fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • March 29, 2024, 12:30:17 am
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: [1] 2 3 ... 60

Author Topic: Pytania i odpowiedzi  (Read 136471 times)

Kharaam

  • Spartan Pigrat
  • Offline
Pytania i odpowiedzi
« on: January 10, 2012, 09:32:22 am »

Hołdując starym tradycjom zakładam temat, w którym będzie można otrzymać odpowiedzi na zadane pytania. Po to aby nie spamować w innych wątkach.
Moderatora (o wielki Atomie) prosiłbym o przyklejenie tego tematu u góry.

odpowiadając na pierwsze pytanie Grimmiego, które pojawiło się w wątku powitalnym

"Bonus Ranged Damage
Ranks: 2
Generic requirements: Level at least 9, Small Guns or Big Guns at least 150 (rank 1); Level at least 12, Small Guns or Big Guns at least 175 (rank 2)
Description: Your training in firearms and other ranged weapons has made you more deadly in ranged combat. For each level of this Perk, you do +2 points of damage with ranged weapons."

tutaj jest o perkach http://fodev.net/forum/index.php?topic=20005.0

jeśli chcecie to przetłumaczę dla nieanglojęzycznych
« Last Edit: January 10, 2012, 09:34:54 am by Kharaam »
Logged

Blubber we miss You!!!

Grimmi

  • Nobody Do that Safe and Fast Trades
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #1 on: January 10, 2012, 10:11:32 am »

No ale dalej nie wiem czy opłaca się pod miniguna avengera czy nie ?
a dobhra już ogarnełem
« Last Edit: January 10, 2012, 10:15:07 am by Grimmi »
Logged
Masters Of The World
SaBaToN For Ever Guys !!!!
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #2 on: January 12, 2012, 06:50:05 pm »

Powiecie mi może jak jest teraz z profesją SG ? Bo nie jestem pewien czy to co mowi Foonline 2238 wiki to prawda :/
Logged

Wichura

  • High-Tech Troll
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #3 on: January 12, 2012, 08:14:18 pm »

Pierwszy level SG, BG i Armorera wymaga 50% Repaira, drugi 100%, trzeci został usunięty i zastąpiony blueprintsami. Energy Cośtam wymaga Science na analogicznym poziomie.
Profki 1 i 2 levelu kupuje się tam gdzie wcześniej, choć z niewiadomych powodów Boyce w Junktown ma wyjebane i nie daje niczego. Poszedłem do Gecko, u Skeetera bez problemów. Cena jak wcześniej, 1500 i 3000 kapsli.
Logged
Nie biegaj za stadem.

Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #4 on: January 13, 2012, 10:35:16 am »

Witam wszystkich serdelecznie,

Mam dwa pytania;
1/ czy perk awareness nadal jest. Mam postać z 6 PE i na 3lv mi się nie pojawia na liście do wyboru (mam traita fast shot - może to przeszkadza?)
2/ jak jest z ac wynikającym z agility. Mam 10ag i 0 AC (powinno być chyba 10 jak w f1 i f2 ). Jak biegam to rośnie do 30 ale to pewnie każdemu niezależnie od ag. jest taki perk livewire (chyba go wcześniej nie było) który mnoży ac wynikające z ag x2. No ale 0 x2 to mało fajny interes.

Na marginesie na wiki nie ma perka lifewire na liście, awareness jest i jedynie wymaganie to PE=>5, agility dodaje do ac (nie jest napisane w jaki sposób).

pzdr
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #5 on: January 13, 2012, 10:56:24 am »

Nie wiem, czy czytałeś changelog'a, ale teraz awareness należy do grupy 'support perks'. Awareness można uzyskać poprzez dialog barze Dusty w NCR. Tutaj jest lista pozostałych, póki co "odkrytych" perków.
   AC (wartość to trzykrotność agility, czyli w Twoim przypadku 30) jest przypisywane tylko, gdy poruszasz się w RT, bądź wykorzystałeś 50% punktów akcji w TB. A dokładniej:
Quote
- Armor Class rework:
Base Armor Class value is now 3*Agility.
Armor Class is applied only when running. For critters without running animation, this is relaxed to just moving.
In turn based, critter is assumed to be running when: 1. this is not the first turn of combat; 2. distance between the hex on which the critter stood in the beginning of its previous turn and the hex on which it ended its previous turn, increased by Action Points left from that turn, is at least half as big as maximum Action Points of the critter.
Armor Class of all armours is now 0 or negative (this is to say that the "deflection" quality of armours is now covered by its other statistics).
Polecam przeczytać:
a) http://fodev.net/forum/index.php?topic=20006
b) http://fodev.net/forum/index.php?topic=20005
jako, że wiki jest mocno nieaktualne.
« Last Edit: July 05, 2012, 11:08:25 pm by Aquare »
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #6 on: January 13, 2012, 09:58:59 pm »

Mam pytanko jest zadanie dawane przez doktora w junktown i chcialbym je zrobic ale albo tam jest jakis błąd albo nie wiem jak mógłby ktos pomóc ?

ps. chodzi o zadanie, żeby odnaleźć jaja skorpionów w skorpion cave :/
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #7 on: January 13, 2012, 10:24:58 pm »

Ten Quest jest zbugowany. Jaja skorpionów znajduja się w nich samych, a skorpiony znikają od 1-3sec po zgonie, więc nie możesz ich zlootować.
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #8 on: January 14, 2012, 01:47:05 pm »

No wlasnie tak tez sadziłem ale uważałem ze to może tylko mi tak sie stalo. Mam kolejne pytanie:

Dołączył ktoś do raidersów? Wiecie jak jest u nich teraz po wipie ?
Logged

Super

  • o_O
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #9 on: January 14, 2012, 08:21:44 pm »

Bonus Ranged Damage

    Ranks: 2
    Generic requirements: Level at least 9, Small Guns or Big Guns at least 150 (rank 1); Level at least 12, Small Guns or Big Guns at least 175 (rank 2)
    Description: Your training in firearms and other ranged weapons has made you more deadly in ranged combat. For each level of this Perk, you do +2 points of damage with ranged weapons.

Spray and Pray

    Ranks: 1
    Generic requirements: Level at least 6, Small Guns or Big Guns at least 125
    Description: You cover your target in bullets... one of them is bound to find a hole. You ignore armour’s Critical Modifier.



1 czy te 2 perki sa dobre dla snipera??
2 oraz czy moglby ktos dobrze przetlumaczyc bo translator to jest porazka ;d
3 oraz z kad wziasc blueprintsy??

odpowiadac ;) ;D
« Last Edit: January 14, 2012, 08:26:10 pm by Super »
Logged
nick in game: TakNie, Eric, Craft.

Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #10 on: January 14, 2012, 08:51:09 pm »

Quote
1 czy te 2 perki sa dobre dla snipera??
Tak, są one obowiązkowe dla tego typu postaci.

Quote
2 oraz czy moglby ktos dobrze przetlumaczyc bo translator to jest porazka ;d
BRD daje +2do kuli czyli niezbędne dla snajpera można wziąć 2lvl tego perka I MRD +3do kuli czyli razem daje to +7do kuli
spray and pray ignoruje statystyki armora czyli bardzo potrzebny perk dla snajpera.

Quote
3 oraz z kad wziasc blueprintsy??
Ze słownika.
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #11 on: January 14, 2012, 10:40:47 pm »

o ile snajper zasypuje przeciwnika gradem kul...  ::)

Poszukaj w google i przeanalizuj sobie buildy do Fallout'ów, perki będą się różnić ale pewien schemat powtarza się dla wszystkich wersji gry.
Logged
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #12 on: January 15, 2012, 02:04:49 am »

Bonus Ranged Damage

    Ranks: 2
    Generic requirements: Level at least 9, Small Guns or Big Guns at least 150 (rank 1); Level at least 12, Small Guns or Big Guns at least 175 (rank 2)
    Description: Your training in firearms and other ranged weapons has made you more deadly in ranged combat. For each level of this Perk, you do +2 points of damage with ranged weapons.

Spray and Pray

    Ranks: 1
    Generic requirements: Level at least 6, Small Guns or Big Guns at least 125
    Description: You cover your target in bullets... one of them is bound to find a hole. You ignore armour’s Critical Modifier.



1 czy te 2 perki sa dobre dla snipera??

Spray and Pray jak i BRD są bezużyteczne dla snajpera.

Spray and pray działa tylko na strzały nie mierzone , dla snajpera jest perk Right Beetwen the Eyes  działa podobnie tylko ze na strzały w głowe/oczy.
Co do BRD to opłaca się to brać do postaci używającej miniguna/avengera wtedy dostajesz największy bonus .Na snajperze te 2 dmg na 1 lvl perka jest praktycznie niezauważalne przy critach.

odpowiadac ;) ;D

Pierdol się.
« Last Edit: January 15, 2012, 02:09:03 am by 0m3n »
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #13 on: January 15, 2012, 05:00:58 am »

Spray and pray działa tylko na strzały nie mierzone...

Ten perk jest zbugowany i gówno daje. Nie warto zawracać sobie nim głowy. Nawet jeśli w środku nic nie masz  ;D

Super

  • o_O
  • Offline
Re: Pytania i odpowiedzi
« Reply #14 on: January 15, 2012, 08:04:33 am »

dycha om3n lupus
wielkie dzieki

Wichura trzeba bylo glupot nie pisac w tamtym temacie




kolejna porcja pytan  :P
1scout
2ranger 
3pathfinder
4faster healing
5gecko skinning
6dead man walking - i co to jest??
7blue spiryts (z ang. niebieski duch?)- co to jest oprucz tego ze potrzebne na 3 poziom crafcenia, z kad to wziąć, chyba dobrze napisalem >:(

gdzie znajde npc z tymi perkami

nie chce glupich odpowiedzi typu "poszukaj se w google"...
to jest temat pytania i odpowiedzi, a nie glupe odpowiedzi
« Last Edit: January 15, 2012, 08:28:55 am by Super »
Logged
nick in game: TakNie, Eric, Craft.

Pages: [1] 2 3 ... 60
 

Page created in 0.176 seconds with 18 queries.