fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 25, 2024, 06:10:49 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 50

Author Topic: Nasze buildy  (Read 118175 times)

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #30 on: January 02, 2010, 02:50:59 pm »

Ja tylko dodam, że postać Jodwiga nie jest najbardziej "zboczoną" postacią pod pvp. Gdybyście zobaczyli jak mechanicznie rozpisałem swoją postać(chociażby 2 siły i small frame, magiczny udźwig 24, tym wogóle nie da się grac normalnie) w głowach by sie wam poprzewracało, a mnie byście wygnali z serwera:) Także Czosnek w moim skromnym mniemaniu w pewnym stopniu jest również postacią do gry całkiem "normalnej", chociaż wielu może w to wątpić.
Maleńki, tu nie chodzi o tworzenie Jedynie Słusznego Ludzika, bo nie ma na to recepty i nigdy nie będzie, nikogo też nie lżę dlatego, że robi postać z ST1, CH1 i LK 10. Jak mu dobrze tym grać, to nawet tag na Gambling czy Unarmed zrozumiem. Ale wypowiedzi jak dotąd były w tonie pozwalającym sądzić, że ta czy inna postać stricte gangowa jest bardzo dobrze przemyślana, że wygrywa wszystkie starcia z palcem w anusie i w ogóle ach i och. I potem tworzy jeden z drugim podobnego "mechanicznego" paralityka i w bek, bo ciężko o amunicję, nie umiem zrobić sobie młotka ani znaleźć kamyczków, nie mogę gadać ze sklepikarzami, a w ogóle to ciągle biją mnie krowy i nie uniosę połowy lootu z jednego spotkania.
Można się bawić w prezentacje i dewiacje, ale trzeba zastrzegać, że to n-ta postać tworzona pod konkretny, wąsko wyspecjalizowany cel, a nie uniwersalny żołnierz, który da sobie radę ubrany jedynie w slipki i wyposażony w tępy scyzoryk.
Logged
Nie biegaj za stadem.

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #31 on: January 03, 2010, 07:33:37 am »

Kolego jodwig, ale on ma rację. Wprawdzie wyraża ją w sposób dość dosadny, ale sam zobacz:
- obłędnie wysoki skill bojowy, jeden - w razie gdyby wypadła ci broń, będziesz miał trudności by obronić się pięściami/pistolecikiem przed byle skorpionem
- piszesz o craftowaniu - jakie surowce możesz pozyskać z żadnym poziomem Outdoorsmana?
- surowce - ile kamyczków uniesiesz z tak marnym udźwigiem? Są krowy, dobra. A ile amunicji, broni i pancerza dźwigniesz jako wyspecjalizowany żołnierz plazmowy?
- dalej o Outdoorsmanie - jaki to żołnierz, który nie umie odczytać koordynatów na mapie i nie jest w stanie w pojedynkę  dotrzeć na miejsce akcji? A nawet jeśli jakimś cudem dotrze, to zanim przedrze się przez hordy moleratów, karawan i raidersów, nie do uniknięcia z tak niskim skillem, będzie już po bitwie.
- 149 HP to moim nieskromnym zdaniem nie jest wybitna wartość - obecnie, na 19 levelu, mam ich 124. Niby niewiele, ale wystarczy, by zniechęcić dwóch pazernych Rosjan, którzy spotkali mnie, tłukącego patrol VC, coś pobałakali po swojemu, zrozumiałem tylko "124" i już ich nie było.
- niepodważalną zaletą tego, hmm, "power builda", jest sroga szansa na zadanie nie mniej srogiego krytyka w oczy, coś takiego wytrzyma niewielu. Ale wystarczy, że nie trafisz, co znając mechanikę gry nie jest takie niemożliwe - jakie masz możliwości przetrwania po dwóch seriach z miniguna? O ile pamiętam, jest to 5 lub 6 AP - nic niemożliwego dla Big Gunnera z Fast Shotem, by wystrzelić dwa razy na turę.
- drugą i chyba ostatnią zaletą jest First Aid - chociaż tu nie wymagasz ciągłej opieki ze strony fellowgangerów.

Ludzik wyłącznie do gry w gangu pełnym uprzejmych górników i walki w mocnym zespole, a i to jako snajper na tyłach raczej, niźli szalony szturmowiec. Zatem nie pieprz Pietrze wieprza pieprzem, że to uniwersalna i najlepsza postać, bo jeszcze ktoś nowy to przeczyta i uwierzy, a potem będzie płakał, że trudna gra.

-Po co mi więcej niż jeden skill bojowy? Dzięki ale ze 150 skilla w broni to ja właśnie zabiję co najwyżej skorpiona, wypadnie mi broń z minimalnym % szansy no to trudno zdarza się, ale broń można podnieść a nie mam zamiaru osłabiać se bezsensownie postać, żeby uchronić się przed tym małym % szansy, a przed tym tak naprawdę nie da się uchronić.
-Surowce pozyskuje się za pomocą Science nie Outdoorsman. Mogę pozyskać wszystkie surowce oprócz fibera, który mi nie jest zupełnie potrzebny.
-Uniosę spokojnie 5 kamyków mając na sobie sprzęt bojowy (plasma/laser, ammo i armor) i tak więcej wydobyć nie mogę niż 5 raz na 5 min.
-Ta, tutaj niestety masz rację, ale po co mi koordynaty? To jest zupełnie niepotrzebne i bezsensowne. Jako żołnierz muszę zabić przeciwnika czyż nie? Więc Outdoorsman jest mi zbędny na polu bitwy. 28% mi wystarczy, żeby łazić po północnych miastach, w gangu zawsze mam scouta z outdoorsmanem 200+, który mnie może gdzieś zaprowadzić jak coś.
-Mówisz mi o 149 hp, że to mało na 21 lvlu, ale sam masz 124 na 19 lvlu. Tak samo mówisz, że ciebie 2 rusków nie doceniało oraz, że sobie z nimi poradziłeś sam mimo, że nie jesteś battle charem nastawionym na pvp. Ja w dwójkę z kumplem rozniosłem 6 osób z VSB naraz w tym 2 osoby z minigunami.
-Ta, krytyki są bardzo słodkie :D i przez to, że nie trafiłem z boską 95% szansą na trafienie nie raz już padłem :/ ale to tyczy się też innych nie tylko mnie. Minigun są skuteczne tylko z bliska, ale z plasmą też nie mają jakichś wielkich szans, wystarczy, że dostaną w oko crita i już są moi.  Z daleka z miniguna dostane może za 40 hp, a on nie ważne czy z daleka, czy z bliska zawsze za tyle samo, ale jak mi wyskoczy zza rogu i 2 bursty to mało kto ma szansę przeżyć nawet z wysokim hp.
-Osoby bez FA mają przesrane, to jest chyba najbardziej przydatny skill w całej grze, nawet jak się expi na mobkach to w turn based można wyleczyć się do maksa co kilka tur, więc daje to właściwie nieśmiertelnośc i jest przydatne zarówno w PvP jak i w PvE.

Jest to postać PvP z craftingiem i nigdy nie napisałem, że jest uniwersalna. Jak już mówiłem grę zaczynałem razem z 2 innymi kolegami z reala, a nie sam. Jakbym grał sam to może i moja postać wyglądała by trochę inaczej, ale i tak na nią nie moge narzekać i spełnia swoje zadanie. Finezja to jest FAIL i to rzecz, która mnie boli najbardziej :/ o znerfionych krytykach dowiedziałem się po fakcie dopiero :<
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #32 on: January 03, 2010, 07:39:07 am »

Maleńki, tu nie chodzi o tworzenie Jedynie Słusznego Ludzika, bo nie ma na to recepty i nigdy nie będzie, nikogo też nie lżę dlatego, że robi postać z ST1, CH1 i LK 10. Jak mu dobrze tym grać, to nawet tag na Gambling czy Unarmed zrozumiem. Ale wypowiedzi jak dotąd były w tonie pozwalającym sądzić, że ta czy inna postać stricte gangowa jest bardzo dobrze przemyślana, że wygrywa wszystkie starcia z palcem w anusie i w ogóle ach i och. I potem tworzy jeden z drugim podobnego "mechanicznego" paralityka i w bek, bo ciężko o amunicję, nie umiem zrobić sobie młotka ani znaleźć kamyczków, nie mogę gadać ze sklepikarzami, a w ogóle to ciągle biją mnie krowy i nie uniosę połowy lootu z jednego spotkania.
Można się bawić w prezentacje i dewiacje, ale trzeba zastrzegać, że to n-ta postać tworzona pod konkretny, wąsko wyspecjalizowany cel, a nie uniwersalny żołnierz, który da sobie radę ubrany jedynie w slipki i wyposażony w tępy scyzoryk.

Nie mów, że zabicie 10 krów nawet z pięści mając takiego builda to problem, kiedy one rzucają sie pojedyńczo... Robisz sobie tenta i twoje życie jest dużo prostsze, co prawda bez workbencha syf jest na maxa, ale zrobić chociażby nawet Laser Pistola i 100 ammo do niego to też nie jest jakiś większy problem przecież. Później zrobić postać na outdoorsmana i bartera i sprzedać itemu oraz kupić bazę za 30k z workbenchem to też żaden problem. Nie namawiam też wszystkich do robienia takiego buildu jak ja, każdy gra jak lubi, ale chciałem tylko zademonstrować build PvP, który radzi sobie całkiem dobrze.

EDIT: W combacie tej postaci na pewno łatwiej niż jakiejś "uniwersalnej". Gadanie ze sklepikarzami? Po cholere? Żeby kupić pistolet 10mm za 5000 lub sprzedać coś za 1 kaspla z bosko wysokim barterem? W tej grze jest timeout 10 min na przelogowanie się, nie zabrania ci to przecież zrobić alta bartera czy coś. Jak chcesz to rób postać z 10 inta, skilled traitem i 2 razy Educated perkiem, żebyś mógł zrobić postać, która nadaje się do wszystkiego a tak naprawdę do niczego, masz ograniczenie tylko do 21 lvla więc nie możesz specjalizować się we wszystkim.
« Last Edit: January 03, 2010, 07:43:07 am by jodwig »
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #33 on: January 03, 2010, 07:51:55 am »

Jakby devy chciały, żeby każdy gracz mógł być mega wojownikiem, świetnym sprzedawcą, wybornym skałtem i doświadczonym krafterem, to by Ci walnęli 99 poziomów i nie byłoby problemu. Nie żebym teraz się rozpisywał co ja o tym myślę - ale Twojego podejścia do gry nie uznałbym jednocześnie za słuszny argument (tak samo potwierdza on Twoją tezę jak i jej zaprzecza zależnie od przypadku).

Wydaje mi się, że trochę pogubiło się sedno. Bo dyskusja zaczęła się od tego, że "Mój build jest najlepszy i jestem kocurem" a teraz tłumaczycie sobie, że "Ja nie mówię, że on jest najlepszy ale mi się nim dobrze gra".
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #34 on: January 03, 2010, 08:48:24 am »

Nie mów, że zabicie 10 krów nawet z pięści mając takiego builda to problem, kiedy one rzucają sie pojedyńczo... Robisz sobie tenta i twoje życie jest dużo prostsze, co prawda bez workbencha syf jest na maxa, ale zrobić chociażby nawet Laser Pistola i 100 ammo do niego to też nie jest jakiś większy problem przecież. Później zrobić postać na outdoorsmana i bartera i sprzedać itemu oraz kupić bazę za 30k z workbenchem to też żaden problem. Nie namawiam też wszystkich do robienia takiego buildu jak ja, każdy gra jak lubi, ale chciałem tylko zademonstrować build PvP, który radzi sobie całkiem dobrze.

EDIT: W combacie tej postaci na pewno łatwiej niż jakiejś "uniwersalnej". Gadanie ze sklepikarzami? Po cholere? Żeby kupić pistolet 10mm za 5000 lub sprzedać coś za 1 kaspla z bosko wysokim barterem? W tej grze jest timeout 10 min na przelogowanie się, nie zabrania ci to przecież zrobić alta bartera czy coś. Jak chcesz to rób postać z 10 inta, skilled traitem i 2 razy Educated perkiem, żebyś mógł zrobić postać, która nadaje się do wszystkiego a tak naprawdę do niczego, masz ograniczenie tylko do 21 lvla więc nie możesz specjalizować się we wszystkim.
Nie biłeś od jakiegoś czasu krów - one już nie rzucają się pojedynczo.
Nie porozumiemy się nigdy o tyle, że ty grasz w gangu i na nim polegasz, ja preferuję grę solo, ewentualnie z jednym, dwoma towarzyszami. Poza tym problemy z niskim skillem X rozwiązujesz tworzeniem postaci Y z otagowanym skillem X, ja natomiast jestem zwolennikiem gry jednym ludzikiem, który nie ma wprawdzie szans na mistrzostwo w jakiejś dziedzinie, ale na pewno sobie poradzi z samodzielnymi spacerami (spacerami, nie wojenkami PvP), craftem i autonaprawą. Prosta matematyka wskazuje na bitewną przewagę robionych "pod" coś tam charów, więc tu nie ma sensu się spinać. Podobnie jak kłótnie o to, kto lepiej poradzi sobie na północy - pojedynczy ziomal który wybrał się na gekony, czy zgraja specjalizowanych postaci, z których jedna kopie skałki i ładuje na krowę, a trzy obstawiają na wypadek ataku dzikusa z minigunem.
I niekoniecznie aby dobrze strzelać w PvE, niezbędne jest 200+ skilla bojowego. Od dłuższego czasu mam 130% SG i nie zamierzam dawać więcej. Szczerze mówiąc nie widziałem większej różnicy między 110, 120 a 130 (poniżej 100 broń czasem wypadała), ale jakoś z rozpędu dodałem i zostało. Przy czym, zastrzegam od razu, nie mówię o strzałach celowanych - nigdy tego nie stosowałem w Falloutach, może kiedyś na początku. Bliżej mojemu ludzikowi do ideału Szalonego Napier..latora niźli Wielkiego Celowniczego, i tu również jestem jak sądzę w mniejszości - wszyscy chcą "robić snajpera".

Jak to w końcu jest z tą bazą za 30k? Można kupić samemu, czy trzeba mieć jakichś ziutków w towarzystwie?

Nie zrozumiałeś sprawy z dwoma Ruskimi - ja ich nie wybiłem, tylko zwątpili że dadzą radę i sobie poszli. Za dużo quake'izmu w Falloucie, mój drogi, tu naprawdę nie każdemu chodzi o największą liczbę fragów. Kiedy zabrałem dwóch nowych graczy do Gecko, żeby wyrobić jednemu profesję Gunsmitha i zaatakował nas bliżej nieokreślony gang, spieprzaliśmy aż miło, najpierw do jednego grida, a kiedy okazał się obstawiony - do drugiego. Udało się zwiać, a wtedy jeden przyznał, że było to klimatyczne jak cholera, mimo że nie wystrzelił ani jednego pocisku.

Tommy - nigdy nie twierdziłem, że mój ludzik jest najlepszy. Ba, wyzwę na kastety każdego, kto tak go określi. Jest po prostu dobry do prawie wszystkiego, tylko nie do PvP. A że PvP dominuje i jest główną religią, to się teraz oralnie zabawiamy.
Logged
Nie biegaj za stadem.

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #35 on: January 03, 2010, 10:07:25 am »

Jak już mówiłem gram z 2 kumplami z reala więc jak nazywasz to graniem w gangu to ty tak samo musisz grać w gangu bo sam powiedziałeś, że grasz w kolegami. Żeby założyć bazę musisz mieć ze sobą jeszcze 2 osoby. Dobra nie ma co się kłócić bo się nie dogadamy.
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #36 on: January 03, 2010, 10:18:43 am »

Quote
Jest to postać PvP z craftingiem i nigdy nie napisałem, że jest uniwersalna.
zaczęło się tak naprawdę od tego, że określiłeś postać "pod" RP jako fail, bo nie jest nastawiona wyłącznie na fragowanie.  ;D

będąc w gangu nie grasz sam, tylko jak napisałeś: w kilkoro. tzn: 3 x przetrwanie. wybacz, ale nazywanie "sukcesem" kupno bazy za 30k wydaje mi się śmieszne(dalej trzeba we 3), pisanie że barter w tej grze nie ma sensu to brak podstawowej wiedzy o FO, natomiast wytłumacz nam co w tym trudnego wybrać jedną dziedzinę, którą ubijasz na maksa, opierając się po prostu na świadomosci, że po 6LK masz "better criticals" i że gotowy jesteś do fragowania. ja rozumiem, że młodsze pokolenie kocha tylko sie strzelać, ale zamierzenia twórcow batleisle opierały się na czymś innym, co teraz wielu probuje zachować. critical na energetyku masz raz na 4,5 strzałów moze czesciej i na teslę raczej nie wyskoczysz za bardzo tylko głównie na tych z gorszym armorem. plasma rifle zabiera srednio 20-30 w zwyklych trafieniach(kiedy krytyk nie wejdzie). nikt nie strzela na dystans z bazuki czy miniguna(chyba ze ktos sobie sztucznie nabija na 10PE i 540% big guns). od 140% w broniach w górę nie widzę wielkiej różnicy. one hander no ta perka cuchnie trochę, ale jezeli w ogole działa to przeciez zaczynałem od magneto laser pistol, a nie laser rifle. urwie ci łapę to zamiast bazuki i plasmy masz zawsze pistolecik, zawsze masz piesci, zawsze cos jest do ochrony, wiec jako warrior mozesz walczyc do konca. ty musisz krzyczec "doctor, doctor". także piszesz bez zastanowienia "fail", bo ktoś nie idzie w napierdalankę czy 30 altów tylko w coś więcej i gdybys kiedys sprobował sam po swojemu, zrozumialbys caly urok FO. wiem co piszę, bo przed wipem grałem w miarę podobnie jak ty teraz.

poza tym od początku nie po to pokazaliśmy postać żeby się chwalić co to nie my, tylko pokazać ile krzykacze i cwaniaczki są naprawdę warci. pozdrawiam  ;D  

edit: też gram w gangu(a właściwie w kilku) z ziomalami/roznymi ludźmi for fun i to mnie wciąż trzyma godzinami przy tej grze.
« Last Edit: January 03, 2010, 10:21:42 am by AmneziaHaze »
Logged

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #37 on: January 03, 2010, 10:24:54 am »

zaczęło się tak naprawdę od tego, że określiłeś postać "pod" RP jako fail, bo nie jest nastawiona wyłącznie na fragowanie.  ;D

będąc w gangu nie grasz sam, tylko jak napisałeś: w kilkoro. tzn: 3 x przetrwanie. wybacz, ale nazywanie "sukcesem" kupno bazy za 30k wydaje mi się śmieszne(dalej trzeba we 3), pisanie że barter w tej grze nie ma sensu to brak podstawowej wiedzy o FO, natomiast wytłumacz nam co w tym trudnego wybrać jedną dziedzinę, którą ubijasz na maksa, opierając się po prostu na świadomosci, że po 6LK masz "better criticals" i że gotowy jesteś do fragowania. ja rozumiem, że młodsze pokolenie kocha tylko sie strzelać, ale zamierzenia twórcow batleisle opierały się na czymś innym, co teraz wielu probuje zachować. critical na energetyku masz raz na 4,5 strzałów moze czesciej i na teslę raczej nie wyskoczysz za bardzo tylko głównie na tych z gorszym armorem. plasma rifle zabiera srednio 20-30 w zwyklych trafieniach(kiedy krytyk nie wejdzie). nikt nie strzela na dystans z bazuki czy miniguna(chyba ze ktos sobie sztucznie nabija na 10PE i 540% big guns). od 140% w broniach w górę nie widzę wielkiej różnicy. one hander no ta perka cuchnie trochę, ale jezeli w ogole działa to przeciez zaczynałem od magneto laser pistol, a nie laser rifle. urwie ci łapę to zamiast bazuki i plasmy masz zawsze pistolecik, zawsze masz piesci, zawsze cos jest do ochrony, wiec jako warrior mozesz walczyc do konca. ty musisz krzyczec "doctor, doctor". także piszesz bez zastanowienia "fail", bo ktoś nie idzie w napierdalankę czy 30 altów tylko w coś więcej i gdybys kiedys sprobował sam po swojemu, zrozumialbys caly urok FO. wiem co piszę, bo przed wipem grałem w miarę podobnie jak ty teraz.

poza tym od początku nie po to pokazaliśmy postać żeby się chwalić co to nie my, tylko pokazać ile krzykacze i cwaniaczki są naprawdę warci. pozdrawiam  ;D  

edit: też gram w gangu(a właściwie w kilku) z ziomalami/roznymi ludźmi for fun i to mnie wciąż trzyma godzinami przy tej grze.


Źle mnie zrozumiałeś :P nie określiłem postaci pod RP failem bo PvP jest lepsze tylko twój bezsensowny build, który nawet pod RP jest bez sensu :D
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #38 on: January 03, 2010, 10:33:46 am »

jest tak, bo ty tak myslisz ? daj jakies konkretne dowody, co ty taki konfliktowy ::)

edit: a wlasnie zapomnialem dodac: jak cie spotkam na enco ktoregos dnia będziesz miał PRZESRANE uświadom to sobie sobie  ;D
« Last Edit: January 03, 2010, 10:44:17 am by AmneziaHaze »
Logged

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #39 on: January 03, 2010, 10:43:05 am »

jest tak, bo ty tak myslisz ? daj jakies konkretne dowody, co ty taki konfliktowy  ::)

edit: a wlasnie zapomnialem dodac: jak cie spotkam na enco ktoregos dnia będziesz miał PRZESRANE uświadom to sobie sobie  ;D

Jakoś sobie poradzę :P ale większe szanse będziesz mieć czekając w mieście na mnie ^^ Jestem konfliktowy bo konflikty są fajne :) twój build jest failem bo ja tak twierdzę a ja się nigdy nie mylę :) nie chce mi się teraz pisać czemu tak sądzę, oglądam anime.
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #40 on: January 03, 2010, 10:45:16 am »

mocno wypaczyło ci umysł  ;D

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #41 on: January 03, 2010, 10:48:19 am »

mocno wypaczyło ci umysł  ;D

Poprostu zaakceptuj moją boskość, a twoje życie stanie się prostsze :D
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #42 on: January 03, 2010, 11:15:39 am »

Wiecej gadania , a mało screenów z buildami ,więc wstawie *kawałek* mojego builda . ;]



SG sniper .

Logged

jodwig

  • I'm not always right, but I'm never wrong either
    • After War Mod
  • Offline
Re: Nasze buildy
« Reply #43 on: January 03, 2010, 11:23:12 am »

Czemu zademonstrowałeś tylko kawałek builda i zamazałeś resztę skilli?:P Granie ze 109 hp musi być bolesne i czy Bonus Rate of Fire w końcu działa czy nie?
Logged
Only people who are ready to die should be able to kill...

Re: Nasze buildy
« Reply #44 on: January 03, 2010, 12:01:38 pm »

na snajperze nie :D + 100 Fa daje siłe, bonus nie działa niestety . a skills moge zamazac :D
Logged
Pages: 1 2 [3] 4 5 ... 50
 

Page created in 0.097 seconds with 18 queries.