fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 28, 2024, 03:04:23 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 6

Author Topic: jak poprawić fun  (Read 25500 times)

jak poprawić fun
« on: February 19, 2013, 01:30:41 am »

kiedyś wydobywałem elektronikę w miastach z beczek. dlaczego odeszliśmy od tego. trzeba zmusić ludzi by pracowali w miastach. chodzi o relacje. jeżeli będzie przymus wracania do miast nawet tych niestrzeżonych celem wydobywania tam bardziej wartościowych surowców to będzie napędzać koniunkturę gry. pozdrawiam.

jak macie jakieś pomysły, no to do dzieła. trzeba trochę dać powera tej grze z równoczesnym oddaleniem kolejnego wipe'a. ekonomia myślę daje już radę, by skupić się teraz na rozrywce.
« Last Edit: February 19, 2013, 01:32:42 am by AmneziaHaze »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #1 on: February 19, 2013, 09:10:28 am »

Mam pomysły, ale nie widzę szans wprowadzenia ich na 2238, więc dzielę się nimi gdzie indziej.

jeżeli będzie przymus wracania do miast nawet tych niestrzeżonych celem wydobywania tam bardziej wartościowych surowców to będzie napędzać koniunkturę gry.
Są czy może były kopalnie surowców HQ w Redding i Broken Hills, więc było po co tam zaglądać. Co więcej uran można było wydobywać i przetwarzać tylko w tym drugim miejscu, zatem przymus był jak cholera. Relacje zaś wyglądały tak, że o ile nie dysponowało się chmarą altów na proxy, to trzeba było zaczekać do jakichś barbarzyński późnych/wczesnych godzin, żeby pomachać młotkiem nad wiecznie wyczerpanymi złożami. Oczywiście nie wygłupiałem się w kopanie uranu do celów innych niż dekoracyjne (na ziemi wyglądał bardzo ładnie, takie pomarańczowe kamyczki), skubałem altem-kiblem patrole Enklawy z MFC.

ekonomia myślę daje już radę, by skupić się teraz na rozrywce.
Ekonomię zrujnował w tej erze Sierociniec, za pomocą exploitu z jabłkami i zasypywaniem sklepów wyprodukowanym z nich paliwem do flamera.

Nie wymyśliłbym sam takiej bzdury, ale śmieszy mnie cały czas.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #2 on: February 19, 2013, 12:09:16 pm »

od dłuższego czasu mam nieodparte wrażenie, że coś ci dolega, bo pierdolisz kompletnie bez celu. ludzie nie grają w fo z kilku przyczyn. pozwól że je wymienie wg własnego poglądu: bugi, komplikacje z uruchomieniem clienta, bezmyslne pomysly typu sierociniec, crafting 40 min, utrudnienia, komplikacje, głupie nielogiczne pomysły typu grafiki 3d, ciągłe wipy ze względu na rozjebaną ekonomie nadmiar broni w sklepach, exploity, abusery, nierozwiązany problem altów.

ludziom się nudzi wieczne powtarzanie albo zabawę w simsierociniec czy simmine. gra traci na dynamice przez mniej więcej takie niedopatrzenia. musisz powtarzać, przelogowywać, łazić po loot w odpowiedni sektor, później znowu spowrotem, włazisz do miasta po to by popatrzeć jak jakieś dziecko neo jara się skinem robota. no ktoś mu dał tego skina, tak samo jak ktoś wprowadził kiedyś taki crafting. ja nie wiem dlaczego ktoś nazwał zaginione holotaśmy child board. ja rozumiem, że ten kto to zrobił sam wygonił połowę graczy z tego działu.

wygląda to mniej więcej tak, że ktoś rozumny wprowadza dobre zmiany tylko po to by jakiś uparty osioł spowrotem coś spieprzył. dziwie się jak można pozbawiać grę realizmu. cały fallout opierał się na miastach, działalności w nich. to napędzało sens tej gry. zmuszało ludzi do ryzyka, do zawierania sojuszy albo walki.

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #3 on: February 19, 2013, 02:05:52 pm »

AH : Ty chyba tylko wchodzisz na forum i narzekasz jak to było kilka lat temu - naprawde, doszło do wielu zmian i widze że dalej nie grasz i pierdolisz jak potłuczone tanie wino.
Gra miała polegać na PVP i polega- tylko jedyny problem w tym że dla niektórych dojście do etapu typu "baza z dywanem" jest za trudne i przez co nie mogą już doączyć w tej sesji, ponieważ gang xx ma dywany i alty a gang yy jeszcze więcej a gang zz ma cały chuj i stoją w ncr wyzywając innych od mudżinów albo inniejszych ludków.
Na chuj Ci realizm w Falloucie - chcesz się jeszcze bardziej męczyć by móc popsztykać się te 5 minut w miastach północy.
Ostatnie zmiany pomogły moim zdaniem konstrukcji PVP i teraz każdy nub może dołączyć ze swoją watachą drwali do TC, jedyny problem w tym taki że starzy bywalcy mają już wszystko i narzekają na takie zmiany i chcą się napierdalać po pare godzin jak za starych czasów - niestety one nie wrócą, chyba że sobie każdy zrobi taki serwer, lecz zamiary to zamiary a można się domyśleć, że połowa powstających serwerów, albo nawet większość jest w stanie płodu(pacz Desert Europe i wersja z piramidami, W2155, jakieś tam zajebiste serwery od Francuzów, czy też uber serwer z jedną lokacją - wszystko się wyłożyło, i albo powstanie w niedługim czasie, albo chuj je strzeli i ich twórców, bo znudzi im się siedzenie nad 2d kiedy grafika i inny styl gry idzie do przodu).
« Last Edit: February 19, 2013, 02:24:51 pm by Tomowolf »
Logged
h
Re: jak poprawić fun
« Reply #4 on: February 19, 2013, 03:29:21 pm »

(pacz Desert Europe i wersja z piramidami, W2155, jakieś tam zajebiste serwery od Francuzów, czy też uber serwer z jedną lokacją - wszystko się wyłożyło, i albo powstanie w niedługim czasie, albo chuj je strzeli i ich twórców, bo znudzi im się siedzenie nad 2d kiedy grafika i inny styl gry idzie do przodu).
jakie piramidy? ;D Płaczecie że gracze narzekaja ale taka jest prawda. Gra nie ma nic do zaoferowania i szybko sie nudzi. Nawet jak jest inaczej to gosciu ma prawo do wlasnego zdania. Skonczcie sie udzielac na tym forum bo od zawsze te same tematy, te same twarze ktore od czasu do czasu sie zmieniaja. Nic niczego nie zrobicie za rok, dwa, 10 lat az ten serwer upadnie i nikt nie bedzie gral w tak stare gierki.
Logged

Tomowolf

  • Cute Kittens and stuff.
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #5 on: February 19, 2013, 04:21:26 pm »

jakie piramidy? ;D Płaczecie że gracze narzekaja ale taka jest prawda. Gra nie ma nic do zaoferowania i szybko sie nudzi. Nawet jak jest inaczej to gosciu ma prawo do wlasnego zdania. Skonczcie sie udzielac na tym forum bo od zawsze te same tematy, te same twarze ktore od czasu do czasu sie zmieniaja. Nic niczego nie zrobicie za rok, dwa, 10 lat az ten serwer upadnie i nikt nie bedzie gral w tak stare gierki.
Ale fajnie jest tak sobie powrzucać co nie?
To prawda że to kiedyś upadnie - ale nikt nie zmusza Cię do grania w to - ja osobiście lubie sobie popsztykać, już od czasów OBT TLA, lubiłem, i jakoś mi się nie znudziło.
Logged
h
Re: jak poprawić fun
« Reply #6 on: February 19, 2013, 04:38:54 pm »

właśnie staram się nakreślić przyczynę dlaczego większość zwiała. zresztą gra sama w sobie się nie nudzi, ma wielu fanów do dziś. myślałem, że chodzi jednak nie tylko o naparzanie się. fallouta odpaliłem mając tyle lat co ty teraz i zapewniam cię, że chodziło głównie o fabułę, kombinowanie, nie tylko o pvp. to samo z tacticsem. gdy wyszedł po f2 wszyscy zaczęli stopniowo wybrzydzać, że to już nie to. nie rozumiem czemu masz mi za złe, że próbuję cokolwiek zasugerować. robiłem to samo w 09' 10' 11' i też były pretensje, nikt nie chciał słuchać, a to co zostało zaimplementowane poprawiło jakość rozgrywki. tylko dlaczego tak długo. a no dlatego, że przez debilne pomysły, trzeba było spowrotem odchodzić od pomysłów, które się nie przyjęły, a było ich sporo. dzisiejsza mentalność widzę jest nakierowana wyłącznie na search and destroy. co się stało, że nastała taka głupia moda na bezmyślne jebanie do każdego kto pojawi się na horyzoncie. im nowsze gry tym mniej wymagają od ludzi myślenia, no kurde pokażcie mi jakiegoś rp przypominającego serię f1 f2, choć w połowie zbliżoną grywalnością do tego co było.

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #7 on: February 19, 2013, 05:24:58 pm »

od dłuższego czasu mam nieodparte wrażenie, że coś ci dolega, bo pierdolisz kompletnie bez celu.
Dolega mi tylko jedna z moich ulubionych gier, która zmutowała w coś, czego nie chce mi się nawet aktualizować.

ludzie nie grają w fo z kilku przyczyn. pozwól że je wymienie wg własnego poglądu: bugi, komplikacje z uruchomieniem clienta, bezmyslne pomysly typu sierociniec, crafting 40 min, utrudnienia, komplikacje, głupie nielogiczne pomysły typu grafiki 3d, ciągłe wipy ze względu na rozjebaną ekonomie nadmiar broni w sklepach, exploity, abusery, nierozwiązany problem altów.
E no, zaszalałeś, raz na półtorej roku to nie są "ciągłe" wipy. Poza tym jak to jest z tą ekonomią, jest już w porzo, jak napisałeś wyżej, czy nie jest?
Na temat Sierocińca pudłujesz haniebnie, mówiłem ci już - działał od stycznia 2010 roku, a więc dłużej niż niejeden małpi sojusz bananowy, nie miał większego wpływu na działania graczy z innych grup, bo głównie kitraliśmy się w miastach strzeżonych albo po cichu na Fight Cluby w niestrzeżonych, nigdy nie ciskałem się, kiedy ktoś dziękował za wspólne smyranie pisiorami i przechodził do innej bandy, smyrać się z innymi pisiorami.
Mnie zniechęciły do gry najpierw rollbacki (kiedy to było, wiosną zeszłego roku?), a potem uświadomiłem sobie konieczność posiadania kilku altów-kibli typu poszukiwacz blueprintsów, złodziej do skubania MFC, rozkręcywacz z 300% Science, handlarz i dedykowany bot do zbierania jabłek na wirtualnej maszynie, a z ludków którymi naprawdę grałem - drwal-crafter i lazor spammer. Zbyt dużo czasu wymagało ogarnianie zaplecza logistycznego, by poprztykać sobie niezobowiązująco wieczorem, zresztą co to za pułapka w turach, która zamyka się po 10 minutach? No i zdaje się, że niedawno coś zrobiono z radiem i teraz już nie da się wysłać distressa czy jakoś tak.
Obrazki i filmiki z Poważnego Biznesu Na Północy widziałem wielokrotnie, nie chciałoby mi się trenować tylu altów, zwłaszcza że exploit z jabłkami od dawna nie działa, a na tych kilku questach można uzyskać maksymalnie 5 czy 6 początkowych leveli. Aż tyle wolnego czasu nie mam.

ludziom się nudzi wieczne powtarzanie albo zabawę w simsierociniec czy simmine. gra traci na dynamice przez mniej więcej takie niedopatrzenia. musisz powtarzać, przelogowywać, łazić po loot w odpowiedni sektor, później znowu spowrotem, włazisz do miasta po to by popatrzeć jak jakieś dziecko neo jara się skinem robota. no ktoś mu dał tego skina, tak samo jak ktoś wprowadził kiedyś taki crafting. ja nie wiem dlaczego ktoś nazwał zaginione holotaśmy child board. ja rozumiem, że ten kto to zrobił sam wygonił połowę graczy z tego działu.
Ty ciągle to samo. Nikogo nie zaganiałem pod pistoletem do Sierocińca, kto się nudził szedł gdzie indziej, otrzymując błogosławieństwo i dobre referencje na żądanie nowych kumpli.
A w przeważającej większości nigdy nie wracał po trzech dniach, mimo że wyposażaliśmy w miarę skromnych możliwości w itanzy na start i pokazywaliśmy kawałek świata. Ale to już nie wina Sierocińca, że nie było co robić w tej grze. Ba, staraliśmy się czasami, żeby było co robić, jednak nie zrozumiałeś tego wcześniej, zatem nie zrozumiesz i tym razem. Zresztą po co mam ci tłumaczyć i pokazywać obrazki, skoro o tym, co robił Sierociniec, informują cię Głosy?

co się stało, że nastała taka głupia moda na bezmyślne jebanie do każdego kto pojawi się na horyzoncie.
szkoda, bo chciałem rozjebać kilku bezbronnych.
Też nie wiem, co się stało i skąd ta głupia moda.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #8 on: February 19, 2013, 05:32:29 pm »

Quote
exploit z jabłkami od dawna nie działa
Ale działają inne i masz 24lvl w 8 godzin ;)

Czemu 2238 się popsuło... ale wymienić alfabetycznie ze stronicowaniem?

DocAN.

  • Testing FO: Reloaded
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #9 on: February 19, 2013, 05:54:54 pm »

Moim zdaniem dodanie featuresow, które proponuje w swojej krucjacie poprawiło by gameplay gry, głównie z uwagi na niedoskonałości systemu altowego jaki obecnie panuje.
Gracze, którzy skupili by się na graniu 1 postacią mieli by możliwość rozwinięcia wszelkich niezbędnych cech koniecznych do niezakłóconego funu. Jednak znając podejście ekipy inżynierów z dev teamu, albo tego w ogóle nie wprowadzą, albo dokonają jakiś kompromitujących zmian w sugestii.
Logged
FOnline: Reloaded - Post apocalyptic mmorpg
Re: jak poprawić fun
« Reply #10 on: February 19, 2013, 06:11:29 pm »

Zrobcie sciepe i wykupcie projekcik chociaz i tak za pewne broniliby sie przed przyjeciem kasy. Ciesze sie ze przynajmniej jest to ruskie sdk bo mozna pograc z znajomymi na lanie bez koniecznosci zalatwiania gmow do pseudo roleplay eventow itd. Nadal czerpie z tej gry wielki fun, poniewaz gram sam, nie musze sie przejmowac ciaglym zbieraniem surki przez kilka godzin i marudzeniem. Wiele graczy odeszlo z prostych powodow, nieprzemyslane zmiany, aktuaclizacje raz na ruski rok (choc teraz sa one czestsze ale nie az tak super), a nawet to ze nowi, potencjalni fallout maniacy zrazaja sie do tej gry po kilku godzinach (o czym wczesniej ktos wspominal).
Logged
Re: jak poprawić fun
« Reply #11 on: February 19, 2013, 06:31:23 pm »

Dlaczego FO2238 jest fuj:

- DEV robią jakieś głupoty, dobry update jest raz na 2 lata (mam na myśli naprawdę dobry update, np. taki jaki był ostatnio)
- GM miziają się tylko z innymi GM we własnym bajorze. Tu szczególne pozdrowienia dla Nexxosa który na każde pytanie, propozycje lub pomoc odpowiada w tylu "spierdalaj u mnie działa, więc możesz się wypchać, zajęty jestem odejdź, nie zawracaj mi dupy"
- dział propozycji istnieje tylko wirtualnie, ponieważ nic co było rozbudowane, prawie nigdy nie trafiło do gry (wyjątkiem jest tu kopiuj wklej z innych serwerów, lub rzeczy naprawdę banalne, jak informacja o tym że nie ma GM i możesz go szukać na IRCu"
- blokowanie wszystkiego co robiło krzywdę innym np. lepszych postaci, przykładowo HtH rządziło na serwerze długi okres, a teraz co najwyżej można nimi połechtać szczury w V15
- masa bugów np. wyciąganie rzeczy z hinkley, zmniejszanie sobie AP, prawie darmowe auta, cudowne leczenie czy podróżowanie po WM z buta bez możliwości wpadki na enco, turbo expienie...
- całkowite ujebanie TB, co przełożyło się na zrezygnowanie z grania sporej liczby ludzi
- zbyt częste pady serwera, które potrafią wkurzyć gdy 4 raz musisz nabić ten sam lvl
- idioci wyzywający wszystkich od "czarnuchów" i "dzieci ruchanych prze JP2"
- przekonanie GM/DEV o swojej wyższości np. w kwestii regulaminu ;)
- naiwność ze strony GM/DEV że banowanie, blokowanie czasowe na sklecenie pistoletów czy logowanie faktycznie działa

Jak autor tematu wyeliminuje to wszyto, to będę pierwszy który wróci na serwer i będę siał propagandę sukcesu na innych forach o tym że 2238 jest najlepszym serwerem FO.
Do tego czasu pozostaje mi popatrzeć jak wszyscy dostajemy bana.
Re: jak poprawić fun
« Reply #12 on: February 19, 2013, 07:19:02 pm »

wichur weź się w końcu odspawaj, bo ssiesz mnie już za długo przez co jakiś gostek nabija mi ciągłe warningi z tajniaka. jak wróci 400 osób na server zrobicie sobie spowrotem kościół albo szpital i będziecie zbawiać świat. otworzysz lecznice krów albo hodowle gekonów i git. będziesz przygarniał na wpół żywe crittersy i je sobie sam leczył. dostosują cały serwer pod dr wichure byleby tylko odpalił znów apdejta. chociaż tak dłużej się zastanawiając to może sam jesteś ofiarą spisku developerów, kótrzy cię podle wykorzystali i zostawili. ale co tam nie ma to jak mądre konstruktywne pomysły. jak wrócisz do gry otworzymy ci agencję towarzyską. ;D ;D ;D




« Last Edit: February 19, 2013, 08:04:05 pm by AmneziaHaze »
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: jak poprawić fun
« Reply #13 on: February 19, 2013, 09:35:17 pm »

wichur weź się w końcu odspawaj, bo ssiesz mnie już za długo przez co jakiś gostek nabija mi ciągłe warningi z tajniaka.
Nie trzeba było zaczynać, trzymam swoich czarnuchów nawet w twoich miseczkach z ryżem.

jak wróci 400 osób na server
Na jaki serwer, 2238? Masz chłopaku poczucie humoru, doprawdy.

zrobicie sobie spowrotem kościół albo szpital i będziecie zbawiać świat. otworzysz lecznice krów albo hodowle gekonów i git. będziesz przygarniał na wpół żywe crittersy i je sobie sam leczył. dostosują cały serwer pod dr wichure byleby tylko odpalił znów apdejta. chociaż tak dłużej się zastanawiając to może sam jesteś ofiarą spisku developerów, kótrzy cię podle wykorzystali i zostawili. ale co tam nie ma to jak mądre konstruktywne pomysły. jak wrócisz do gry otworzymy ci agencję towarzyską. ;D ;D ;D
Jeśli ktoś nie wie, jak objawia się kompleks Wichury, to wyżej ma doskonały przykład.

Nie wiem, jak wielkimi literami musiałbym napisać, jakich psychodelicznych kolorów użyć i z którymi Głosami w twojej głowie się skonsultować, by dotarło do ciebie, że żaden z developerów nie miał nic wspólnego z Sierocińcem. To zawsze był zakładany metodami dostępnymi dla wszystkich w grze "gang", tylko zamiast napinki na forum i wiszenia na worldmapie nad Modoc ganialiśmy krowy i gekony w turach wokół Hub, świetnie się przy tym bawiąc.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: jak poprawić fun
« Reply #14 on: February 19, 2013, 09:47:52 pm »

w porządku.. ganialiście krowy i gekony, ok..  :)

ten temat wiele wyjaśnia, popularność serwera zaczęła się sypać gdzieś od połowy tego tematu.
http://fodev.net/forum/index.php/topic,73.msg298.html#msg298
Pages: [1] 2 3 ... 6
 

Page created in 0.099 seconds with 21 queries.