzin (CapsLock naprawdę tam był) spędzonych przy rozmaitych MMO, mieniąc się samozwańczym nadszyszkownikiem w Sierocińcu. Ja pracowałem tylko trzy lata jako brygadzista, to nie mam takiego doświadczenia w komenderowaniu, jasna sprawa.

serdecznie mam dość tego napompowanego środowiska dzieci neostrady.

Fakt, zwłaszcza te "iks de" denerwują mnie niewąsko.

mogliście mieć choć odrobinę klasy i przynajmniej spróbować zrozumieć dlaczego graczy ubywa a nie w drugą mańkę. i nie winię was o to, że nie rozumiecie o co mi chodzi, ale przynajmniej moglibyście się nieco zreflektować dlaczego jest tak a nie inaczej. tłumacz garbatemu, że ma dzieci proste.
Drugą stronę o tym mówimy, nawet ci napisałem, dlaczego mnie - gracza, jakby nie patrzeć - ubyło. Może powinienem dodać jakieś obrazki, kolorki, bo ja wiem, wymienić od myślników? Zawsze to przejrzyściej.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #26 on: February 21, 2013, 12:25:14 am »

NIE WINIĘ CIĘ O TO, ŻE CHCIAŁEŚ BIEGAĆ ZA KROWAMI Z DZIEĆMI SIEROCIŃCA.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Re: jak poprawić fun
« Reply #27 on: February 21, 2013, 11:57:59 am »

NIE WINIĘ CIĘ O TO, ŻE CHCIAŁEŚ BIEGAĆ ZA KROWAMI Z DZIEĆMI SIEROCIŃCA.  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Czyli co Ty chciałeś w ogóle robić w FO? LOLpley z zakresu "jestem pan dzidek" i napieprzać się w 300 kamieniami, czy stać przy kiblu w Modoc i rozwalać swój team serią, bo nie nadążam.
Re: jak poprawić fun
« Reply #28 on: February 21, 2013, 12:50:57 pm »

no to nadążaj.
Re: jak poprawić fun
« Reply #29 on: February 21, 2013, 01:10:40 pm »

no to nadążaj.

To się określ w końcu, a nie jesteś jak chorągiewka na wietrze.
Pages: 1 [2] 3 4 ... 6
 

Page created in 0.044 seconds with 18 queries.