fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 03:07:22 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 [3] 4 5

Author Topic: Nové město  (Read 16414 times)

Glumer

  • The Evil Butchers
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #30 on: May 26, 2013, 08:59:49 pm »

a tla je starší, 2238 je nová nepodařená verze
Logged
Re: Nové město
« Reply #31 on: May 27, 2013, 12:18:40 am »

Já si nemyslím že by bylo starší, pokud je mi známo tak oba dva mody TLA i 2238 začaly vznikat víceméně souběžně (hned jak byla odladěná první verze FOnline enginu), akorát TLA bylo dřív hratelný pro širší hráčskou základnu, protože se jen mírně lišilo od vanilla verze, kdežto na 2238 vznikalo mnoho věcí nových.

Navíc TLAmk2 (momentálně nejpopulárnější server) je oficiálně mnohem mladší než 2238, samozřejmě se jedná o hru vycházející z TLA a pomalu by se dalo říct, že takhle nějak by TLA vypadalo dnes, kdyby se developeři nerozhodli nechat originál TLA jako referenční ukázku FOnline enginu (ten server stejně vypnuli). Podle stejné logiky bych si ovšem mohl dneska zapnout vlastní TLA server a říct, že je starší než 2238  :)
Logged

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #32 on: May 27, 2013, 02:33:19 am »

Mozno trepnem, ale takto to je podla mna:
TLAcko bol prvy hratelny server, na ktorom hrali developeri 2238, tzv. Rotators, ktori potom v Auguste 2009 spustili svoju verziu FOnlinenu. TLAmk2 je len pracovny nazov, z dovodu velkych zmien oproti TLA, ale team aj projekt je ten isty.
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing

sHoW.

  • Who do you think you are?
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #33 on: May 27, 2013, 10:08:23 am »

a tla je starší, 2238 je nová nepodařená verze

Podle čeho soudíš? To že tobě nevoní 2238 neznamená to že je nepodařená..
« Last Edit: May 27, 2013, 10:09:57 am by sHoW. »
Logged
Im proud for my Country but shame on Salamander. If there will be NooB award he will have it.
Re: Nové město
« Reply #34 on: May 27, 2013, 11:48:00 am »

Mozno trepnem, ale takto to je podla mna:
TLAcko bol prvy hratelny server, na ktorom hrali developeri 2238, tzv. Rotators, ktori potom v Auguste 2009 spustili svoju verziu FOnlinenu. TLAmk2 je len pracovny nazov, z dovodu velkych zmien oproti TLA, ale team aj projekt je ten isty.
Hmmm takto nějak by to skutečně mohlo být, v čem se ovšem naše "teorie" liší je to, že já se domnívám v době kdy Rotators testovali FOnline engine se to zatím ještě nejmenovalo TLA a jednalo se buď o alpha verzi nebo nějakou early beta stage (cbt), takže když byl spuštěn první open beta test na TLA, práce na 2238 byly v plném proudu, z toho vyvozuju že tvrdit že je nějaký z těchto dvou serverů nějak výrazně starší je zcestné, to je můj názor.

Většina záznamů z té doby byla uložena na starém fonline.ru, to šlo do kytek takže lehce se dopátrat pravdy asi nejde, jediná možnost je vyzpovívat developery, kteří u toho tenkrát byli (nebo hráče).
Logged

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #35 on: May 27, 2013, 12:14:19 pm »

Neviem ci sa to volalo prave TLA, ale je ocividne, ze existoval nejaky server este pred 2238, v ktorom ma TLA korene. Mohol by sem napisat niekto, kto temnovek FOnlinenu osobne zazil :)
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing
Re: Nové město
« Reply #36 on: May 27, 2013, 01:13:05 pm »

Nevím do jaké míry můžeme věřit wiki stránkám, ale tam se píše toto:
Quote
The third Closed Beta-Test was the period between OBT 2 (Late 2008) and OBT 3 (Starting on August 15, 2009). During this private session, one had to ask cvet (developer of FOnline engine and of FOnline: The Life After) to be granted to play the game and see the game forums (located on www.fonline.ru at this time). Note that even if it was the third closed test of the FOnline engine, it was the first closed beta test of FOnline: 2238.
a také
Quote
During OBT 2, three servers were available for players, all of the three had the same content, commonly known as vanilla FOnline, which would later become FOnline: The Life After. At the end of the beta test (December 2008), the Rotators was formed and they began creating their own mod with cvet's help, called factions mod. Among the players that decided to join the CBT when OBT 2 ended, most of the Russian testers went on the mostly Russian server vanilla, and most of the English-speaking testers went on to test factions mod - which would later become FOnline: 2238.
Číst asi umí každý, výklad těchto textů se může různit. Z toho co tady čtu, tak je jasný, že byl kdysi nějaký prapůvodní jeden server, o tom tato diskuse není. Pokud se podíváme na data, tak je jasné že se vytvořily dvě větve (srpen 2008) vývojářů, ruská se jala vyvíjet TLA a mezinárodní se pustila do projektu s názvem 2238. Všimněte si toho cbt 3 je vlastně cbt 1 serveru 2238, z čehož vyplívá že než byla spuštěna první opravdu odladěná verze jednoho ze serverů, na obou se už pracovalo.
Neviem ci sa to volalo prave TLA, ale je ocividne, ze existoval nejaky server este pred 2238, v ktorom ma TLA korene.
Stejnětak je očividné, že v tom samém serveru má kořeny i 2238 :)

Samozřejmě argumentovat můžete tím, že vanilla a TLA je to samý, potom teda ok, ale tím pádem se musíme vrátit na začátek a vyvrátit tvrzení "starší a podařenější verze", pokud tomu tak opravdu bylo, jak je možný že velmi brzo začal dominovat 2238 a TLA postupně zaniklo? Proč v tý době skoro nikdo nehrál TLA nebo později TLAmk2? Proč se vlastně teď masivně nehraje základní SDK verze? Pokud by to byla o tolik lepší verze, určitě by se našlo pár rusáků který by těch pár dialogů přeložili do angličtiny a šlo by se hrát tam.

TLAmk2 se liší od TLA mnohem víc než 2238 od svých prvních řekněme open beta testů. Je mi celkem jedno jaký server preferujete, jenom se mi nelíbí jak se tu prezentuje že TLA je nějaký ultra starý nabušený bezchybný server a 2238 je nějaká nehratelná meganovinka plná šílených nápadů.
Logged

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #37 on: May 27, 2013, 05:24:10 pm »

Nemyslim si, ze 2238 dominalo v zaciatkoch, podla mna boli servery vyrovnane, kazdy ponukal nieco ine. Pocet hracov korenspondoval s dostupnym publikom, logicky rusky server urceny len pre 300 milionov svetovej populacie bude ich mat aj menej. Nerozumiem, co tu pleties defaultne SDKcko.
Lenze problem nastava v sucasnosti, ked progress TLA > 2238 a to vyrazne. Akonahle sa TLAcko prelozilo do anglictiny, tak hraci zacali mat na vyber medzi 2 plnohodnotymi servermi a pocet hracov online tomu aj odpoveda.
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing
Re: Nové město
« Reply #38 on: May 27, 2013, 06:15:06 pm »

To áno, současnost je současnost ale netvrď mi že v začátcích měl jeden ze serverů nějak výrazně navrch, navíc když já jsem začínal (OBT 4? 5? Nevím už) tak TLA měl stabilní populaci 100 hráčů, kdežto 2238 měl něco kolem 300, nemluvě o početné ruské komunitě hrající na 2238 (SoT, BHH, CND atd.). Jestli tohle o něčem nevypovídá, pak už nevím. Ale jo, teďka prostě TLA letí tak každý prohlašuje jaká to byla vždycky dobrá hra, jak tím že je to anglicky mohl konečně každý přestoupit (vážně pochybuju o tom, že kdyby bylo už tenkrát TLA anglicky že by na tom hrálo víc lidí, no nevadí).
Nerozumiem, co tu pleties defaultne SDKcko.
Proč? Není snad obsah SDK totožný s referenční implementací původního TLA? Nebo se pletu? Pokud ano tak se omlouvám, SDK jsem nikdy nainstalovaný neměl, nicméně jsem na něm pařil a přišlo mi to stejný jako TLA, tak nevím.

Abysme totálně nezakydali toto téma úplně jiným tématem, shrnul bych to tak že VŠB (a vsadím se že i ty Sarakine) vždycky tíhlo k serverům založených na TLA, nikdy jste nevydrželi dlouho hrát na 2238, to je prostý fakt. Já jsem zase známý tím, že na tu bídu kterou máme ve výběru FOnline serveru pořád považuju 2238 za dosud to nejlepší co vzniklo. Prostě dva částečně zaujatý názory. Tak jako tak ty budeš vždycky do nebe tvrdit že TLA je nej a já budu vždycky tvrdit že je to na každém, ať se rozhodne, protože podle mě obecně nejlepší server prostě neexistuje.
Logged

Sarakin

  • Zmikundik
    • Vault šílené brahmíny
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #39 on: May 27, 2013, 06:48:00 pm »

Ved ak si precitas post nad tym tvojim, tak tam pisem ze v zaciatkoch boli servery vyrovnane, medziobdobie (2009-2012) hodnotit nemozem, lebo som TLAcko nehral. Ak mam byt uprimny, tiez sa mi nepaci aki su ludia nevdacni voci 2238, ze je to shit server atd atd, uzili sme si tam vela zabavy a momentalne je OK, ale IMO TLAmk2 je teraz na uplne inom lvly.
Ja si nemyslim ze TLAmk1 = SDK, ale mozno sa mylim. Stale nevidim dovod, preco by mali vznikat ciste SDK servery, ked uzivit ho nie je lacny spas a defaultne SDcKo nema co ponuknut oproti inym, existujucim serverom.

Co sa tyka posledneho tvojho odstavca, tak to nie je vobec pravda, VSB hralo exkluzivne len 2238 v rokoch 2009-2011. Samozrejme, ze ponuka serverov v tej dobe bola miziva, ale TLAcko existovalo a nehrali sme tam (hlavne kvoli jazykovej bariere). Neskor sme skusali aj ine servery (TLA, Requiem), ja teda som na nich nikdy nehral kvoli viacerym dovodom. To len posledne 2 roky mame pocit, ze 2238 uz nema co ponuknut, aspon nie dlhodobo. Snad sa s mojim nazorom dokaze stotoznit kazdy z VSB :)
« Last Edit: May 27, 2013, 08:12:18 pm by Sarakin »
Logged
The sanctity of this forum has been fouled

[19:41:06] <@JovankaB> einstein said we dont need name colorizing

Glumer

  • The Evil Butchers
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #40 on: May 27, 2013, 11:37:04 pm »

2238 sem měl rád jenže, když to člověk porovná s tím co je teď na tla, to by museli na 2238 moc zapracovat a nedohnali by to nehledě na to, že ani nechtějí. A bojovat na serveru crafterů na stanech to není nic pro mě.
Logged

sHoW.

  • Who do you think you are?
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #41 on: May 28, 2013, 06:37:39 am »

2238 sem měl rád jenže, když to člověk porovná s tím co je teď na tla, to by museli na 2238 moc zapracovat a nedohnali by to nehledě na to, že ani nechtějí. A bojovat na serveru crafterů na stanech to není nic pro mě.

Server crafterů a non-walkerů je možno iba tak na TLA.. Na to ze je to trochu jiné,víc lvlů, můžete si udělat obžrané buildy a možno můžeme mít i všechno ještě neznamená že 2238 nieje stale dobrá. Nic sa nevyrovná temu keď sa hráči co nepodlehly tý předělávce TLAčku sejdou buďto na hinkley nebo v reně a užívaj si aj keď ludia ako ty honijou rusakov inde..
Logged
Im proud for my Country but shame on Salamander. If there will be NooB award he will have it.

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #42 on: May 29, 2013, 10:40:26 am »

Nové Město? Proč ne Gecko projekt založený na WWP?
Logged

Glumer

  • The Evil Butchers
  • Offline
Re: Nové město
« Reply #43 on: May 31, 2013, 02:59:19 pm »

Nové Město? Proč ne Gecko projekt založený na WWP?

Možná po wipu
Logged
Re: Nové město
« Reply #44 on: May 31, 2013, 04:07:03 pm »

je mi fuk i kdyby tam bylo 5milionu ludi,na stary 2238 to proste nema...

Samozřejmě že v tuhle chvíli to na "starý" 2238 prostě má. Skoro ve všem. Zarputile se bránit faktu že 2238 je ted prostě na dně(a to dost hluboko) je hloupý. Až mě to tam začne bavit(stejně jako stovku/dvě jinejch lidí) tak se vrátim.
Logged
Avatar: Equality of rights for ghouls!
Pages: 1 2 [3] 4 5
 

Page created in 0.091 seconds with 21 queries.