fodev.net
15.08.2009 - 23.06.2013
"Wasteland is harsh"
Home Forum Help Login Register
  • April 19, 2024, 09:43:55 pm
  • Welcome, Guest
Please login or register.

Login with username, password and session length
Play WikiBoy BugTracker Developer's blog
Pages: 1 [2] 3 4

Author Topic: Fonline 2077  (Read 20542 times)

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #15 on: January 08, 2011, 09:15:05 pm »

Właśnie co do skilli niebojowych. Zastanawia mnie, czy będzie wreszcie można otagować sobie gambling lub speech.
Quote
sprzent
A słownika tam przypadkiem nie było?
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #16 on: January 08, 2011, 09:21:19 pm »

Jak bedzie wygladal czat bo to mnie zastanawia. Przeciez na serwerze rpg nie powinno byc buziek i lolow i xD
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #17 on: January 08, 2011, 09:51:53 pm »

Jak bedzie wygladal czat bo to mnie zastanawia. Przeciez na serwerze rpg nie powinno byc buziek i lolow i xD
To nie jest wbrew powodu takie trudne, przeczytaj devbloga, tam Ci pisze jak byk, że po uprzednim wysłaniu maila czy cuś będziesz mógł dołączyć, więc lolów i ikdeków po prostu nie będą brać, btw co to za problem napisać filtr, że blokuje emotikonki z listy -.-
Logged

manero

  • FO:Reloaded
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #18 on: January 09, 2011, 01:33:32 am »

Jak bedzie wygladal czat bo to mnie zastanawia. Przeciez na serwerze rpg nie powinno byc buziek i lolow i xD

Można naiwnie wierzyć, że ludzie po prostu nie będą ich używać. Ja wierzę  :)

jan0s1k

  • If it bleeds we can kill it...
    • Chosen Soldiers
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #19 on: January 09, 2011, 01:38:26 am »

Można naiwnie wierzyć, że ludzie po prostu nie będą ich używać. Ja wierzę  :)

Tak też można :)
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #20 on: January 09, 2011, 02:55:33 pm »

Wiesz ale np taki dzieciak napisze ladnie historyjke na mail po czym w grze bedzie sobie pisal "lol xd" Na to mniej wiecej znam odpowiedz ale nie znam odpowiedzi na pytanie czy wszystko co napiszemy w czacie bede mowic nasz bohater? Np jak chcialbym luzno porozmawiaj z znajomym (no rp w tej chwili) o dupie maryni to jak to ma dzialac? Cos czytalem o "/o tekst"
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

LSD

  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #21 on: January 09, 2011, 03:51:56 pm »

główny czat jest do rozmów pomiędzy postaciami, przykładowo:

- Kupcu, widzę że ta dubeltówka była używana, upuść mi troche z ceny!
- /o stary wszystko wydałem na profke do kraftu, na razie nie mam hajsu


Przecież pozna się po historii czy ktoś jest na prawdę okej w stosunku do serwera czy nie. Np. taki Satan ze swoimi ortami nie przejdzie rejestracji.
Logged

Hardcore

  • Make war and fuck peace
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #22 on: January 09, 2011, 04:41:33 pm »

Np taki ryjot z problemami z logicznym rozumowaniem tez bedzie mial problemy bo to wkoncu szary szeregowiec ;)

Topic:
Uwazam ze o chat bym sie nie martwil bo skoro ktos bedzie na tym servie to na pewno nie bedzie robil takich rzeczy , trza tez czasami spojrzec na graczy jak na ludzi a nie jak wrogow . ^^
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #23 on: January 10, 2011, 08:54:58 pm »

No ale czy bedzie mozna rozmawiac luznie tak ze nie bedzie mowil moj bohater? Czy Janusz2077 moze przedstawic wiecej informacji na ten temat?
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

Majer

  • Someone to hear your prayers, someone who cares.
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #24 on: January 10, 2011, 09:32:43 pm »

Quote
- Kupcu, widzę że ta dubeltówka była używana, upuść mi troche z ceny!
- /o stary wszystko wydałem na profke do kraftu, na razie nie mam hajsu

Co za koszmarek. Ta druga linia w ogóle nie powinna być popełniona. Cała interakcja w grze, powinna odbywać się w obrębie rozgrywki (/o już do niej nie należy). Jak nie masz kasy, I nie jesteś w stanie wytargować mniej nie uciekając się do gadania nie w deseń, to zamilcz i nie kupuj. Wymyślaj argumenty, które wplatają się w tło fabularne. To rodzi nowe opcje dla handlarza. Na przykład jeśli akcja dzieje się przykładowo w LA:

"Człowieku, zlituj się, wszystkie kapsle straciłem przez Regulatorów, nie mogę dać więcej jak 340"
"Hmm, opchnę Ci ją za 300, jeśli zdobędziesz dla mnie narzędzia od Johnatana. Nie mam kiedy ich odebrać, dasz mu ten list, powinien wydać Ci dwie sztuki"

Wówczas można użyć /o jeżeli handlarz nie ma innego kontaktu z graczem o nicku Johnatan który siedzi w Hub - to jest wyjątek, ale dla szczytnego celu przykład:
/o Jon, kasę oddam Ci później, gdy przyjdzie jakiś koleś to daj mu dwie pary narzędzi, on Ci da w zamian list ode mnie"

A tak przy okazji "Kupcu"? Poważnie, "kupcu"? Kto tak mówi? Dinozaury z XVI wieku?

Czat /o powinien służyć do prośby o pomoc techniczną np. "nie działa mi to i to, co robię nie tak?", albo "to i to jest chyba zepsute, zamiast dostać tamto, jest znów to" tudzież "jakiś pajac psuje rozgrywkę spamując linki w stolicy NCR"
Logged

LSD

  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #25 on: January 10, 2011, 10:45:27 pm »

super, właśnie o to mi chodziło, tamto pisałem z telefonu więc nc . /o ma byc po to zeby mozna bylo pisac cos nie zwiazanego z aktualna akcja RPG.
Logged

Pudzian_Koks

  • Hardkorowy Koksu + Pudzian = Ja
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #26 on: January 11, 2011, 03:25:34 pm »

Aha czyli piszac RP to trzeba bedzie pisac zgodnie z zasadami pisowni czyli od wielkiej litery itd? Nie bedzie gadki o dupie marynie? :<
Logged
Nie ma opierdalania się! - Hardkorowy Koksu.

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #27 on: January 11, 2011, 04:39:53 pm »

Bez przesady, mutant na miarę Harrego może przecież popełniać pewne błędy.
Logged

Janusz2238

  • forum.newfmc.pl
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #28 on: January 11, 2011, 08:45:21 pm »

Czemu gadka o dupie Maryny miała by być sprzeczna z pisaniem RP? Jeśli Maryna jest obecna w świecie 2077(jako bohaterka odgrywana przez jakiegoś gracza, bądź jako bohater niezależny), to możesz rozmawiać o jej dupie ile chcesz. Jeśli jednak chcesz prowadzić dłuższe rozmowy off game, to krótko napisz przez /o, że chcesz porozmawiać na gg.

Przypominam o niesamowitym konkursie (http://fodev.net/forum/index.php?topic=11733.0). Już nie jest wprawdzie tak łatwo dostać się do zespołu, jak to było zanim projekt został ogłoszony, ale próbować ciągle można. Prace proszę wysyłać na podanego maila.
Logged
Polskie Pustkowia http://forum.newfmc.pl/

headshot

  • Killian
  • Offline
Re: Fonline 2077
« Reply #29 on: January 11, 2011, 09:20:46 pm »

Oprawa muzyczna, myślicie o niej?
Logged
Pages: 1 [2] 3 4
 

Page created in 0.142 seconds with 21 queries.