fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 19, 2024, 10:06:07 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 2 [3]

Author Topic: Fonline 3D  (Read 13568 times)

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #30 on: February 07, 2011, 07:32:14 pm »

Model, modelem. Tekstura, teksturą. A ja spytam czy można na to jakieś urocze brudne filtry nałożyć? Pytam bo zielony jestem z grafiki 3d :P (...i kontynuując z wszystkich innych też ^^).
Tak, da się, spojrz w paczki .zip FOnline 2238 (te factionxxx.zip) tam są gdzieś "skiny" dla tych obecnych zaimplementowanych modeli 3d, bodajże w formacie tga...
Logged

Re: Fonline 3D
« Reply #31 on: February 07, 2011, 08:31:42 pm »

To są te modele Karpova? Gość w combacie ujdzie, ale bluesuit wygląda odrażająco... Z tego co widziałem w oficjalnym temacie o 3d to wg. mnie najlepiej prezentuje się gość w metal armorze. Poczekam jeszcze na czarną skórę, jeśli wypadnie jak metal to może nie będzie źle.

Akurat bluesjut jest z Van Burena ;) Ostatnio sporo przeglądałem temat dotyczący 3d i powiem szczerze... jestem zachwycony :) Karpov, Gray, Smert Cheetah, pistacja i kilka innych osób odwalili kawał świetnej roboty :) Wielkie gratulacje no i stawiam piwo!

Pierwszy film o nowych 3D leather jacket oraz włócznia: http://www.youtube.com/watch?v=Pa28wV9sEEE str 36
Drugi film o nowym 3D bluesuit oraz inny strój http://www.youtube.com/watch?v=3llbb4n95ns str 36 :> od strony 36 w tym temacie robi się ciekawie :>
« Last Edit: February 07, 2011, 08:37:18 pm by marcek1989 »
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #32 on: February 07, 2011, 08:57:42 pm »

Do wszystkich userszkodników typu Rascal oraz lodowaty - nic nie wiecie o 3D to dlaczego krytykujecie i piszecie, że ojej nie ma flaczków i keczupu i już jest beznadziejne, lepiej męczyć się z 10 tys. obrazków niż zrobić prosty model w 3D, który można DOWOLNIE modyfikować, polepszać, dodać nowe wdzianka, skiny, włosy, BRONIE itp.

Jak już ktoś wspomniał (SmartCheetah chyba ;) - pozdrawiam) SPECJALNA ŚMIERĆ czyli serie z miniguna (flaki, krew, odpadające kończyny), strzały z broni energetycznej i plazmowej, granaty, bazooka będą DODANE PÓŹNIEJ, bo JEST Z TYM DUŻO PRACY. Twórca modelu obecnie zajmuje się tworzeniem animacji, nakładaniem przekonwenterowanych tekstur pancerzy z VB oraz kilku innych sprawach związanych z tym wszystkim.

Polecam wszystkim dokładnie przeczytać i poprzeglądać materiały w odpowiednim temacie a dopiero później krytykować. Również zaznajomcie się z modelami VB (Van Buren dla niewiedzacych :D) i porównajcie z modelem Karpov'a.

A teraz trzeba pakować i pamiętajcie - nie ma opierdalania się!
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

Rascal

  • FOnline2!
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #33 on: February 07, 2011, 09:02:54 pm »

grochem o sciane
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #34 on: February 07, 2011, 09:21:33 pm »

Rzeczywiście bluesuit by Karpov wygląda dużo lepiej niż ten VB... ale skóra wymaga dopracowania  ;) Za mało detali widać... no i powinien być też model z dwoma rękawami!

Perteks

  • It's made of vague and to do lists!
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #35 on: February 07, 2011, 10:50:48 pm »

Rzeczywiście modele Kaprova dają jakąś nadzieje. Nikt widze,że mojej ironi o plastikowości postaci nie zrozumiał.
Jestem ciekaw jak będzie wyglądać końcowy efekt póki co chodzenie postaci jest jak na wybiegu piękności
Logged

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #36 on: February 08, 2011, 01:02:42 am »

Do wszystkich userszkodników typu Rascal oraz lodowaty - nic nie wiecie o 3D to dlaczego krytykujecie i piszecie, że ojej nie ma flaczków i keczupu i już jest beznadziejne, lepiej męczyć się z 10 tys. obrazków niż zrobić prosty model w 3D, który można DOWOLNIE modyfikować, polepszać, dodać nowe wdzianka, skiny, włosy, BRONIE itp.

Jak już ktoś wspomniał (SmartCheetah chyba ;) - pozdrawiam) SPECJALNA ŚMIERĆ czyli serie z miniguna (flaki, krew, odpadające kończyny), strzały z broni energetycznej i plazmowej, granaty, bazooka będą DODANE PÓŹNIEJ, bo JEST Z TYM DUŻO PRACY. Twórca modelu obecnie zajmuje się tworzeniem animacji, nakładaniem przekonwenterowanych tekstur pancerzy z VB oraz kilku innych sprawach związanych z tym wszystkim.

Polecam wszystkim dokładnie przeczytać i poprzeglądać materiały w odpowiednim temacie a dopiero później krytykować. Również zaznajomcie się z modelami VB (Van Buren dla niewiedzacych :D) i porównajcie z modelem Karpov'a.

A teraz trzeba pakować i pamiętajcie - nie ma opierdalania się!

Czytałem, oglądałem, testowałem na sdk to 3d jakie tam było i powiem, że co by to nie było toto będzie kupa, bo nie zrobią tak tego 3d, by się zachowywało jak 2d modele... Gra straciła już dawno klimat Fallouta o ile go w ogóle posiadała, a z modelami 3d to ta gra chyba tylko tilesy i ściany będzie miała tylko wspólnego -.- Poza tym, ja już sobie po wprowadzeniu 3d na swoim komputerze chyba nie pogram, nie widzi mi się granie z 0.5 fps :P
Logged

Re: Fonline 3D
« Reply #37 on: February 08, 2011, 03:16:46 pm »

Hej mam kilka pytan do tych 3D modeli....

1. Jak mozna grac modelami 3D czy mozna grac na serwerze 2238?
2. Czy mozna zrobic prywatny serwer? Jak tak to wytlumaczcie co pobrac i jak taki serwer wyglada. Czy to jest tak jak 2238?
3. Ile jeszcze pozostalo rzeczy do zrobienia z 3D?
Logged

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #38 on: February 08, 2011, 04:51:36 pm »

W każdym jednym community poszłoby zaraz kilka niewybrednych hasełek w stylu "Użyj searchałki, a nie się głupio pytasz", ale że my jesteśmy przerażająco milutcy i tolerancyjn więc powiem.

1. Modelami trójwymiarowymi nie możesz grać na serwerze 2238. Dev team planuje, bądź planował to jednak zmienić.
2. Tak, używając SDK. Opis użytkowania SDK znajdziesz (niestety dla co poniektórych w języku angielskim) tutaj. Tak tutaj.
3. Zostało jeszcze wiele. Jeśli bardzo interesują Cię modele 3D zapraszam do śledzenia odpowiednich tematów na forum
Logged
Re: Fonline 3D
« Reply #39 on: February 08, 2011, 08:27:35 pm »

Świetne te modele od Karpova i jakie klimatycznooryginalne że tak powiem :D Coś mnie kusi aby zacząć nauke z 3D MAX akbo innym programem graficznym :P Kurcze gdybym tylko mial motywacje i czas....
Logged
Re: Fonline 3D
« Reply #40 on: February 08, 2011, 08:46:24 pm »

ja bym na miejscu Karpova zrobił własny serwer, hehe.

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Fonline 3D
« Reply #41 on: February 08, 2011, 09:48:41 pm »

Ty wiesz, że to nie głupie? Zrobić serwer testowy z tym całym 3D i zobaczyć jak się będzie zachowywać, czy się przyjmie etc.
Logged
Pages: 1 2 [3]
 

Page created in 0.169 seconds with 21 queries.